Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 lutego 2026 18:33
Reklama

Marian Dyczewski o pozwie Dobkowskiego

Podziel się
Oceń

Rozmowa z Marianem Dyczewskim, społecznikiem i prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej. Rozmawialiśmy m.in. o pozwie sądowym, który złożył przeciwko niemu szef Naszego Miasta Tomasz Dobkowski oraz o aktywności społecznej Dyczewskiego.
Marian Dyczewski o pozwie Dobkowskiego
Na zdjęciu: Marian Dyczewski podczas sesji rady miejskiej w Augustowie

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

"Pozew radnego Dobkowskiego to wstyd dla rady"

Panie prezesie, szef Naszego Miasta, radny Tomasz Dobkowski skierował do sądu pozew przeciwko pana osobie. Poczuł się urażony oceną, którą wygłosił pan pod jego adresem na sesji w lutym 2020 roku i teraz domaga się od pana przeprosin. Jak skomentuje pan to zachowanie, czy ów pozew skłoni pana do rezygnacji z dalszej działalności społecznej?

-Mimo, że mam już 77 lat, rozwój Augustowa nadal leży mi na sercu. Ani pan Dobkowski, ani jego koalicjanci nie powstrzymają mnie od dalszego zaangażowania na rzecz Augustowa i społeczeństwa miasta. Krytyczne uwagi radnych Naszego Miasta i pozew do sądu, za który powinni się wstydzić, nie zamkną mi ust i nie odbiorą demokratycznego prawa do swobodnej wypowiedzi i wolności słowa. Moje opinie nie były i nie są wulgarne, a bardzo merytoryczne, dotyczące spraw miasta i jego mieszkańców. Pozew radnego Dobkowskiego to wstyd dla rady.

Podczas posiedzenia komisji uzdrowiskowej z 15 czerwca 2020 roku, radny Dobkowski bardzo mocno krytykował pana osobę twierdząc, że nie robi pan nic dobrego dla miasta.

-Słowa pana Dobkowskiego, że nie robię nic dobrego dla Augustowa bardzo mnie zabolały. Przede wszystkim jest to kłamliwa recenzja oparta wyłącznie na jego prywatnym uprzedzeniu do mojej osoby. Kiedy wróciłem do Augustowa po studiach, natychmiast rozpocząłem starania o pozyskanie przez Augustów praw miasta uzdrowiska. Uważałem, że przyniesie to dla miasta rozwój i prestiż. Prowadziłem rozmowy w tym zakresie, w Ministerstwie Zdrowia rozmawiałem na ten temat dziesiątki razy. Dostarczyłem tam dokumentację przyszłego uzdrowiska wykonaną społecznie przez pana inżyniera Kostrzewskiego, a także projekt statutu dla przyszłego miasta uzdrowiska z wykonanymi mapami stref uzdrowiskowych. Bardzo pomógł nam też ówczesny wojewoda suwalski. Niezwykle popierał nasze działanie, a jego następca wręczył mi podziękowania za pracę społeczną na rzecz uzdrowiska Augustów.

Jest pan prezesem TMZA już piątą kadencję. To bardzo długi czas, w którym podjął się pan wielu działań społecznych. Świadczy to o tym, że robił pan dużo dobrego dla miasta.

-Razem z grupą mieszkańców stanąłem na czele protestu przeciwko prywatyzacji szpitala w Augustowie. Kiedy były starosta wydał pisemną decyzję o ewakuacji szpitala, to bez chwili zwłoki rozpocząłem strajk. Ówczesny starosta pod presją mieszkańców musiał wycofać się ze swoich planów i w ten sposób uratowaliśmy placówkę dla społeczeństwa miasta i powiatu. Rok później urzędujące wówczas władze powiatu kontynuowały działania zmierzające do prywatyzacji szpitala. Wraz z księdzem proboszczem Janem Wróblewskim ponownie podjąłem walkę, żeby szpital pozostał własnością powiatu i jego mieszkańców. Była to długa batalia, ale zwyciężyliśmy. To bardzo ważne dokonania. Spraw nieco mniejszej rangi mógłbym wymieniać dziesiątki, a nie miałem nigdy w tym żadnego interesu, z wyjątkiem społecznego. To się nigdy nie zmieni.

Jak ocenia pan pomysły zrealizowane przez Tomasza Dobkowskiego oraz Nasze Miasto?

-Pomysły, których jedną z twarzy jest pan Dobkowski nie przyniosły wymiernych efektów dla miasta. Mówię o budowie bazy sportów wodnych za horrendalne pieniądze, kosztochłonnym remoncie nowej siedziby urzędu miasta w byłym Gimnazjum nr 1, czy małych szansach na odniesienie sukcesu przez strefę aktywności gospodarczej. Mam tylko nadzieję, że na liście dokonań pana radnego nie pojawi się nigdy zgoda na obwodnicę przez Puszczę Augustowską. Byłem obecny na wielu komisjach i sesjach rady miejskiej obecnej oraz poprzedniej kadencji. Kilka lat temu przekonywałem radnych Naszego Miasta, że teren nad rzeką Nettą, gdzie dziś stoi betonowy skatepark, to najatrakcyjniejsze grunty w Augustowie, warte krocie dla miasta i nie wolno ich zmarnować. Moje uwagi kierowane do ludzi z klubu, na czele którego stał i stoi pan Tomasz Dobkowski, nie docierały do ich świadomości. Nie potrafili zrozumieć, że przy mądrym gospodarowaniu ten teren mógłby przynosić miastu wielkie dochody. Niestety, ale trudno mi wskazać pomysły Naszego Miasta, które generowałyby dochody. Łatwiej byłoby mówić o stratach, bo realizowane przez nich zadania w dużej mierze muszą być utrzymywane i finansowane z publicznych środków mieszkańców. Brakuje im gospodarczego podejścia, ale przede wszystkim otwartości na mieszkańców Augustowa. Idealnym tego dowodem była i jest moja osoba. Mam duże doświadczenie w życiu gospodarczym i moje rady były oparte na kalkulacjach ekonomicznych poszczególnych przedsięwzięć, a nie na rzucanych bezmyślnie tematach. Z okazji nowego roku życzę władzom miasta Augustowa trochę pokory i otwarcia na innych.

Dziękuję za rozmowę.

*Artykuł ukazał się w 2/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

34g3 26.01.2021 20:33
Nie neguję przeszłych dokonań pana Dyczewskiego itd., ale jak patrzę na Atvę to powiątpiewam w jego słowa. Jako dyskutant może wnosić rózne inne spojrzenia w róznych sprawach, czasem nawet i pomocne. Jednak świat idzie do przodu, a Atva zatrzymała się na latach 90 - 80.

wefwe 26.01.2021 10:18
"Przeciwko pana osobie", "wobec mojej osoby". Boże zmiłuj się. Skąd ta nowomowa partyjna? Po polsku: wobec pana, wobec mnie. Podobnie jak "na dzień dzisiejszy", zamiast dziś. Już nie wspominam o sławnym z]nadużywanym "bowiem".

Dziad 26.01.2021 10:16
Za Wikipedią: "***j, dziadu! – słowa wypowiedziane przez Lecha Kaczyńskiego po tym, jak wsiadł do samochodu tuż po zakończeniu spotkania wyborczego na rogu ulic Stalowej i 11 Listopada na warszawskiej Pradze-Północ w listopadzie 2002, przed drugą turą wyborów prezydenta miasta stołecznego Warszawy, kończące kilkukrotne próby uciszenia uporczywie zaczepiającego go uczestnika spotkania[potrzebny przypis]. Fraza jest kolokwializmem – wołacz rzeczownika „dziad” to „dziadzie”, a słowo „dziadu” jest formą potoczną. "

Prenumerator 25.01.2021 20:56
Pan Marian budzi kontrowersje, bo mówi bez ogródek i całkiem z sensem, ale zupełnie nie politycznie. Nie jest populistą, co wszystkim wszystko obiecuje, szczególnie na FB i nie włazi w 4 litery żeby tu i tam "mieć chody". Temu nie jest i nie był Burmistrzem - na przykład. Co nie zmienia faktu, że generalnie mówi do rzeczy i sprawy przedstawia prawdziwie. I trzeba przyznać, że o ile jest impulsywny, to zachowuje się kulturalnie, krytykuje merytorycznie i nie jest po prostu chamem. A to dzisiaj cecha coraz bardziej wymarła .....

Kwadratura koła 25.01.2021 21:39
Panie Marianie brakuje Pana na komisjach i sesjach. Oglądam i widzę ludzi za których można się tylko wstydzić. Dziś na komisji (1 godz. 16 min.) pani Alicja opowiadała o możliwych nowych wirusach, coś o znakach drogowych. Człowiek patrzy i słucha jak zahipnotyzowany. Wow

Czytelnik 25.01.2021 17:15
Dużo dobrego panie Marianie. Trzymamy kciuki.

obserwator 25.01.2021 17:11
Jak Pan Dobkowski może wypowiadać się na temat działania na rzecz Augustowa przez Pana Dyczewskiego , jest po prostu za młody żeby pamiętać to czego dokonał Pan Dyczewski, a obecne czasy działania w radzie miejski są zupełne inne i niewiele jest prawdy w tym co mówi o Panu Dyczewskim Dobkowski z całym szacunkiem do ludzi młodych, ale nie wypowiadajcie się o czymś co wam jest nieznane, bo to jest bardzo krzywdzące, tak własnie stało się w tym przypadku.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -9°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdfTreść komentarza: Mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej to około 10 tys osób ,prawie 1/3 mieszkańców miasta i faktycznie nie obchodzi ich to, co się dzieje w zarządzaniu Spółdzielnią? Prezes Kodrem, konkurencyjnej firmy rządzi w Spółdzielni...Czy naprawdę musi tak być?Data dodania komentarza: 4.02.2026, 12:01Źródło komentarza: Trzeci dzień bez wody. Dramat mieszkańców Augustowa i interwencja radnych (AKTUALIZACJA)Autor komentarza: OnTreść komentarza: Dziwne że Wnukowski tym się nie zainteresował, powinien zorganizować spotkanie i konferencje.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:44Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Przyjaciel .Treść komentarza: Czasami trzeba czekać latami żeby poznać gościa . Tak i w przypadku Waldemara cały czas pchał się na wójta Gminy Nowinka a mieszkańcy spuszczali go po niecheblowanej poręczy i to z seczkami a on ciągle marzył o wojtowaniu tyle razy dostawał po ryjku i nic i dalej , i Wisia i Pawełek i nic , tak i widać w starostwie tylko chodzi p koryto dla siebie i rodziny .Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:21Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: Myślący.Treść komentarza: Nen cały bajzel mówiąc delikatnie z tymi zatrudnieniami w starostwie to tylko i wyłącznie przez Jedlińskiego Waldemara, no bo przecież to on pierwszy sprzedał się, zdradzając byłego starostę za stanowisko i korytko dla synka Pawełka, pokazał że nożna coś ugrać, no to inni nie są gorsi i idą za ciosem ,za taki chwyt to gościa Waldemara na taczkę i do Szczebry, kozy paść a nie rządzić.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:04Źródło komentarza: Pytania o zatrudnienia w starostwie i jednostkach powiatu augustowskiegoAutor komentarza: BeneQTreść komentarza: W tym konkretnym przypadku to księciunio musiałby się chwycić za łopatę. Słabo to widzęData dodania komentarza: 4.02.2026, 07:08Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Obserwator.Treść komentarza: Widać dokładnie,jak za dawnych czasów,jak Jedliński wypromował Dorotkę na wójta Gminy Nowinka to wspólnie zreorganizowali szkołę w Monkiniach omalo nie sprzedali Ośrodka Zdrowia w Nowince, ratowali kino że omaly włos budynek nie został zrównany z ziemią.Tak i w powiecie jak Jedliński przyłożył rękę do zmiany starosty powiatu to proszę szkoła ,, Laswegas,, zamknięta i nie wiadomo co ze szpitalem jak widać też są kłopoty, reasumując czy Jedliński Waldemar przynosi pecha czy może dobiera kadrę która kompletnie nie umie rządzić tylko jak widać i słychać zatrudnia swoich .Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:06Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: CSiR wytwórnią etatów dla towarzyszy Nasze Miasto-PiS?Treść komentarza: Na jakim stanowisku zatrudnili w CSiR "trenerka" ds. infantylnych intryg? Tam już chyba miglantów administracyjnych z naszomiastowego nadania jest więcej, niż pracowników liniowych. Jeszcze niedawno fejsbukowy trenerek był zatrudniony jako trener drużyny piłkarskiej w jakiejś miejscowości pod Białymstokiem? Czyżby już podziękowano dla fejsbukowego fachowca za niezwykle owocną współpracę?Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:01Źródło komentarza: Sparta Augustów z głodowym wsparciemAutor komentarza: KOZA drużynowego wychodkiewiczaTreść komentarza: Trzeba zapytać "kozy" pod auspicjami drużynowego wychodkiewicza i jego popaprańców z drużyny pszczelarzo-harcerzy, co dalej z remontem/modernizacją ulicy Kościelnej i chorymi kasztanowcami? Lamusy boją się ruszać tego tematu, ponieważ wiedzą, że kasztanowce są do wykarczowania w przypadku wykonania kompleksowego remontu i modernizacji tego odcinka ulicy Kościelnej.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 22:33Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: fanTreść komentarza: Widać już wszystko, jak to zaplanowana akcja pseudo władzy, już trenerek od żenującej konferencji znalazł ciepłą posadkę w CSiR... a tak na marginesie to tam już więcej kierowników i menadżerów jak zwykłych pracowników, a na orlik nie stać żeby zatrudnić konserwatora, żeby dzieci mogły pokopać piłkę... obrzydliwe co oni robią...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:39Źródło komentarza: Sparta Augustów z głodowym wsparciemAutor komentarza: KIBICTreść komentarza: Panie redaktorze proszę zainteresować się zatrudnieniem i opisać sytuację zatrudniania z Suwałk ludzi, brania pieniędzy z podatków Augustowian i odprowadzania podatków w Suwałkach, to jakiś skandalData dodania komentarza: 3.02.2026, 21:33Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: PracownikTreść komentarza: Teraz Waldek tylko macha rączkami na sesji, a się nie odezwie bo nie ma nic do powiedzania. Waldek ile pobiera synek z powiatowej kasy miesięcznie w PZD?! Jakie ma kwalifikacje do zajmowanego stanowiska i za co odpowiada? Pawełej ostatnio w gabinecie was wyśmiał i nazwał "bardzo pięknie" i do czego się nadajecie, ale głosujecie i jesteście zakładnikami. Dopytajcie go. Jak trzeba to podam datę i godzinę i miejsce.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:04Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Żeby to było jedno miejsce gdzie się przejść nie da… Mam wrażenie że większość właścicieli domów w ogóle nie odśnieża chodników. Ja rozumiem że to prawo to relikt i w niektórych miastach po prostu to odśnieża miasto, ale u nas to tak wygląda, że teraz nikt tego nie odśnieża i nikomu to nie przeszkadza.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 20:28Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Mieszkaniec.Treść komentarza: Za takie rządzenie to tylko taczki, jednego do Lipska do wideł, drugiego do Szczebry kozy paść,te że Szczebry kiedyś chciał wywozić innych,to przejażdżka na taczce aż się prosi i to jeszcze trochę obornika żeby w pupę nie było zimno,Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:54Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Patrząc na ogólną sytuację kraju, po rządach "Kaczego Mędrca Czerwonej Gwiazdy", niebawem trzeba będzie 1/3 obywateli zamknąć. Przykre co patologia potrafi zrobić..Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:30Źródło komentarza: Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w powiecie augustowskimAutor komentarza: oolooTreść komentarza: "Bo łone som od brania piniendzy a nie od roboty." Takie lokalne watażki z mózgowiem wielkości orzecha włoskiego..Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:24Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: widać dokładnieTreść komentarza: Widać co się zmieniło po wyborach i jak funkcjonuje teraz powiat.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:04Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: BeneQTreść komentarza: To że remont jest potrzebny jest oczywiste, ale do czasu remontu można by było zmienić oznakowanie na parkingu w taki sposób aby samochody parkowały ukośnie. Było by więcej miejsca na chodniku i dało by się normalnie odśnieżyć. Na dzień dzisiejszy parkowanie jest tam utrudnione, co więcej miasto pobiera opłatę za parkowanie a jest to niezgodne z prawem, miejsca parkingowe nie mają odpowiednich wymaganych przez ustawę wymiarów. Tak więc, miasto nie remontuje, nie odśnieża, nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców, niezgodnie z prawem każe płacić za możliwość zaparkowania połową samochodu.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 13:23Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: AdfTreść komentarza: To, że trzeba myśleć samodzielnie,to chyba powinno być hasło i wezwanie do rady nadzorczej SM. Halo....Pani Izabela Simonienko i reszta... włączycie myślenieData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:46Źródło komentarza: Konkurs na Zastępcę Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie — zgłoszenia do 16 lutego 2026Autor komentarza: DianaTreść komentarza: Chirurgia i wewnętrzny leżą i kwiczą. Dno. Nawet inni lekarze odradzają, aby tam się kłaść. Nieźle jest na ortopedii. Innych oddziałów nie znam. Jeśli Dobrowolskiej wydaje się, że wszystko jest OK, to najwyraźniej nie widziała, jak funkcjonują inne szpitale, w których poziom empatii i opieki pielęgniarskiej jest naprawdę wysoki. U nas to niespotykane, aby pielęgniarki same, niewzywane, przychodziły do pacjenta i sprawdzały jego stan, i to co chwilę. Tu nawet jak wezwiesz, to pojawia się chmura gradowa z wściekłym obliczem na gębie. A już sposób zwracania się do pacjenta to kolejny poziom dna. Nie wiem, może im za mało płacą, ale czy powinni więcej za takie podejście???Data dodania komentarza: 3.02.2026, 12:16Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Mieczyslaw się sprzedał , to teraz z miastem w tym roku na pewno wyremontują i usuną kasztanowceData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:15Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejść
Reklama