Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 1 czerwca 2026 01:41
Reklama

Niezwykłe przypadki

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1141 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
Niezwykłe przypadki
Od lewej: Mirosław Karolczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Agnieszka Milanowska i Filip Chodkiewicz

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop by Koty2

Ugrupowanie polityczne Nasze Miasto nie toleruje głosów przeciwnych jego działaniom i bez chwili zwłoki próbuje je stłumić. Przekonała się o tym nasza redakcja. Przekonał się o tym też Marian Dyczewski, który niedawno wrócił z drugiej rozprawy sądowej, którą wytyczył mu za krytykę Tomasz Dobkowski. Osób dotkniętych działaniem obecnej władzy jest więcej. Już w pierwszych tygodniach urzędowania burmistrz Mirosław Karolczuk dokonał kontrowersyjnej czystki, kiedy zwolnił z pracy w urzędzie miasta powszechnie szanowaną kierownik wydziału gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska. Nie brakowało opinii, że stało się to z przyczyn politycznych. Była kierownik kilka miesięcy wcześniej kandydowała w wyborach z jednego komitetu z Dariuszem Szkiłądziem i Wojciechem Walulikiem. Nasze Miasto pewnie nie mogło tego przeboleć. Natomiast kolejne zaskakujące roszady były kwestią czasu.

W tej kadencji z funkcji dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji zrezygnował Andrzej Zarzecki. Fakt odejścia dyrektora z jednostki po blisko dwudziestu latach pracy może być zaskakujący, ale nie w tym przypadku. Tajemnicą poliszynela jest, że Zarzecki był bardzo mocno krytykowany i stawiany pod presją przez polityków Naszego Miasta. Nie był osobą z ich rozdania. Pewnie z podobnych przyczyn ze stanowiska prezesa spółki Necko zrezygnował Zbigniew Głowacki, powołany jeszcze przez Wojciecha Walulika. Również on musiał mierzyć się z silną krytyką ze strony obecnie rządzącej ekipy. Niedawno z posady prezesa Kodremu odwołana została Wioletta Mursztyn, którą prezesem uczynił Walulik. Przypadek? Coś sporo tych przypadków.

O ile prezesów spółek czy nielubianych podwładnych w urzędzie można usunąć dość łatwo, to dużo trudniej zrobić to w przypadku dyrektorów szkół lub przedszkoli miejskich. Doskonale pamiętamy jeden z najgorętszych momentów kampanii wyborczej 2018 roku, kiedy kandydat Naszego Miasta na burmistrza Mirosław Karolczuk mówił o strachu panującym w oświacie w czasach kierowania nią przez Dariusza Szkiłądzia. Krótko po tych ostrych słowach zostaliśmy zaproszeni na konferencję prasową sześciu dyrektorek augustowskich placówek, które miały w tej sprawie inne zdanie i stanęły w obronie Dariusza Szkiłądzia. Pięć z nich nie pracuje już na stanowiskach dyrektorskich, a Wiesława Chrulska dostała dodatkowo w nagrodę najniższą ocenę pracy. Przypadek? Oj, chyba nie. Z osób biorących udział w konferencji prasowej na funkcji dyrektora pozostała już tylko Agnieszka Milanowska, ale i ona niebawem prawdopodobnie dołączy do panteonu byłych dyrektorów. Wszystko przez edukacyjną rewolucję.

Nasze Miasto konsekwentnie łączy szkoły z przedszkolami w zespoły. Dzieje się tak pomimo sprzeciwu większości rad pedagogicznych oraz obaw wyrażanych przez inne środowiska. Od nowego roku szkolnego rewolucja dotknie m.in. Szkołę Podstawową nr 2, której nauczyciele są oburzeni zmianami. Ale podobnie jak w przypadku innych szkół nikt nie pyta ich o zdanie. Rządzący wiedzą lepiej, bo kiedyś chodzili do szkoły. Jest bardzo prawdopodobne, że nowi dyrektorzy zespołów nie będą wyłonieni w drodze konkursu, ale zostaną powołani. Może to oznaczać definitywne pożegnanie się Agnieszki Milanowskiej z funkcją dyrektora, gdyż Nasze Miasto raczej nie zapomni jej kandydowania w ostatnich wyborach z jednego komitetu z politycznymi oponentami. Ciekaw jestem też tego, kto zostanie dyrektorem w zespole ze Szkołą Podstawową nr 4. Czy aktualna dyrektor placówki przy ulicy Konopnickiej będzie mogła liczyć na większą przychylność władz miasta, ponieważ nie było jej po drodze z byłym burmistrzem Walulikiem? Czas przyniesie nam odpowiedź na to pytanie, ale jedno jest pewne. Odżegnujące się od polityki ugrupowanie Nasze Miasto podejmuje działania, które aż kipią od polityki, teraz widzimy je w oświacie. Polecam artykuł okładkowy zatytułowany „Polityka w szkołach”.

Polecam również arcyciekawy wywiad z Dariuszem Szkiłądziem, który bez ogródek mówi o tym, jakie jego zdaniem realne powody stoją za koncepcją zespołów szkolno-przedszkolnych.

Na najbliższej sesji dyskutowana ma być sprawa związana z wygaszeniem mandatu radnego Tomasza Dobkowskiego. Chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Zapewne z przyczyn politycznych radni koalicji rządzącej nie pozwolą, by Dobkowskiemu spadł włos z głowy. Już dziś mogę przewidzieć jak przebiegnie głosowanie. Nasze Miasto i banici z klubu PiS obronią Dobkowskiego wynikiem 10:10, gdyż Dobkowski nie może głosować. Uchwała nie przejdzie. Z interwencją będzie mógł wkroczyć wojewoda, który dogłębnie zbada transakcje firmy radnego ze spółkami i instytucjami miejskimi. Niedawno zaobserwowaliśmy, że z Atola zniknęła tabliczka z nazwą firmy Tomasza Dobkowskiego. Szklany budynek jest oczywiście własnością miasta. Burmistrz oficjalnie twierdzi, że taka tablica na tym obiekcie nie wisiała. Znowu mija się z prawdą, mówiąc delikatnie. O kulisach tej tajemniczej sprawy można przeczytać w najbliższym numerze „Przeglądu Powiatowego”.

Opinie na temat przewodniczącej rady miejskiej w Augustowie są podzielone. Niektórzy z jej sojuszników podziwiają ją za twardą rękę i nieustępliwość. Ale dużo częściej można spotkać się z opiniami, nawiązującymi do stronniczości, kłótliwości i arogancji, które stały się znakiem rozpoznawalnym Alicji Dobrowolskiej. Przewodnicząca nie dostrzega swojej nieocenionej roli w awanturach na sesjach i już zapowiada kolejne „dokręcenie śruby”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez urząd miasta, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”. Zapraszam do lektury.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

Hop do przodu 23.04.2021 06:20
To już tradycja, nieustające pasmo sukcesów. Okrągłe "0" dla Augustowa z rządowego funduszu drogowego. Ale czy mogło być inaczej, jeżeli we wniosku Augustowa najwyżej sklasyfikowaną ulicą była nie istniejąca ul. Sybiraków.

znowu w życiu im nie wyszło 22.04.2021 16:47
Czy aby dzisiaj nie ogłoszono nowych wyników naboru do FDS czy RFRD? Jak tam nasze Słońca? Czyżby znowu brak sukcesów? Będzie jakaś konferencja prasowa lub chociaż trochę muskułów i buziek na fejsbuku? Oj, chyba nie będzie, trzeba tylko szybko znaleźć jakiegoś winnego albo temat zastępczy.

??☠️???????☀️?? 22.04.2021 18:19
Będzie temat zastępczy. Mały rudy brzydki przyjaciel już się o to postara

o jejku tak mi przykro 22.04.2021 19:17
no tak, czyżby z FDS-u tez "0" dostali?

Sławek z piwnicznej izby 24.04.2021 16:02
Jaki pan taki kram. Jaka kadra takie prace?

Mieszkanka 22.04.2021 08:31
Ja troszkę z innej beczki. Patrząc wczoraj na nasz pusty plac w centrum miasta zastanawiałam się czy miasto pójdzie na rękę przedsiębiorcom, którzy stracili w dobie pandemii i udostępni im za niewielką opłatą miejsce pod ogródki piwne, czy poda cenę zaporową (jak do tej pory) żeby szansę na zarobek miały jedynie knajpy nad rzeką ( wiadomo dlaczego).

mieszkaniec 21.04.2021 22:13
Brak słów. W mieście i w starostwie rządzi śmieć i nędza, co doprowadza do ruiny miasta.

Ned 21.04.2021 20:46
......,,Krytycznie o słowach Dyczewskiego wypowiadała się przed sądem radna Sylwia Bielawska, która wraz z Dobkowskim należy do jednego ugrupowania. - Słysząc to na sesji niezwykle się wzburzyłam. Aż mną to wstrząsnęło, bo były to rzucone z pełną świadomością kłamliwe stwierdzenia. Wszyscy radni z Naszego Miasta byli zdruzgotani tymi słowami. Przecież radny Dobkowski od wielu lat działa w interesie mieszkańców Augustowa.....,, Źródło portal Augustów 24 No brawo dla Pani.

Piotr 21.04.2021 22:10
Dla ścisłości źródło Radio Białystok .24 jedynie skopiował, jak zresztą wszystkie inne materialy.

Mieszkaniec 21.04.2021 22:55
Niech pani radna się podzieli informacją co jej kolega zrobił dla mieszkańców i ile go to kosztowało. Proszę również panią radną aby podzieliła się inną informacją ile to pan radny zyskał z kasy miejskiej sprzedając spółkom miejskim paliwo i ile pieniążków UM zapłacił na gazetkę żony. Mną wstrząsnęło droga Pani że UM zbudował parking na spornym gruncie pod restauracją jak również wiadomość o wycince drzew jeszcze parę kwiatków by się znalazło ....

Napiszcie 22.04.2021 08:17
No właśnie a co z tą wycinką drzew? Czy o tym nie warto byłoby napisać? Czy w strefie B można wyciąć wszystko jak leci na działce? Mieszkańcy chyba powinni wiedzieć.

Observer 22.04.2021 08:31
Pani radna , każdy kto oglada te pseudoesesje jest wstrząsniety i zdruzgotany widzac , co wy wyprawiacie ( czyt. NM), zrobiliscie z mojego miasta wiochę i MC donalds tu nie pomoże i galeria tez.Korzystając , czy pani radna dentystka , ma głos ?, bo ja nie ślyszałam , po co tam kobieto siedzisz , ,liste podpisujesz ?Czekam , czekam , a pani dalej , jakby nie wiedziała po co tam jest .

Inny rodzaj prawdy 22.04.2021 08:55
A co on takiego zrobił?

Takie są fakty pani Bielawska 22.04.2021 09:18
Pan Tomasz Dobkowski robi od lat wielo milionowe interesy na majątku miejskim. To są miliony.

to są fakty 22.04.2021 10:16
Masz rację.. dlatego Dobkowski nie powinien startować w konkursie na dostawę paliwa dla spółki NECKO, jak twój kandydat zostanie burmistrzem. . I wiesz co się stanie? Twój burmistrz ogłosi bankructwo firmy Necko bo nikt dla nich paliwa sprzedawać nie będzie za taką cenę i na tak długie terminy... I bardzo dobrze.. ps. zapomniałem że powołacie, zbudujecie i zorganizujecie miejską spółkę paliw za darmo... hehehehe

Słodkie 22.04.2021 10:49
Serio? to dzięki niemu firma Necko jeszcze ciągnie? A gdyby nie radny to już by padła? A podziękowania jakieś były oficjalne?

kwaśne 22.04.2021 11:30
lepiej nie dyskutujmy dlaczego firma Necko ma długi i tak słabo ciągnie..

Ochrona_środowiska 22.04.2021 12:48
są tacy co firmom augustowskim pomagają i są tacy co na firmach augustowskich chcą zarabiać.. RIP

proste jak drut 22.04.2021 10:58
Dalej nic nie rozumiesz. Dobkowski może sobie startować w dowolnym przetargu na dostawę paliwa. Jeżeli natomiast ten przetarg wygra i będzie sprzedawał miastu paliwo, nawet za półdarmo, nie może wtedy być jednocześnie radnym. Czy to tak ciężko zrozumieć? Albo handel z miastem, albo bycie radnym, trzeba sobie wybrać

Tak_to_rozumieć 22.04.2021 11:24
czyli dokładnie jak Harasim i Piasecka?

Bum 22.04.2021 17:23
Nie zapomnij o panu Zawadzkim.

Bielawska jak zwykle mija się z prawdą. 22.04.2021 09:25
Sprawa jest absolutnie jasna. Bez ogromnych pieniędzy z miasta firmy Dobkowskiego i jego gazetka dawno by zbankrutowały. To nikczemny łotr żyjący na koszt podatnika.

PKS_Suwałki 22.04.2021 11:37
i bardzo dobrze.. jak nie używasz bramki w Singapurze to dowiemy się kto to pisze... a wtedy za słowa się odpowiada w tym państwie.. jeszcze...

PKP Sokółka 22.04.2021 16:37
Nie strasz, nie strasz bo się zes......asz.

Zaorany. 21.04.2021 20:41
Opublikujcie jakiekolwiek zdjęcia z kilku finałów WOŚP-a na R.Z.A jest w kadrze Atol i widoczny zegar elektroniczny z tabliczką,zdjęcia dobrze wykadrować ,w ramki i na 3 maja wysłać z dedykacja,że kłamstwo ma krótkie nózki.

sum 21.04.2021 16:08
Spieszcie się kochać burmistrzów, gdyż szybko odchodzą?

Żaba, moja miłość 21.04.2021 19:45
Żaba, żaba, żaba, żaba, ktoś mi ciebie kochać kazał.....

Ropuszydlo 21.04.2021 20:00
???? Dramat ta miłość

Rodzice 21.04.2021 13:33
Pani dyrektor Chrulska, wspaniałą dyrektor i wielka osobowość.

Brawa dla Pani Dyrektor 21.04.2021 15:30
Liczę na to, że w przyszłej kadencji będzie kierownikiem wydziału edukacji w urzędzie miasta.

teżrodzic 22.04.2021 09:24
Super kandydatka na szefa wydziału edukacji, kompetentna, konkretna dające gwarancję sukcesu w augustowskiej oświacie. Po tych cudakach będzie co naprawiać a sukces z Panią dyrektor jest murowany. Pozdrawiam Panią dyrektor!

Xxxx 21.04.2021 20:33
Słyszałem że pani dyrektor Chrulska będzie od września dyrektorem, ale nie w Augustowie? ?????

Politykierzy 21.04.2021 13:13
Często jest tak, że osoby deklarujące największe obrzydzenie polityką, są w tej polityce ubabrani po czubek nosa. Nie patrzmy na to co oni mówią, patrzmy na to co robią.

Czytelnik 21.04.2021 09:07
Dobrzy pracownicy, których prace były widoczne we wnętrz i na zewnątrz. Augustów gościł również w gazetach ale z jakże pozytywnym brzmieniem. Szkoły opuszczali uczniowie z ogromną wiedzą, a pływalnia tętniła życiem. Interesantów przyjmował włodarz, a nie zastępca. Chwila refleksji nad przeszłością i spojrzenie na teraźniejszość.

Prywata 21.04.2021 08:19
Panie redaktorze ma pan słuszną rację. Pamiętamy jak wyglądało centrum i miasto za poprzedniej Pani kierownik wydziału gospodarki komunalnej kwiaty które rosły w donicach były zadbane , czystość , porządek itd. Jak jest teraz każdy widzi uschnięte badyle sterczą z donic i wszędobylski syf. Pamiętamy jak NM mówiło o wyprowadzeniu polityki ze szkół nie wspominając o nagraniu Karolczuka opublikowanym na ich FB gdzie mówił że jak zostanie burmistrzem to D.S przestanie być kierownikiem edukacji tylko nie pomyślał że w bliskiej przyszłości ten człowiek będzie pełnił ważną funkcję publiczną. O reszcie szkoda pisać bo wiele razy już o tym mówiono i pisano .Szczyt hipokryzji został już dawno osiągnięty teraz tylko coraz bardziej to się uwidacznia. Jeżeli ktoś jeszcze wierzyć w słowa o współpracy ponad podziałami i apolityczności oraz w hasło ,, Augustów to jego mieszkańcy" itp. powinien zgłosić się do lekarza od głowy

Przerażające 21.04.2021 09:17
To prawda, pani kierownik która była wcześniej o wiele lepiej dbała o czystość miasta. To co jest od prawie 3 lat to dramat, dramat, i jeszcze raz dramat.

Fany 21.04.2021 11:58
Nie przesadzałabym z tą panią kierownik i jej kompetencjami. Na uwagę zasługują raczej osoby, które były przed nią.

Cezary 20.04.2021 23:56
Nasze Miasto to ugrupowanie przyjazne mieszkańcom. Nie rozumiem dlaczego jest tak atakowane przez różne osoby. To najlepsze co spotkało Augustów. To ludzie młodzi, ale pełni zapału, gotowi pozostawić własne dobro na rzecz dobra miasta. Jestem za nimi i uważam, że przeciwnicy tego ugrupowania nie mają żadnych argumentów przeciw, bo jeśli jest inaczej proszę je tutaj wymienić.

Karolczuk 21.04.2021 08:00
Nasze Miasto to ugrupowanie przyjazne swoim. Swoim daje dotację, swoich wspiera biznesy. To nasz taki lokalny PIS, a dobkowski to obajtek.

Precz z NM 21.04.2021 09:45
Masz pełną rację, to ugrupowanie przyjazne mieszkańcom. Niektórym. Nielicznym. Starannie wybranym.

Czary Mary. 21.04.2021 10:36
Przyjazne mieszkańcom zwłaszcza przez uchwalane podwyżki przez grupę wiernych, zwalnianiu ludzi z pracy , wystawianie ocen z du..y wziętych, braku przystanku PKS, rozkład jazdy autobusów miejskich nie wiadomo pod kogo ułożony, bazą kajakarską z czerniejącą elewacją, UM za miliony, martwe centrum miasta, zamknięty basen w czasie gdzie mógł być otwarty, rewolucja w szkołach i spółkach miejskich by zrobić miejsce nowym , nowe plany zagospodarowania przestrzennego które w przyszłości ograniczą dostęp do jezior, kreska przez puszczę ze skutkiem wycięcia 80 ha lasu, niezdarność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, bieganiną po sądach , nowe ulice z chodnikami które podziwiają radni ze swoich okien, 1 min wypowiedzi dla mieszkańca który oczekuje 9 godzin na zabranie głosu, zarastająca strefa aktywności gospodarczej można tak długo, długo ..... Żadne już czary mary nic tu nie pomogą.

Boli i nie przestanie 21.04.2021 11:17
I bardzo fajnie, jak widać mieszkańcom to nie przeszkadza. Nie protestują, są zadowoleni z tego że jest coraz gorzej, coraz brzydziej i coraz smutniej. Kogo boli serce patrząc na to wszystko, musi zacisnąć zęby i czekać.

Stop ? 21.04.2021 11:26
Właśnie, że przeszkadza i stąd sygnały do prasy. Nie jesteśmy brudasami i nie godzimy się na brudne miasto!

Fryzjer 20.04.2021 22:59
Cytat: "radni koalicji rządzącej nie pozwolą, by Dobkowskiemu spadł włos z głowy". No, z pewnością włos z głowy temu panu nie spadnie, jakkolwiek to zabrzmiało.

Akl 20.04.2021 22:48
Brawo Redakcjo. Nawet średniointeligentny obserwator życia politycznego widz, że jest tak jak w artykule powyżej napisano. Myślę, że na pewno na stanowisku dyrektora sp 2 zmiana nastąpi, czy na stanowisu dyrektora sp 4 hmm pewnie nie. Pożyjemy i zobaczymy. Łatwo się zwalnia, ale... nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

janek 21.04.2021 08:10
W SP4 nie nastąpi zmiana bo PiS będzie bronił dyrektorki. Panie Kleczkowski i Pani Puczyłowska larum grają, ruszajcie do boju w obronie dyrektorki.

dzbanek 21.04.2021 10:07
Skąd taka pewność, co do postawy tych państwa ? Może lepiej zapytać pana Kleczkowskiego i panią radną powiatową czy rzeczywiście będą bronić, czy może jednak mają dziś inne zdanie na ten temat niż kilka lat temu, wszak każdy człowiek ma prawo zdanie zmienić.

belfer 24.04.2021 14:55
Tak, zmienić zdanie jest łatwo a co z opluwaniem Pani dyrektor Kopiczko, czy Puczyłowska i Kleczkowski ją przeprosili? Wszyscy pamiętamy ich wystąpienia i besztanie na sesjach, przed podlaskim kuratorem oświaty. Dziś tylko zdanie zmienili a krzywda pozostała mam nadzieję, że do nich wróci.

Nuyfh 20.04.2021 20:30
Niedługo sami siebie zwolnią ?

jeszcze trochę cierpliwości 20.04.2021 22:13
Niedługo to my ich zwolnimy.

Temperatura: 13°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: radni do boju Treść komentarza: Na sesji w dyskusji o stanie miasta głos zabrało 6 radnych na 21 osób? Z opozycji 4 osoby a z koalicji popierającej Karolczuka 2 osoby? Roszkowska zawsze pełni rolę usłużnego głupka, który boksuje się z radnymi Piasecką, Drejer-Przekop, Cieślikiem, Zarzeckim. Wygląda to śmiesznie i strasznie, tak jakby mówili w różnych językach, ale ją wspiera swoim chamstwem Sieczkowski i manipulacjami Chodkiewicz. I taką parodię-komedię, dramat widzimy od roku 2018 czyli już 8 lat. Przegrywają wszyscy pozostali. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 12:58 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: cała racja Treść komentarza: Szkoda, że nie wiem kim jesteś. Fajnie to napisałeś, prosto i celnie. W kilku zdaniach całą prawdę o tym mieście. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 12:47 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Kompulsywnie wetujący jaskiniowiec odznaczył swojaka dyletanta-niemotę Treść komentarza: O mało co nie spadłem dziś z krzesła przeglądając fb. Słyszeliście, że naczelny ratuszowy kabotyn, który dla Augustowa pozyskał zero złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, a budowę kładki nad Nettą zamienił między innymi na wymianę zbutwiałych desek na molo oraz na remont budynku MOPS i przedszkola w wyludniającym się Augustowie został potraktowany odznaką przez naczelnego państwowego troglodytę, lichwiarza, pomocnika sutenerów i statysty quasi-walecznych leśnych naparzanek? PS Widać, że jaskiniowiec z pałacu vel kompulsywny pisiorowy wetomat, ta żałosna decyzja permanentnie szkodnikującego kurdupla z Nowogrodzkiej zauważył pisiorowe psujstwo uskuteczniane na kresach wschodnich przez swojaka dyletanta-niemotę spod znaku pisioroworuskiej onucy. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 09:39 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Non scholae sed vitae discimus Treść komentarza: Zarówno radna Roszkowska jaki i burmiszcz Karolczuk oraz pozostali aparatczycy z towarzystwa wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS nie wybrali się sami. Tak samo jak na prezydenta Polski nie wybrał się sam człowiek z przeszłością, z którą w normalnym państwie nie miałby najmniejszych szans, żeby zostać nawet sołtysem. Niestety, ale duża część polskiego społeczeństwa jest marnie wykształcona na poziomie podstawowym, więc głosuje w wyborach powszechnych na żenujących czopkoklaunów dokumentnie serwilistycznych swoim mocodawcom, cynicznych ultrapopulistów, byznesmenów-geszewciarzy oraz innej maści kompulsywnie wetujących odmóżdżeńców, zwichrowanych katotalibów i braunopopaprańców, bądź po prostu na osobników podobnych mentalnie tej gawiedzi głosującej na ww. przysłowiowych cwaniaczków z miodem w uszach. Wynika z powyższego, iż niedokształcona i w znacznym stopniu bezwolna intelektualnie tłuszcza jest w Polsce blisko 50 % częścią uprawnionych do głosowania. Data dodania komentarza: 30.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Augustowiak - jeszcze Treść komentarza: jacy radni i władze taki rozwój Augustowa. Aż chce się tu żyć i myśleć o przyszłości... Data dodania komentarza: 30.05.2026, 15:08 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Mentor Treść komentarza: Czyli , postąpić według filozofii śp. Kononowicza ..."najlepiej jakby nic nie było" . Choroszcz to zbyt piękne miejsce dla takiego myślenia . Kładka nad 29 listopada jest jedynym punktem widokowym w Augustowie na której w sezonie zdjęcia robią sobie i naszemu miastu przyjezdni turyści . Ponadto korzystają z niej rowerzyści , których jest u nas coraz więcej i to nie tylko tych którzy do sklepu jeżdżą po bułki . Zburzyć ją , zaorać , pozostawić jedynie obelisk "nigdy więcej wojny" ...chociaż po co nam wojna, jeżeli sami wciąż burzymy to co zbudowaliśmy . Data dodania komentarza: 30.05.2026, 12:20 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: na szczęście Treść komentarza: Dobrze, że powiat nie zrobił ulicy Kościelnej, bo byłaby patelnia. Data dodania komentarza: 30.05.2026, 09:44 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Koalicja rządząca na fakty ma jedną odpowiedź. KŁAMSTWO lub WIERZĘ PANU BURMISTRZOWI - WERYFIKACJA ZBĘDNA i żadne argumenty do nich nie docierają Data dodania komentarza: 30.05.2026, 09:43 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: Dzikbot z drugiej galaktyki Treść komentarza: To jest sztos! Berbe coś rulez! Data dodania komentarza: 29.05.2026, 19:04 Źródło komentarza: Augustowianin podbija świat animacji Autor komentarza: www Treść komentarza: Pani Roszkowska za wypowiedzi na sesji odnośnie turystyki, powinna być wykluczona jako radna. Działa na szkodę miasta, ludzi pracujących w turystyce i szkodzi branży turystycznej . Coś z tym trzeba zrobić, nie może taka osoba reprezentować nas mieszkańców. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 16:46 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Zastanawiam się czasem jak to "cóś" żyje bez mózgu. Mutant intelektualny skażony złodziejstwem PiS. Jednym słowem PUSTAK po BAT-owski.. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 16:06 Źródło komentarza: Kłamstwo na wczorajszej sesji rady miejskiej w Augustowie? Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Im drożej, tym więcej można zajumać. Podstawowa zasada tej ekipy.. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 14:15 Źródło komentarza: Remont (prawie) nowej bazy kajakarzy w Augustowie? Autor komentarza: logika Treść komentarza: Logiczny jest wariant burmistrza a argument że wytnie się ileś tam drzew jest śmieszny bo cały czas się wycina zręby. Ale właściwe pytanie powinno być takie: po co i na co komu ta obwodnica??? Straszenie przesmykiem Suwalskim nie ma żadnego uzasadnionego sensu , po prostu idiotyzm wymyślony przez idiotów tak samo jak atak Rosji na Nato. Ludzi czymś trzeba straszyć a choćby i tą obwodnicą... Data dodania komentarza: 29.05.2026, 06:32 Źródło komentarza: Niechciana obwodnica wraca. Augustowianie, nie odpuszczajmy! Autor komentarza: Wyludniający się Augustów pod auspicjami geszefciarzy z Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Kładki nad Nettą nie będzie, ale za to trzej augustowscy dyletanci z ratusza z pieniędzy pierwotnie przeznaczonych na kładkę wygospindarują kilkadziesiąt melionów złotych na remont przedszkola na Barakach, wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki i remont obskurnego budynku siedziby MOPS w Augustowie. Nawet dworzec PeKaEs będzie w metropolii Augustówek. Pomyślałbym, że to jakiś kiepski żart, gdybym nie przeczytał o tych wiekopomnych sensacyjach na kilku lokalnych portalach internetowych. Normalnie w Augustowie sukces burmiszczów goni następny sukces!🤣 Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:59 Źródło komentarza: Remont (prawie) nowej bazy kajakarzy w Augustowie? Autor komentarza: Priorytety naczelnego ratuszowego kabotyna i dyletantów z sitwy Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💸💰💰💰🤑🤝👏📉📉📉🏚🏚🏚 Treść komentarza: Baza jest totalną porażką, jeśli chodzi o funkcjonalność, wykorzystanie powierzchni zabudowy i ograniczoną dostępność dla lokalnej społeczności, uwzględniając koszt budowy tego grobowca dla "śliskiego czopka". Obiekt został zbudowany wyłącznie pod kątem "zabetonowania" jej dla radnego z insrybutorowo-jablonkowej sitwy lamusów spod znaku Nasze Miasto-PiS. Natomiast dobrze, że gamonie zainstalowane na ratuszowych grzędach przez insrybutorowo-jablonkową egzekutywę zaczęli wreszcie robić coś więcej poza asfaltowaniem co pomniejszych uliczek przy posesjach "swojaków". Budowa pomostu na Dąbku, zagospodarowanie terenu na Błoniach i budowa infrastruktury na plaży Budowlane na pewno nie są wirtuozerią w zakresie połączenia walorów funkcjonalno-użytkowych z estetyką, ale jak to się mówi "lepszy rydz niż nic" w obecnej sytuacji zadupienia i zaściankowienia Augustowa uskutecznianianego przez dekadę rządów tych feĵšbukowych picerow, pozerów i farmazoniarzy. Wiadomo, że naszomiastowopisowskie popaprańcy nie potrafią zarządzać miastem i baaardzo wolno się uczą, ale chyba nikt nie oczekiwał niczego więcej po tych kompulsywnie świrujących Jarząbka dyletantach. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 19:45 Źródło komentarza: Remont (prawie) nowej bazy kajakarzy w Augustowie? Autor komentarza: Ha ha ha Treść komentarza: Atol będzie odbudowany na nowo jak POSTiW. Ha ha ha. I kładka na Netcie. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 18:44 Źródło komentarza: Koncepcja „Zniszczyć i zlikwidować”? Autor komentarza: Wnusio Treść komentarza: Te klomby jak zardzewiałe nerki chirurgiczne przy POSTiWie? Okropne. A "grzybki'? Mi to kojarzy się z kieliszkami do szampana. Nie ma co sie dziwić. W Augustowie jest "specyficzny gust", taki jak babcia mówiła usranym do góry". Data dodania komentarza: 28.05.2026, 18:43 Źródło komentarza: Remont (prawie) nowej bazy kajakarzy w Augustowie? Autor komentarza: Spod szlabana Treść komentarza: Co to oznacza? Nadal na przejeżdzie kolejowym na Silikatach trzeba bedzie czekać 10-15 minut? Tak tam jest. Pociąg stoi na stacji, a szlaban opuszczony. Kolejka z 3 stron (w tym z łacznika od Sajenka) i wszyscy czekają, aż teżewe (3 wagony) przetoczą się 50 km/h. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 18:41 Źródło komentarza: Kolej w regionie zyskała nowe centrum sterowania w Augustowie (video) Autor komentarza: Groot Treść komentarza: Tylko, że uwagi można składać co wariantu numer 2 (preferowany) a nie do tego gdzie ta obwodnica ma przebiegać. Ten temat już jest przegrany bo trzeba było to załatwić na etapie propozycji przebiegów. GDDKiA zawsze trąbi, że można składać uwagi, ale to się kończy na tym, że można wybrać czy na rondzie będą kwiatki czy nie będzie. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 18:23 Źródło komentarza: Niechciana obwodnica wraca. Augustowianie, nie odpuszczajmy! Autor komentarza: WWW Treść komentarza: ZABIERZCIE TĄ ,, BABĘ,, Z SESJI ,, JAK BY GŁUPOTA MGŁA LATAĆ, TO PANI BYŁA BY GOŁĘBICĄ. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 14:18 Źródło komentarza: Koncepcja „Zniszczyć i zlikwidować”?
Reklama