Augustowianie ponownie zawitali pod magistrat (foto i video)

  • 28.05.2020, 11:09 (aktualizacja 28.05.2020, 11:36)
  • Beata Perzanowska
Augustowianie ponownie zawitali pod magistrat (foto i video) Mieszkańcy przyszli pod augustowski magistrat, Augustów
Mieszkańcy miejskich lokali komunalnych nadal nie zgadzają się na stuprocentowe podwyżki czynszów. Przyszli dziś (28.05.) pod Urząd Miasta Augustowa by zamanifestować swoje niezadowolenie i złożyć wniosek o odroczenie podwyżki, pod którym podpisało się 288 osób,

Pod augustowski magistrat przyszło kilka osób. Wyszedł do nich Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza miasta i Michał Kotarski, kierownik ds. społecznych Urzędu Miasta w Augustowie. Przyglądaliśmy się tym rozmowom z kamerą. Oto filmiki z tej dyskusji.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawiciele niezadowolonych z podwyżek mieszkańców udali się do urzędu. Złożyli osobiście wniosek o wstrzymanie podwyżek czynszu, pod którym podpisało się 288 osób. Obecnie trwa zdalna sesja Rady Miejskiej i delegacja augustowian została zaproszona na obrady, gdzie ma być poruszony temat podwyżek. Będą mogli w tej sprawie się wypowiedzieć. Przypomnijmy, że władze miejskie częściowo porozumiały się z mieszkańcami. Porozumienie obejmuje mniejsze podwyżki w przyszłym roku oraz udział mieszkańców w komisji mieszkaniowej. Tegoroczne podwyżki nadal jednak obowiązują.

Warto też dodać, że mieszkańcy walczą o wstrzymanie podwyżek. Informują, że epidemia koronowirusa pozbawiła wielu z nich źródła dochodu. W dodatku podkreślają, że stan miejskich lokali jest fatalny, a muszą płacić o 100 % więcej niż dotychczas za bardzo złe warunki mieszkaniowe.

Więcej na ten temat opublikujemy niebawem. 

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hokus pokus
hokus pokus 02.06.2020, 14:46
Czy ktoś zauważył atak na ankietę? Wczoraj wyniki były odwrotne. Zielone ludziki?
Nie poddawać się!
Nie poddawać się! 02.06.2020, 14:41
Mieszkańcy bloków komunalnych są najbardziej poszkodowani w tym roku . Płacą teraz za m2 więcej niż w spółdzielni mieszkaniowej. Dlatego tak bardzo są wzburzeni. Poza tym pieniądze z czynszów nie idą na remonty. Ludzie, wiele osób trzyma za Was kciuki, nie poddawajcie się!!!
Józek
Józek 29.05.2020, 14:22
Ludzie pod Urzędem zostali zmanipulowani przez radnych opozycji. Jeżeli ktoś myśli że radnym opozycji chodzi o mieszkańców to się grubo myli.
Gdyby ono rządzili to dopiero byłyby podwyżki.
Josef
Josef 02.06.2020, 12:49
Tak ,tak a włodarze są prawdomówni, miasto jest czyste, dyrektorki szkół docenione, wyremontowany basen czeka na mieszkańców, rozpoczęliśmy wydobywanie oczekiwanej przez sanatoria augustowskiej borowiny, a lokatorzy mieszkań komunalnych się pomylili bo nastąpiła obniżka opłat, lecz paskudna i fałszywa opozycja powiedziała, że czeka ich podwyżka. Przecież na fejsie trąbi się o naszych sukcesach a zwłaszcza wyciąganiu ludzi z błota i że w tej 5latce wykonamy ponad 500m dróg asfaltowych. Jeżeli mieszkańcy nas docenią to w następnej 5latce Augustów może stać się nie tylko Naszym ale może troszeczkę i Waszym Miastem(z założenia jest jednak Naszym!). Pozdrawiam mieszkańców a zwłaszcza lokali komunalnych. Nie dajcie się!!!
mich
mich 29.05.2020, 14:18
Inteligencja tych pan poraża. Nie rozumieją niczego z tego o czym mówią.... Gada babsztyl, że jak na drogi augustów dostał to żeby podzielił jeszcze bo dużo dostał, chyba w ogóle nie kuma jak to działa i, ze jak dostaje się hajs na drogi to nie można sobie nagle tego wydać na malowanie ścian czy cokolwiek innego.
Nie mówiąc o tym prezydencie haha Jak wam kobieciny za dużo za komunalne za które prawie nic nie płacicie to same se idzcie do prezydenta i proście o pieniądze. Trudno? To nie wymagajcie tego na kimś ...
Josef
Josef 02.06.2020, 12:51
Tak, tak wszystkie głópie tylko koalicja najmondżejrza
Julka
Julka 01.06.2020, 09:01
Idiota

Pozostałe