Bogata historia naszego cmentarza 

  • 13.11.2019, 14:57 (aktualizacja 13.11.2019, 15:38)
  • Bartosz Lipiński
Bogata historia naszego cmentarza Archiwum PP
Z początkiem listopada mieszkańcy Augustowa tłumnie odwiedzili nasz cmentarz, aby w zadumie zapalić znicze na grobach swoich bliskich zmarłych. Wielu z nas ma jednak dość małą wiedzę o historii augustowskiego cmentarza parafialnego, a ta jest niezwykle bogata, wiele jej wątków różni się diametralnie od czasów współczesnych. Dlatego dzięki uprzejmości historyka Jarosława Szlaszyńskiego przybliżymy najciekawsze wydarzenia.

Bartosz Lipiński

Osoby z zewnątrz odwiedzające nasz cmentarz bardzo często podkreślają piękne walory jego położenia, otoczenie drzew, bliskość wody i bogactw naturalnych. Taka otoczka pomaga w kontemplacji, pozwala na jeszcze głębszą refleksję. Ale to miejsce jest również szczególne z punktu widzenia historii. Zwłaszcza, że zmarłych chowano niegdyś w innym miejscu. Historyk i starosta augustowski J. Szlaszyński przybliżył nam wiele interesujących aspektów.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
3g
3g 06.11.2019, 18:06
Cmentarz powinien w całości zostać ogrodzony murem stanowiącym jednocześnie kolumbarium. W tym przypadku powstałoby z 3.000 miejsc do chowania skremowanych zmarłych. Poza tym należy dbać o drzewa, bo one stanowią urok tego cmentarza, a nie jak teraz nowocześnie tujowo-betonowe pola.

Pozostałe