Augustowscy karatecy z brązem

• 9.04.2019, 06:20
  • Jolanta Wojczulis
Podopieczni Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin mają kolejne powody do dumy. Tym razem bardzo dobrze poradzili sobie podczas VIII Piaseczyńskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO, który odbył się w sobotę, 30 marca.

Jolanta Wojczulis

W sobotnim turnieju udział wzięła rekordowa liczba 460 zawodników z ponad 40 klubów całej Polski. Nasz Augustowski Klubu Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników: Szymon Służała, Szymon Zawadzki, Michał Ostapowicz oraz Tomasz Dadura. Augustowianom udało się wywalczyć trzy brązowe medale: dwa w kumite i jeden w kata.
-Pierwszy brązowy medal w kumite zdobył Szymon Zawadzki w kat. do 35 kg, który wygrał trzy 3 walki. Walkę o finał przegrał z zawodnikiem Zambrowa. Kolejny brąz wywalczył Szymon Służała w kat. do 50 kg, który podobnie jak klubowy kolega wygrał dwie walki i w walce o finał przegrał z zawodnikiem Wrocławia –dodaje Waldemar Matyka.

Michał Ostapowicz i Tomek Dadura, mimo dobrych walk nie przeszli do strefy medalowej.
-Cała nasza czwórka startowała również w kata. Najlepiej z nich wypadł Szymon Zawadzki który wywalczył trzeci stopień podium. Jest mały niedosyt, bo Szymonowi zabrakło dwie dziesiąte pkt. do srebrnego medalu.

Gratulujemy naszym karatekom i życzymy kolejnych sukcesów.