Rodzice nabiorą mocy  

  • 04.05.2019, 06:43
  • Jolanta Wojczulis
Rodzice nabiorą mocy
Założycielki Fundacji Małymi Krokami, która w listopadzie 2018 obchodziła swoje trzecie urodziny, nie próżnują. Z myślą o przyszłych mamach, rodzicach i ich problemach wychowawczych, postanowiły powołać do życia Centrum Rodzicielskiej Mocy. „Przegląd Powiatowy” i dziennikpowiatowy.pl ma patronat medialny nad tym projektem.

Jolanta Wojczulis 

Przypomnijmy, że Fundacja Małymi Krokami powstała z potrzeby czterech kreatywnych mam. Pierwsze inicjatywy były związane z promowaniem świadomego rodzicielstwa. Sztandarowym działaniem fundacji stały się organizowane systematycznie grupy „Urodziłam Życie”, skupiające świeżo upieczone mamy, które podczas spotkań mogą podzielić się swoimi problemami i liczyć na wsparcie od kobiet w podobnej sytuacji. W ramach fundacji organizowane są też grupy zabawowe dla rodziców dzieci od 5 m. ż. do 2,5r. oraz różnego typu warsztaty dla rodziców m.in. z nurtu rodzicielstwa bliskości czy warsztaty chustonoszenia.
-Organizujemy inicjatywy jednorazowe takie jak wykłady wychowawcze i to na ogół są dwugodzinne spotkania ze specjalistami. Organizujemy też warsztaty bardziej rozbudowane, 6-godzinne, czyli intensywna praca w małej grupie nad konkretnym tematem –wymienia Ewa Dańska, członkini zarządu fundacji. –Poza tym mamy też kilka rodzajów grup funkcjonujących na zasadzie grup wsparcia i tutaj mam na myśli m.in. wspomniane już grupy „Urodziłam życie”. Jest to cykl ośmiu dwugodzinnych spotkań. Grupy te są już bardzo znane w naszym mieście i nie tylko, bo przyjeżdżają do nas też mamy z Suwałk, Ełku czy Gib, gdzie takich inicjatyw nie ma. To nas napawa dumą, tym bardziej, że mamy uczestniczące w naszych spotkaniach bardzo je sobie chwalą. Za nami już osiem edycji tego typu spotkań. Teraz ruszyły równolegle edycja IX i X.

Mimo, że fundacja działała pełną parą, jej założycielkom cały czas było mało, wymyśliły więc kolejny projekt.

-W związku z tym, że mamy stały kontakt z rodzinami, postanowiłyśmy dowiedzieć się co można jeszcze zrobić, żeby bardziej je wesprzeć. Zrobiłyśmy diagnozę sytuacji, po czym opracowałyśmy projekt Centrum Rodzicielskiej Mocy (na lata 2019-2020), który był odpowiedzią na potrzeby rodzin . Dowiedziałyśmy się o możliwości dofinansowania takiej inicjatywy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, zakasałyśmy więc rękawy i przez kilka dobrych tygodni przygotowywałyśmy odpowiedni wniosek –mówi Dagmara Błaszkiewicz członkini zarządu fundacji. - Pod koniec marca br. dowiedziałyśmy się, że nasz pomysł spodobał się ekspertom ogólnopolskim i, że otrzymamy na nasze działania ponad 270 tysięcy złotych. Jesteśmy przeszczęśliwe, tym bardziej, że nasz projekt oceniono bardzo wysoko (77 miejsce), a łatwo nie było, bo do konkursu zgłoszonych zostało niemal 4 tysięcy inicjatyw z całej Polski.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe