Czujka uratowała życie

  • 03.12.2019, 10:17
  • Beata Perzanowska
Czujka uratowała życie
W piątek, 22 listopada, o godz. 00.22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia piwnicznego w budynku mieszkalnym w miejscowości Płaska.

Paliło się pomieszczenie piwniczne w budynku mieszkalnym o konstrukcji drewnianej. Gdy strażacy przybili na miejsce pożar był w początkowej fazie rozwoju. W całym domu było ogromne zadymienie. Pięcioosobowa rodzina, dwie osoby dorosłe i trójka dzieci na szczęście znajdowała się już poza budynkiem i nie doznała żadnych obrażeń. Strażacy ustali, że śpiącą rodzinę zaalarmowały dwie czujki dymu zainstalowane w pomieszczaniach budynku. Alarm czujek spowodował, iż osoby przebywające w budynku zdołały się szybko z niego ewakuować oraz zaalarmować o zaistniałym pożarze służby ratownicze. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pomieszczenia. Następnie ratownicy oddymili budynek oraz sprawdzili pod kątem zarzewi ognia wszystkie pomieszczenia. W akcji ratowniczo–gaśniczej trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy z JRG Augustów oraz zastępy OSP KSRG z terenu gminy Płaska. Augustowscy strażacy apelują o montowanie czujek dymu, bo jak widać dzięki nim udało się uratować życie pięcioosobowej rodziny i ocalić mienie o znacznej wartości.

Opr. Beata Perzanowska

Na podstawie komunikatu ze strony www.augustow.straz.bialystok.pl, opracowanego przez

asp. Andrzeja Sobolewskiego, kpt. Pawła Bukrejewskiego

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe