Augustowska Liga Piłki Siatkowej 2018/19

  • 13.04.2019, 07:49
  • Jolanta Wojczulis
Augustowska Liga Piłki Siatkowej 2018/19 Mistrzowie ALPS Ślepsk Augustów
Już po raz ósmy Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie zorganizowało rozgrywki ALPS. W piątek 5 kwietnia miłośnicy amatorskiej siatkówki po raz ostatni spotkali się na parkiecie SP 4. Za zakończenie tradycyjnie rozegrany został turniej Augustowski Final Four. Była to okazja do zakończenia i podsumowania kończącego się sezonu 2018/19.

A był to bardzo ciekawy sezon. Po raz pierwszy drużyny grały w systemie meczy pięciosetowych, z których każdy wygrany set to punkt do klasyfikacji. Wśród drużyn walczących w ALPS stali bywalcy naszych rozgrywek, zespoły z Augustowa, Lipska i Różanegostoku.

W rundzie jesiennej ogromną siłę pokazali podopieczni Tomka Wiszyńskiego Juniorzy Centrum, którzy tę fazę rozgrywek zakończyli na fotelu lidera o dwa punkty przez ekipą Sponsorzy i cztery oczka przez Ślepskiem. O dwa punkty za podium znajdowała się ekipa Alibi Lipsk, rozgrywająca świetny sezon. Najniższy stopień podium wyraźnie podrażnił stoczniowców, którzy w rundzie rewanżowej zagrali niemal koncertowo. Poprawili znakomity wynik Juniorów z pierwszej rundy, odrobili straty do największych konkurentów i fotel lidera zajmowali niemal przez całą rundę rewanżową. Aż do końca. Dzięki temu zostali drugim zespołem obok Juniorów Centrum, któremu udało się dwukrotnie triumfować w rozgrywkach Augustowskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Drugie miejsce udało się obronić Sponsorom. Pod tą nazwą kryje się drużyna zbudowana na fundamentach 9 Fali. Kilku weteranów pod wodzą Tomka Kuźmickiego wzmocniona utalentowaną młodzieżą zagrała naprawdę świetny sezon i uzbierali tylko o dwa punkty mniej niż Ślepsk.

Dużo gorsza w rundzie wiosennej była postawa Juniorów, przez co spadli na najniższy stopień podium. Jednak usprawiedliwieniem może być to, że była to najbardziej zapracowana drużyna w czasie rundy rewanżowej. Juniorzy grali aż na czterech frontach: Mistrzostwa Polski Juniorów – ćwierćfinał V miejsce, Mistrzostwa woj. podlaskiego – II miejsce, oraz Licealiada woj. podlaskiego – mistrzostwo. W tym zestawieniu rozgrywki ALPS miały najniższą rangę, więc często zawodnicy ACE oszczędzali siły i trudno było im zagrać w optymalnym składzie. Osiagniete wyniki świadczą o ogromnych możliwościach tego młodego zespołu i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy.

Augustowski Final Four uzupełnili jeszcze goście z Lipska – Alibi, którzy po raz pierwszy znaleźli się w najlepszej czwórce sezonu. W finale turnieju Juniorzy spotkali się ze Ślepskiem, dzięki czemu mieli okazję do rewanżu. Jednak rozpędzeni stoczniowcy po zaciętej walce zgarnęli całą pulę zwyciężając 2:0. W meczu o III miejsce Sponsorzy wygrali z Alibi również 2:0.

Podczas zakończenia najlepsze drużyny zostały nagrodzone specjalnymi trofeami, a zawodnicy medalami. Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy wyróżniający się w przekroju całego sezonu.

Najlepszy atakujacy – Adrian Karbowski (Ślepsk)

Najlepszy Blokujący – Rafał Tarasiewicz (Sponsorzy)

Najlepszy rozgrywający – Kacper Jankowski (Młodzicy)

Najlepszy Młody Zawodnik – Oskar Jodczyk (Młodzicy)

MVP sezonu, najlepszy zawodnik ligi – Czarek Wiśniewski (Ślepsk)

Adam Wysocki

Wszyscy triumfatorzy ALPS w poprzednich latach:

2011/12 – 1. Juniorzy ACE 2. Ślepsk Augustów 3. 9 Fala 4. II LO

2012/13 – 1. Volley Różanystok 2. Juniorzy ACE 3. Ślepsk Augustów 4. 9 Fala

2013/14 – 1. Ślepsk Augustów 2. Juniorzy ACE 3. Delfin Szypliszki 4. Elektromil Suwałki

2014/15 – 1. Elektromil Suwałki 2.BAT Augustów 3. Seniorzy ACE 4. 9 Fala

2015/16 – 1. 9 Fala 2. Seniorzy ACE Augustów 3. Volley Różanystok 4. Ślepsk Augustów

2016/17 – 1. Juniorzy ACE 2. Ślepsk Augustów 3. 9 Fala 4. Kadeci ACE

2017/18 – 1. Delta 2. Ślepsk Augustów 3. 9 Fala 4. Juniorzy ACE

2018/19 – 1. Ślepsk Augustów 2. Sponsorzy 3. Juniorzy ACE 4. Alibi Lipsk

 

 

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe