Maciej Żywno przedstawicielem Ruchu Polska 2050

  • 21.01.2021, 15:23 (aktualizacja 21.01.2021, 15:39)
  • Beata Perzanowska
Maciej Żywno przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Fot Magdalena Malinowska
Ruch Polska 2050 buduje struktury polityczne w województwie podlaskim. Maciej Żywno, radny województwa nowym przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Ruchu zajmie się koordynowaniem programu partnerstwa na rzecz samorządu otwartego.

Podczas konferencji, która odbyła się 20 stycznia, w Białymstoku, Szymon Hołownia zaprezentował nowego przedstawiciela Ruchu Polska 2050.

 

W sejmiku województwa podlaskiego zyskujemy doświadczonego radnego, z którym będziemy przedstawiać propozycje wpływające na rozwój regionu. Będziemy pracować nad wprowadzeniem silnej reprezentacji Polska 2050 do sejmiku i lokalnych samorządów, składającej się z ludzi z nową, społeczną i obywatelską wizją rozwoju lokalnych wspólnot. Rozpoczynamy prace nad programem regionalnym.powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050

 

Maciej Żywno, obecnie jest radnym wojewódzkim i przewodniczącym komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Podlaskiego. Był wojewodą podlaskim, wicemarszałkiem województwa podlaskiego, ale także sekretarzem miasta, pełnomocnikiem prezydenta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Był pomysłodawcą Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, a także kierownikiem Ośrodka Kultury. Aktywnie uczestniczy w akcjach jako strażak-ratownik OSP.

 

Maciej Żywno w Ruchu Polska 2050 będzie koordynatorem działań partnerstwa na rzecz samorządu otwartego.

 

Samorząd to my wszyscy – mieszkańcy, wspólnota i społeczność lokalna danej gminy, powiatu czy województwa. Wychodzimy z dyskusji o samorządzie i kojarzenia go jako ,,podwórko” wyłącznie wójta, burmistrza, prezydenta, radnych i urzędników. Samorząd służy wszystkim i wszyscy mają prawo o nim decydować i mieć na niego wpływ. Zamierzamy gromadzić wokół idei partnerstwa samorządowców różnego szczebla, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć dobrą jakość samorządu w Polsce.- powiedział Maciej Żywno

 

W budowę struktur regionalnych powstającej partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaangażowany będzie również Łukasz Nazarko, lider Stowarzyszenia Polska 2050.

Stowarzyszenie Polska 2050 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe