Cały czas młodzi duchem 

  • 12.03.2020, 08:09
  • Beata Perzanowska
Cały czas młodzi duchem
Jest ich ponad 140, i mimo że przeszli w stan spoczynku są nadal bardzo aktywnymi ludźmi. Spotykają się regularnie, razem obchodzą różne święta, spędzają wolny czas i udzielają się w wielu przedsięwzięciach. Mowa o augustowskiej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak mówią dawni nauczyciele uczestnictwo w sekcji jest oknem na świat i daje im mnóstwo energii życiowej.

Młodzi powinni zazdrościć im energii. Mimo swojego wieku i tego, że nie pracują już zawodowo, w ich sercach nadal tkwi ogromny zapał, równy zaangażowaniu w wykonywaną przed emeryturą pracę nauczycielską. Spotykają się, wspierają, rozmawiają i wspólnie się bawią. W ich życiu nie ma miejsca na starość i siedzenie w domu. Oni chcą aktywnie żyć i być razem. Robią to z wielkim powodzeniem, o czym świadczy chociażby liczna grupa emerytów i rencistów, która zrzeszona jest w Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Augustowie. Od roku funkcjonuje w tej sekcji nowy zarząd, który liczy obecnie 10 osób. Każda z nich oddania jest pracy, by wspólnie spędzony czas był bardzo atrakcyjny.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe