Miasta nie stać na medale 

  • 2 dni temu, 14:54 (aktualizacja 2 dni temu, 15:10)
  • Krzysztof Przekop
Miasta nie stać na medale
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1067 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Pogoda przez kilkanaście dni bez większych zmian. Temperatura w dzień będzie oscylować w okolicach 10 stopni, w nocy będzie spadać do 5. W przyszłym tygodniu mogą pojawić się opady. Raczej będzie pochmurno.

Miastem rządzi koalicja Naszego Miasta i PiS, największym klubem sportowym, Spartą, ludzie kojarzeni z Platformą Obywatelską. Może dlatego od lat poziom finansowania zawodników i trenerów Sparty z budżetu miasta właściwie się nie zmienił. Władze miasta utrzymują, że na sport dają wiele milionów rocznie i tyle powinno wystarczyć.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
piszcie prawdę
piszcie prawdę 07.11.2019, 10:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kibic
kibic 06.11.2019, 22:52
To jest trochę ten problem, o którym piszecie, że Sparta i PO to ci sami ludzie - zaangażowani w politykę. A w politycznej wojnie rykoszetem dostaje cały augustowski sport. Ale niech walczą, bo z tego co się słyszy to rzeczywiście nasi sportowcy klepią biedę.
Nor
Nor 06.11.2019, 16:55
Co za brednie najpierw podstawowe potrzeby mieszkańców zapewnić , a potem fajerwerki takie jak 4 ligowa pilka kopana
Czemu?
Czemu? 05.11.2019, 21:40
Tylko Sparta się liczy w tym mieście? A co z innymi? Wieczne im mało???
Szok
Szok 05.11.2019, 18:51
Co za glupoty zeby kultura i pomoc spoleczna tyle dostala co Sparta byloby cudownie. I jeszcze im mało
Augustowiak
Augustowiak 05.11.2019, 18:24
Wystarczy popatrzeć na przykład Slepska, miasta nie stać było żeby dać sama ziemię na hale a teraz wlaczasz Polsat Sport a tam wielka reklama Augustowianki i co ktoś powie, że to mała reklama dla miasta i wody?? Ale tak lepiej inwestować w narty zima, kajaki na basenie albo wielki hangar dla jednej grupy odbiorców a co z resztą sportów? Może warto zainwestować w coś z czego będzie korzystać więcej osób i dzieci a nie tylko grupka... Czas zmienić zasciankowe myślenie
Ślepsk
Ślepsk 07.11.2019, 12:10
cytat ze strony drużyny Ślepsk Suwałki... "Pierwsza liga! Pierwsza liga! Z…K…S… tak śpiewali kibice Ślepska na koniec sezonu. Niestety w podobnej nucie nie chcieli śpiewać włodarze Augustowa. Gdy prezesi przekształcali klub w miejski, aby związać go na stałe z Augustowem, byli zajęci budowaniem kładek dla turystów. Na szczęście z pomocą przyszedł Prezydent Suwałk – Józef Gajewski. Zaoferował grę zespołu w Suwałkach, profesjonalną bazę treningową oraz znaczne wsparcie finansowe, czyli wszystko to, czego Klubowi brakowało do pełni szczęścia.

Nastał więc czas Ślepska Suwałki…. Zobaczymy jakie karty historii zapisze ta drużyna…

ŚLEPSK W I LIDZE

Sezon 2009-2010

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – to przysłowie najlepiej oddaje sytuację Ślepska Augustów po awansie do I ligi. Burmistrz grodu nad Nettą, nie dość, że nawet nie pogratulował siatkarzom awansu, to, dopiero pod naciskiem kibiców, zaoferował klubowi wsparcie w wysokości mniejszej niż 20 proc. rocznego budżetu (800 tys. zł.). Dodajmy, że w Augustowie nie było nie tylko klimatu dla siatkówki, ale też hali spełniającej wymogi II ligi, o I nie wspominając. Na szczęście klub szybko znalazł przyjaciela w osobie prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. W zamian za zmianę nazwy na Ślepsk Suwałki prezydent Gajewski zaoferował Ślepskowi halę do gry, profesjonalną bazę treningową oraz wsparcie finansowe w wysokości 150 tys. zł na rundę. Umowę popisano na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata. Pod jednym wszak warunkiem – Ślepsk musi utrzymać się w I lidze.....

a jak jest po 10 latach od tego momentu?... każdy widzi....
Kopacz
Kopacz 07.11.2019, 09:24
Miasto Suwałki i firmy z Suwałk (sponsorzy którzy są na koszulkach Ślepska) są przeszczęśliwi że za takie małe pieniądze mają reklamę na całą Polskę... Nie mówiąc o mieszkańcach którzy mogą na żywo oglądać najlepszych siatkarzy na żywo... to znaczy tylko szczęśliwcy, bo karnetów na cały sezon dawno już nie ma...

Pozostałe