Rezygnacja w miejskiej spółce 

  • 01.09.2019, 11:57 (aktualizacja 01.09.2019, 15:11)
  • Bartosz Lipiński
Rezygnacja w miejskiej spółce Na zdjęciu: Zbigniew Głowacki i Filip Chodkiewicz.
Niespodziewanie i bez rozgłosu w środku gorącego lata, prezes miejskiej spółki Necko złożył rezygnację z pełnionej od niespełna dwóch lat funkcji. Nie znamy przyczyny jego decyzji, ale możemy domniemywać, że jednym z powodów mogły być trudne relacje na linii miasto-prezes. Jeszcze pod koniec czerwca zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, dosyć surowo oceniał współpracę urzędu z ówczesnym prezesem oraz działalność spółki.

Bartosz Lipiński

Zaskakując decyzja byłego prezesa

Zbigniew Głowacki obejmował ster władzy w spółce Necko późną jesienią 2017 roku. Okres ten poprzedziła prawdziwa burza, gdy okazało się, że jego poprzednik oraz były prezes spółki Kodrem, mieszkali w lokalach bloku TBS w Koszarach. Z. Głowacki, jako nowy zarządca, a przy tym wykształcony, doświadczony oraz dynamiczny menadżer był osobą na trudne czasy. Jego dodatkowym atutem było to, że pochodził z Augustowa. Tym samym przełamał pewien stereotyp, bo w kadencji samorządowej 2014-2018, znacznie częściej powoływano prezesów spoza naszego miasta. Podczas swojej oficjalnej prezentacji przed radą miejską mówił, że jest dumny, iż będzie mógł pracować na rzecz swojego miasta i jego mieszkańców.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
prawda
prawda 06.09.2019, 00:57
Miasto zleca sprzątanie spółce. Kilka lat wszyscy widzą syf. Miasto zwiększa kasę, bo prezes mówi, że trzeba, bo inaczej będzie brudno. Wtopy spółki nadal widoczne. Gazeta sama publikuje artykuły na ten temat.
Chyba pora się cieszyć z szans na zmiany. Może wreszcie pojawi się w spółce ktoś, kto zadba żeby autobusy były czyste, kosze opróżniane na czas, ulice sprzątane porządnie. Zmiany w komunikacji konieczne od lat. Podobnie przystanki, kosze itd itp Warto też po ludzku traktować pracowników, którzy wkładają serce w robotę. O nich nikt tu nie wspomina, a może warto podpytać. Bo wszyscy wiedzą, ale nikt nie powie... jak zwykle
tAdi
tAdi 29.08.2019, 13:09
Jak czysto jest to każdy widzi, skoro prezes nie potrafił sprostać oczekiwaniom to odszedł. Ot i cała afera. Wszystkich wielce urażonych działaniami władzy proszę o wzięcie dużych worów na śmieciu, szufelek, wyjście na ulice i sprzątanie. to bedzie znakomicie ukierunkowana energia. Jak nie pasuje, ze burmistrz czy zastepca chce zeby bylo czysto to samemu zadbajcie. Juz tak wielu chetnych nie bedzie ; - ))
Tak
Tak 29.08.2019, 18:16
Fiifi nie pisz już komentarzy bo to żałosne. Ludzie wiedzą jak było i nie myśl że się nie śmieją za plecami. Bardzo dobrze że ktoś wygarnął prawdę w oczy. Oby częściej i jeszcze trafniej ..
Inni też
Inni też 29.08.2019, 20:12
Ja i moja rodzina mamy z niego ubaw po pachy.
Lola
Lola 28.08.2019, 19:11
Chodkiewicz na prezesa
tAdi
tAdi 29.08.2019, 14:50
no i słusznie! Dobrze zorganizowany, młody, dynamiczny, wykształcony, takich jak Chodkiewicz nam trzeba. A te płacze, ze telefonu uzywa? Jakbyście trochę mieli pojęcia o otaczającym nas świecie to byście wiedzieli, że to jest podstawowe narzędzie pracy. Tylko wcześniej musielibyście zacząć robic cos innego niz siedzenie na m2 i plucie przez internet.
Powiedział,co wiedział
Powiedział,co wiedział 29.08.2019, 18:33
To jest brak kultury i wychowania!!!
Śmierdzący s
Śmierdzący s 29.08.2019, 18:28
Lekarz kazał przytakiwac
sf
sf 29.08.2019, 08:52
Niech lepiej zacznie od siebie sprzątanie, bo na stronie UM o odpadach komunalnych jakieś tabelki z 2013-2014-2015. Stara sieczka zamiast bieżącej, krótkiej i sensownej informacji https://urzad.augustow.pl/cont… . A powinny być jasne harmonograny, czytelne sektory, nazwy firm, telefony, informacja o segregowaniu. Chodzi o bieżącą informację, a nie bezsensowny natłok śmieci informacyjnych. A już linki do garmonoramów z 2016 r. to jakaś parodia. Zamiast wydawać jakieś biuletyny, niech UM zajmie się aktualizacją informacji na swojej stronie.
fakt
fakt 29.08.2019, 12:46
Faktycznie, stare dane, żenada.
Tola
Tola 28.08.2019, 20:36
Na prezydenta 😁😁
Ola
Ola 28.08.2019, 21:47
Na papieża
Wiola
Wiola 29.08.2019, 20:12
Beatyfikowac.
Jola
Jola 30.08.2019, 16:03
Ukoronowac
:)
:) 27.08.2019, 23:53
Prezesi w Necko sp. z o.o. w Augustowie:
Bednarczyk Dariusz ur. 1959
Bogdański Rajmund ur. 1948
Górski Dariusz ur. 1968
Śpiczko Krzysztof ur. 1963
Nosek Krzysztof ur. 1965
Lipnicki Andrzej Aleksander ur. 1961
Głowacki Zbigniew ur. 1965
??? Może czas na kobietę - np. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Renata Stanisława Mieczkowska Lewoc?
 
Tomek
Tomek 01.09.2019, 14:10
Popieram. Górą za Renatą !!!
Dziad
Dziad 28.08.2019, 13:44
Stare dziady
Ciekawska
Ciekawska 27.08.2019, 15:55
Wydawało mi się że prezes jest osobą wyłoniona w konkursie (czyli ma kwaliwikacje) w celu zarzadzania spółką. W Augustowie zdaje mi się że nasi mądrzy znający się na wszystkim włodarze miasta próbują rządzić prezesami. Są tak wszechstronni że nie potrzebują prezesów. Ciekawe gdzie nabyli takie doswiadczenie.
Anna
Anna 26.08.2019, 22:43
Szkoda bo był to sensowny człowiek
Bawole oczy
Bawole oczy 26.08.2019, 20:49
Mamy nadzieję że i na tego najmadrzejszego przyjdzue czas........
Fe
Fe 27.08.2019, 17:37
Mam nadzieję że nawet przed czasem czyli przed wyborami. Za chytry, za cwany...Brzydki człowiek. I niech w końcu odłoży telefon bo to kompletny brak kultury. Nawet na sesji...
Co o tym sądzicie?
Co o tym sądzicie? 28.08.2019, 07:43
Jednemu spa, drugiemu może jakaś terapia antytelefonowa??
Fu
Fu 27.08.2019, 21:43
Trafne określenie..... Brzydki człowiek.
Paskudny s.
Paskudny s. 29.08.2019, 20:14
Ni nie no co wy.... Uderzając śliczny
Krótki
Krótki 31.08.2019, 17:23
Prawie królewicz
Wymiot
Wymiot 30.08.2019, 16:02
Wyjątkowa uroda. I zewnątrz i wewnątrz
Żenada
Żenada 26.08.2019, 18:04
...... a i zastrzeżeń nie będzie.....
Augustów to jego mieszkańcy
Augustów to jego mieszkańcy 26.08.2019, 18:03
Spokojnie i tym razem prezes będzie pochodził z Augustowa. Wiemy kto to będzie?!?.
😀
😀 26.08.2019, 20:47
Św Tomasz
Mateusz