Jak działają sklepy w okresie Świąt Wielkanocnych 2021?

  • 02.04.2021, 09:38 (aktualizacja 02.04.2021, 11:14)
  • News4Media
Jak działają sklepy w okresie Świąt Wielkanocnych 2021?
Święta Wielkanocne już w weekend, a Ty nie masz zrobionych zakupów? Sprawdziliśmy, w jakim wymiarze w tym okresie będą funkcjonować sklepy.

Dzień przed weekendem świątecznym, czyli w Wielki Piątek, wiele sklepów zdecydowało się wydłużyć godziny otwarcia. Kaufland będzie czynny do 24:00, Biedronka - sieci tego sklepu będą czynne do 23:30 lub 24:00, a niektóre także całodobowo, w podobnym kierunku poszedł Lidl - ponad 1/4 placówek tego sklepu będzie otwarta całodobowo. Do północy pozostają otwarte także sklepy Netto. 

W Wielką Sobotę na zakupy będziemy mieli zdecydowanie mniej czasu, sklepy typu: Biedronka, Kaufland, Lidl, Carreforur czy Auchan będą czynne tylko do godziny 13.00. Wynika to z przepisów o ograniczaniu handlu, który pozwala na to najpóźniej do godziny 14.00. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w Wielkanoc oraz w Poniedziałek Wielkanocny zakupów nie zrobimy, istneją od tego przepisu jednak wyjątki, otwarte mogą być sklepy na stacjach benzynowych, aptekach oraz w sklepach, za których ladą stanie właściciel.

4 i 5 kwietnia obowiązują takie same zasady działalności handlowej, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu - zwrócili uwagę przedstawiciele Żabka Polska.

"Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach".

Obostrzenia w sklepach

W sklepach obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, dodatkowo od 27 marca do 9 kwietnia w placówkach handlowych, na targach i na poczcie obowiązują nowe limity klientów:

- 1 osoba na 15 m2 w obiektach o powierzchni do 100 m2,
- 1 osoba na 20 m2 w obiektach o powierzchni powyżej 100 m2.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostały zamknięte.

News4Media/fot.News4Media

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe