Bo w życiu warto mieć pasje – spotkania z Mariuszem Korzenieckim

  • 15.10.2020, 09:38
  • Beata Perzanowska
Bo w życiu warto mieć pasje – spotkania z Mariuszem Korzenieckim
„Jest bardzo otwartym człowiekiem. Cieszy się z tego, co ma, na nic nie narzeka. Byłem w szoku, gdy usłyszałem, ile ten człowiek potrafi osiągnąć. Nawet nie sądziłem, że osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może mieć tyle pasji i woli życia, że może skakać ze spadochronem i grać w reklamach. Myślę, że spotkanie to było dla mnie bardzo pomocne, ponieważ zrozumiałem, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia i spełniania swoich marzeń” – tak o spotkaniu z Mariuszem Korzenieckim mówił siódmoklasista Kacper ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Augustowie.

Mariusz Korzeniecki, augustowianin z urodzenia, swoją energią, radością życia i licznymi zainteresowaniami może obdzielić całe grono wiecznie narzekających i niezadowolonych ze swojego losu. Po wypadku jeździ na wózku, co zupełnie nie przeszkadza mu skakać na spadochronie, grać w kosza, uprawiać wakeboarding, szermierkę i wspinaczkę na ściankach, a także podróżować.

Poza tym kocha muzykę, filmy i książki. Jeździ na koncerty, niemal mieszka w kinie, oglądając dziesiątki premier filmowych, jest jednym z filarów augustowskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon”.

Występuje też w kampaniach społecznych dotyczących osób niepełnosprawnych.

 

Mariusz chętnie podejmuje nowe wyzwania, dlatego nie przestraszyło go moje zaproszenie na spotkania w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań opowiadał o swoich pasjach oraz otwarcie i szczerze odpowiadał na często bardzo osobiste, niełatwe pytania o życie na wózku.

Pracując od wielu lat w szkole, widzę, że nasze dzieci i młodzież są coraz smutniejsze, coraz bardziej wszystkim zniechęcone i nie bardzo mają pomysł na spędzanie czasu poza wirtualnym światem.

Spotkania z Mariuszem miały pokazać, że warto mieć pasje, warto mieć przyjaciół, warto uśmiechać się do ludzi, za to nie warto narzekać i chyba spełniły swoją rolę, bo Amelka z siódmej klasy Szkoły Społecznej podsumowała je tak: „Uważam, że powinniśmy cieszyć się życiem jak pan Mariusz i nie poddawać się”.

 

Mariusz Korzeniecki spotkał się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Nowince oraz w szkołach augustowskich: Dwójce, Szóstce i Społecznej. Zaczęliśmy w lutym i wróciliśmy do spotkań we wrześniu, już w reżimie sanitarnym.

Spotkania zostały zorganizowane przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach Programu Grantowego “Moje miejsce na Ziemi” finansowanego przez Fundację Orlen.

Monika Rowińska

prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe