Scenariusz na thriller polityczny 

  • 3.12.2018, 10:01 (aktualizacja 03.12.2018 10:47)
Scenariusz na thriller polityczny Fot. Wojciech Walulik pożegnał Mirosława Karolczuka (listopad 2017 r.)
Życie lubi pisać najlepsze scenariusze. Ale takiego, który na przestrzeni ostatniego roku zrealizował się w Augustowie chyba sam Alfred Hitchcock by nie wymyślił. Był on pełen zaskakujących zwrotów akcji, nieoczekiwanych rozstań, nominacji, sporów, a na końcu czekał nas dramatyczny finał. W mieście nastąpiła swoista polaryzacja, kiedy dla wielu sił politycznych aspirujących do rządzenia powstał też trudny do przebicia szklany sufit.

Bartosz Lipiński

Nasze miasto dość mocno podzielone

Idea napisania tego felietonu zrodziła się już po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów na burmistrza Augustowa. Jednak powstał on dopiero po ostatecznym rozstrzygnięciu, aby choćby w najmniejszym stopniu nie zostać posądzonym o prowadzenie agitacji za którymś z kandydatów. Ten zarzut byłby chybiony, bo piszemy o zdarzeniach, a nie o swoich sympatiach. Na początku felietonu przytoczmy fragment artykułu z "Przeglądu Powiatowego", napisanego niemal dokładnie dwanaście miesięcy temu, pod koniec listopada 2017 roku. Tekst: „Rozstanie w chłodnej atmosferze” nawiązywał do wydarzeń ubiegłorocznej sesji rady miejskiej z 22 listopada, na początku której przemówienie wygłosił odwołany kilka dni wcześniej były wiceburmistrz Mirosław Karolczuk. Emocjonalna przemowa byłego zastępcy Wojciecha Walulika została nagrodzona owacją na stojąco przez radnych Naszego Miasta, ale atmosfera pożegnania oczywiście nie była radosna. Tamtą sytuację opisaliśmy szczegółowo.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (161)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
baba
baba 2 dni temu, 18:31
Ludzie czy wy jesteście normalni.Burmistrz pracuje około trzech tygodni i od razu ma Wam ulice wybudować i spełnić wszystkie zachcianki ? Nie ma czarodziejskiej różdżki.Najpierw musi posprzątać bałagan po byłym burmistrzu.To nie Karolczuk zatrudniał bez tołku niekompetentnych ludzi.Dajcie mu szansę ,bo czytając ten hejt można we wszystko zwątpić. Wszystko jest be tylko , Wy nieomylni wieie jak jest.Nie można we wszystkim szukać teorii spiskowych.
Początek
Początek Wczoraj, 09:04
Nowy burmistrz jak dotąd pozwalniał ludzi . Wbrew swoim publicznym zapowiedziom z nikim ze zwolnionych nie rozmawiał. Usunął z budżetu na rok 2019 budowę ulic które poniżej wymienia Stasiek. Tyle zrobił.
Jarek
Jarek Dzisiaj, 13:10
Trudno w to uwierzyć.
Janko
Janko Wczoraj, 07:13
Od razu nie, ale jeżeli projekty ulic zostają wykreślone z przyszłorocznego budżetu, to wątpię, aby udało się je zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat. Nie wiem, czy zwalnianie ludzi niewygodnych, można nazwać porządkowaniem bałaganu. No, ale zawsze jest na kogo zwalić winę. Jakby coś.....
Jancio
Jancio Wczoraj, 09:45
Żaden projekt ulic nie został skreślony. Skreślone zostały ulice do budowy, które poprzednik wstawił w projekt budżetu, a które nie miały wykonanych projektów. Wygląda na to, że pierwszy rok kadencji będzie rokiem tworzenia dokumentacji na ulice, tak aby w kolejnych latach móc je budować.
Ted
Ted Wczoraj, 17:38
Sam wstawił do budżetu. Tak, tak Jakby co, to nie my.
Stasiek
Stasiek 8.12.2018, 20:47

Wszyscy mieszkańcy którzy głosowali na Karolczuka z os. Południe, ulicy Rybackiej, Łanowej, Łąkowej, Czereśniowej, Jagodowej, Miłej, Siewnej i Sucharskiego powinni na najbliższej sesji podziękować burmistrzowi za to że wyrzucił ich ulice z budowy na 2019 r
January
January 2 dni temu, 09:12
Wyrzucił żeby nie brać kredytów. Po nowym roku jak rusza albo nie rusza inwestycje z dotacji to będzie kasa na ulicę bo będzie wiadomo na czym stoimy. Bardo mądry ruch skarbnika i burmistrza.
@
@ 2 dni temu, 19:18
Gdyby Suwałki i ich prezydent oraz skarbnik tak właśnie myśleli i działali Suwałki byłyby dokładnie w takim miejscu rozwoju jak Augustów. Każdy samorząd wspiera się kredytowaniem
Dobrodzieje
Dobrodzieje 2 dni temu, 12:30
A w suwałkach i w sejnach ich nie chcieli. Co za strata hahaha
Odpuść
Odpuść 2 dni temu, 14:23
Twoja zawiść Cię zgubi. Gdzie ciebie nie chcieli, że kąsasz innych tak jadowicie?
Pytajnik
Pytajnik 2 dni temu, 15:57
Czy jest to nie prawda?
Zawiść
Zawiść 2 dni temu, 20:57
Zrozum to jest tych ludzi sprawa, nie twoja. Co to ciebie obchodzi? Lżej Ci?
Taka Prawda
Taka Prawda 2 dni temu, 12:17
Każdy samorząd wspomaga realizację inwestycji, poprzez zaciąganie zobowiązań. Inaczej się nie da!!!
Bzdura
Bzdura 2 dni temu, 11:09
Hahaha. Uaktywnili się. Tak dobry ruch jak zwolnienia pracowników, przyjęcie fachowców z nowinki i oddelegowanie kolegi z głownego budynku na niwomiejską.
Ciekawski
Ciekawski 2 dni temu, 12:28
Kto uaktywnił się ?
Seba
Seba 8.12.2018, 09:56
Glosowalem na niego. A teraz mam zal do niego. Obiecywał normalność i spokój. Co nas dalej czeka?
Bezradność
Bezradność 8.12.2018, 00:31
Jest to wszystko bardzo smutne :( Szkoda że ludzie uwierzyli w propagandę przedwyborcza NM! Mam wrażenie że wybrani w demokratycznych wyborach ludzie traktują urząd jak własną firmę. Ciekawe ile na przestrzeni 4 lat kosztowały nas podatników wszelkie zmiany personalne w urzędzie miasta i podległych jednostkach? Sprawy sądowe i niekompetencje nowo-wybranych pracowników (spółki miejskie) odprawy i ogłoszenia w mediach konkursy na nabór pracowników (po kilka razy na te same stanowiska)!
Nie oszukujmy się nic się nie zmieniło od 4 lat, tylko dane personalne burmistrza, ktory ma wykonywać to co nieomylna, najmadrzejsza, bezpartyja ekipa ustali za słuszne.


Łysy
Łysy 7.12.2018, 22:23
Zwolnienia ludzi um odbily sie echem w całej Polsce. Wstyd i hanba
Myk
Myk 7.12.2018, 03:45
Oj wesolo w Augustowie
Irek
Irek 6.12.2018, 21:51
Jak ci nie wstyd zwalniajac czlowieka po ciężkiej chorobie? Masz sumienie człowieku? I ty masz zamiar pochylac sie nad ludzkim losem w dniu przyjec????????
Filifionka
Filifionka 7.12.2018, 11:10
A co ma choroba do kompetencji wymaganych na stanowisku urzędnika? Jasne, że chorym należy współczuć i pomagać. Ale to nie stan zdrowia powinien decydować o tym czy ktoś zostaje czy odchodzi, a jakość jego pracy.
Sprawiedliwosć
Sprawiedliwosć 7.12.2018, 18:29
Mam poważne wątpliwości , czy oceniający mają odpowiednia wiedzę żeby oceniać urzędników ?
Kto zasiada w takiej komisji ?
Czy to porostu zbiera sie grupa ludzi przy kawie i wydaje "wyrok" i nie koniecznie ma się on do umiejętności pracownika.
Historia lubi się powtarzać
Historia lubi się powtarzać 8.12.2018, 08:17
Z własnego doświadczenia to piszesz?
Ślepak
Ślepak 8.12.2018, 09:43
Z wlasnego diswiadczenia ti ty wiesz
Wert
Wert 7.12.2018, 20:46
Dobrze powiedziane. Brawo Sprawiedliwosc.
Hyhy
Hyhy 7.12.2018, 16:06
Jesteś bardzo nieszczęśliwą osobą jesli tak piszesz. Obys była zawsze zdrowa i silna jak kobyła do pracy
Gfdsa
Gfdsa 7.12.2018, 16:55
I obyś Filifinko pracowała tak ciężko jak kobyła nawet za sutą miarkę obroku , ale jak kobyła
Nasza szkapa
Nasza szkapa 7.12.2018, 20:48
Prawda. Jak kobyła u wozu. I żeby ci jeszcze na grzbiet powróz załozyli.
Wio
Wio 7.12.2018, 22:22
Filifinko i zycze ci chomąta oraz uzdy w pysku. Jak kobyła.
LenaMagda
LenaMagda 7.12.2018, 14:38
Trochę empatii. Widać, że życie pokory jeszcze nie nauczyło. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas
life
life 7.12.2018, 14:07
W czym będzie się przejawiała twoja pomoc jeśli chory, ale przypuszczam że tak samo kompetentny jak każdy inny na tym stanowisku człowiek nie będzie miał za co żyć i przede wszystkim nie będzie miał na leki?
Aug
Aug 6.12.2018, 21:43
Wstyd na caly kraj. Takie miasto nasze((((
Tada tam tada tam
Tada tam tada tam 6.12.2018, 15:17
Tacy fachowcy jak w bajce "sąsiedzi" )))))
Svv
Svv 6.12.2018, 11:09
Zajdziesz to zobaczysz tych "fachowców".
Glasss
Glasss 6.12.2018, 21:52
Ślepowron lata jak nietoperz :-)
nhl
nhl 8.12.2018, 17:18
Niby "ślepy" ale ma uszy ...
Juj
Juj 2 dni temu, 11:11
Uszy jak osiol hehe
Zuum
Zuum Wczoraj, 09:09
Jaka rola takie uszy..
Oko proroka
Oko proroka Dzisiaj, 13:13
I nastawia te uszy. Kto co gdzie....
Aug
Aug 5.12.2018, 21:48
Mam pytanie, czy teraz po tych zwolniach ludzi urzad działa lepiej? Rozumiem, ze miejsce poprzedników zajeli teraz prawdziwi fachowcy tak?
T
T 6.12.2018, 08:13
No co ty. Wejdz tam cos załatwic to wyjdziesz z niczym
Sik
Sik 5.12.2018, 12:57
Skąd karolczuk wezmiesz ludzi do pracy? Z nowinki juz sie wyczerpali. " zaprosze do współpracy fachowców" gdzie oni są?? Bo jakos nikt nie chce skorzystac z zaproszenia . Oprócz....
Oddam "fachowca" w nm ręce
Oddam "fachowca" w nm ręce 5.12.2018, 15:11
Ja chętnie oddam, mam kogoś nadającego sìe do obecnej paczki..oddam fachowca .. bez żalu...
Kompetencja
Kompetencja 5.12.2018, 22:41
I ja się podzielę
Ogier
Ogier 7.12.2018, 20:55
Warunek: musi byc silny i zdrowy jak kobyła!!!!
tamże
tamże 5.12.2018, 12:22
"Być może decydujące znaczenie ma epidemia wodzostwa. Liderzy stronnictw w pierwszej kolejności dbają, żeby w łonie partii (lub ugrupowania chcącego dzierżyć władzę - przypis własny) oraz jej okolicach nie pojawiła się postać nazbyt zdolna i kompetentna, ponieważ może zdobyć sobie zbyt wielką popularności i pokusić o obalenie wodza. Miernoty nie tworzą takiego zagrożenia. Są ślepo wierne, ponieważ dobrze wiedzą, że upadek wodza będzie oznaczał koniec ich błogiego życia. Nie bywają bowiem zdolne do samodzielnej egzystencji politycznej, z czego też doskonale zdają sobie sprawę. Przyczyn, czemu w strukturach państwa na zawrotne kariery największe szanse mają u nas niekompetentne miernoty, da się wskazać jeszcze sporo. Natomiast bardzo trudno dojrzeć jakąkolwiek moc sprawczą zdolną to zmienić. " Andrzej Krajewski -felieton
czytelnik
czytelnik 5.12.2018, 12:15

"Im ktoś jest bardziej niekompetentny, tym ma szansę wspiąć się wyżej. Największym wzięciem cieszą się zera absolutne "
[FELIETON]
Andrzej Krajewski 4 dni temu
https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/spoleczenstwo/im-ktoś-jest-bardziej-niekompetentny-tym-ma-szansę-wspiąć-się-wyżej-największym-wzięciem-cieszą-się-zera-absolutne-felieton/ar-BBQkvh8?ocid=spartandhp
Kolega
Kolega 5.12.2018, 10:35
Wszyscy się dziwia, co w tym towarzystwie robi tak szanowany i zacny czlowiek jak pan Sebastian? Jak moze sie godzić na to, co wyrabia jego pracodawca?
Lipny
Lipny 5.12.2018, 14:04
Szacowny :0 ? Zacny ??? Może jeszcze profesjonalny ? :)))
czytelnik
czytelnik 5.12.2018, 09:05
Dobry tekst. Lekko się czyta.
Ciekawe tylko, czy pewne niedokończone historie znajdą swój finał i jaki on będzie. Zwłaszcza sądowe procesy.
W tej calej sytuacji najgorszy jest bałagan do jakiego doprowadzono w UM. Nie zazdroszczę obecnemu burmistrzowi sytuacji sprzątania. Ciekawe tylko, czy przy tej okazji również nie wyjdą na jaw jakieś nowe ciekawostki. Trzeba spokojnie poczekać.
Ach, jeszcze jeden wniosek do tej historii. WW dostał dar od losu, jak napisał autor, grupa aktywistów wyniosła go do władzy. Dostał wszystko i wszystko stracił. Nauka dla wszystkich, aby jednak bronić się przed wodą sodową uderzającą do głowy.
Berni
Berni 5.12.2018, 22:26
Tak czytelniku. Prokurator oczyścił byłego burmistrza Augustowa z zarzutu byłej sekretarz miasta o nękanie
Prokuratura dwukrotnie umorzyła postępowanie w sprawie Urzędniczka zaskarżyła tę decyzję do sądu podnosząc, że śledczy nie wzięli pod uwagę wszystkiego co powinni. M.in. nie przesłuchali wszystkich świadków. Sąd zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia prokuraturze, a ta po raz trzeci umorzyła postępowanie. Decyzja jest prawomocna.
http://augustow.naszemiasto.pl/artykul/prokurator-oczyscil-bylego-burmistrza-augustowa-z-zarzutu,4907364,art,t,id,tm.html
Protokolantka
Protokolantka 2 dni temu, 09:19
Prokuratura powiedziała że owszem dotykał i nekal i mobingowal ale nie ma to znamion czynu zabronionego. No kur. Czyli mogę wydzwaniac po nocy do pracowników, wylewac wiadro gown... Przy podwładnych, łapać za nogę i dotykać po twarzy za zamkniętymi drzwiami i też nie będzie w tym problem... Oto i sprawiedliwość za zielinskiego... Swoich uniewinniamy przed rozprawa...
Aga Akcza
Aga Akcza 2 dni temu, 19:46
Gdyby prokuratura powiedziała, że mobbingował i nękał to nie umorzyłaby, bo jest to właśnie czyn zabroniony. Prokuratura stwierdziła na piśmie że nie stwierdza zarzucanych czynów ani działań, które by na niego wskazywały. Nie może coś nie mieć znamion czynu zabronionego i nim być jednocześnie. To paranoja. Nie rozumiesz protokolantko ? Czy masz ludzi za idiotów? znowu zniesławiasz ? i to zanim poszłąś do kościoła;)
Nemo
Nemo 2 dni temu, 12:08
A protokolantka to świadkiem tego wszystkiego była, czy tą wiedzę tylko ze słyszenia posiada i próbuje dalej oczerniać?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2 dni temu, 00:33
Teraz były burmistrz powinien założyć sprawę o zniesławienie go przez pielgrzymów chodzących po domach przed wyborami !
Ps .WW I MK sa siebie warci żaden nie powinien sprawować tej zaszczytnej ale odpowiedzialnej funkcji ponieważ nie mają charyzmy . Żeby nie bylo że płaczę za WW! ALE TAKA JEST PRAWDA !
Jest prawda, też prawda i .... prawda
Jest prawda, też prawda i .... prawda 2 dni temu, 07:17
Pomawiasz to ty. Sprawa była między dwoma osobami, a ty obarczasz odpowiedzialnością inne sugerując, że roznoszący ulotki rozmawiali z wyborcami o sprawie sądowej. Kto w to uwierzy? Puk, puk, drzwi się otwierają, a czy Pani wie, że ta Pani i tamten Pan... Bzdury nierealne wypisujesz.
CCR
CCR 6.12.2018, 05:30
Odszczekajcie teraz te wszystkie kłamstwa wypowiedziane natemat Pana WW którymi tak skrzętnie posługiwaliście się przez ten cały czas !
Oj młodzi i butni już pokazaliście nam na co Was stać.
Fred
Fred 5.12.2018, 23:21
Szyli , szyli i nic nie uszyli .. teraz pan WW powinien poczynić kroki w celu wyjaśnienia kto za tym stał ...
Lustro
Lustro 6.12.2018, 11:14
Uszyli, uszyli wizerunek, tyle ile o tym było w mediach.... Zobacz kiedy prokuratura umorzyła jej zarzuty, teraz, po wyborach, jak jest już pozamiatane. Sprawę którą wniósł WW o zniesławienie przeciw tej pani odraczano i odbyła się kiedy ? Po wyborach., w grudniu.
Bęc
Bęc 6.12.2018, 05:37
No i oczywiście artykuły w PP i Jaskułce tak aby Wszystcy mieszkańcy wiedzieli jsk zostali wrobieni. No i oczywiście pozew dla tej Pani , może przy okazji coś nie oczekiwanego wyjdzie.
Noe
Noe 5.12.2018, 08:26
Tak spieszył się ze zwolnieniem ludzi ze wypowiedzenia wręczył z błędami. Adwokaci maja ubaw po pachy. No, ale wiedzą kto te wypowiedzenia tworzyl wiec zdziwienia nie ma.
Poju
Poju 6.12.2018, 21:53
Będą sprawy sądowe?
Fas
Fas 5.12.2018, 09:48
To jak te kadry piszą te wypowiedzenia???? Teraz bedą smiac się z naszego.burmistrza (((((((
Pośmiewisko
Pośmiewisko 6.12.2018, 08:15
Smiać to mało powiedziane
Krzywo zrobiona
Krzywo zrobiona 5.12.2018, 13:56
To nie kadry. Kwa kwa...
Krzywousta bettii
Krzywousta bettii 6.12.2018, 21:54
Aaaaaaa, ok. Wszystko jasne.
A
A 5.12.2018, 07:57
Już ludzie zapomnieli jaki dobry był ilu ludzi zwolnił i ile spraw sądowych miał były burmistrz?????!!!!!!
B
B 5.12.2018, 08:22
Nowy burmistrz go przebije w pozwach i sądach))))
kris
kris 5.12.2018, 22:55
To jest nie możliwe!!! Kilkadziesiąt osób wobec kilku. Współczuje każdemu kto stracił pracę-sam zostałem zwolniony, ale zaczęło się odwracanie kota ogonem! Zaraz się okaże,że poprzedni włodarz był niemal święty. To są konsekwencje nieodpowiedzialności byłego burmistrza!! Choćby nie wiem jak zakłamywać fakty i zamiatać wszystko pod dywan, nie uda się zamknąć ust wszystkim pokrzywdzonym. Jest ich wielu!!
BiPi
BiPi 6.12.2018, 10:13
Tobie Kris chyba zakłady pracy się pomieszały. A może wszystko się pokićkało..cały ten wasz um liczy zaledwie kilkadziesiąt osób. A może nic ci nie dolega z pamięcią i ściemnianie świadczysz w ramach usług .
kris
kris 7.12.2018, 20:20
BiPi "wasz" czy były Twój. Typowy ton pisania, więc o usługach opłaconych licznymi nagrodami chyba wiesz najwięcej!
BiPi
BiPi 7.12.2018, 21:08
beznadziejny jesteś Kris, nigdy nie musiałem pracować w tym miejscu, nie pracowałem. Jesteś ograniczony w swej nienawiści. a kłamstwa łatwo zdemaskować każdemu kto odrobinę myśli i czyta coś więcej niż fora.
Boli krisa boli
Boli krisa boli 7.12.2018, 20:59
A tobie nie dali co???? Oooo jak przykro hehe
emeryt
emeryt 6.12.2018, 09:37
Zwalnianie ludzi w UM, zapoczątkował były burmistrz, w tej chwili to jest chyba normalka i nie ma co płakać. Dziwne czasy.
Lokis
Lokis 6.12.2018, 10:24
Zwalnianie urzędników zapoczątkowali koledzy młodziacy eNeMowcy i obsadzali um swoimi ludźmmi. potem WW jak wystąpił z ich ugrupowania to zwolnił ludzi których mu wsadzili (np prawnicy, desant z Suwałk i ze Strabagu ) teraz obecny burmistrz zwalnia tych których zatrudnił WW i zatrudnia spowrotem tych od NM boć przecież sam jest "młodziakiem" z nm
Karykatura
Karykatura 6.12.2018, 10:58
On przy nich jest groteskowy. Wrecz karykaturalny, a nawet smieszny
marek
marek 5.12.2018, 00:24
Czytając komentarze można dojść do wniosku że lepiej mieć podstawowe bez wyższego niż wyższe bez podstawowego.
Miłosz Czesław
Miłosz Czesław 4.12.2018, 20:45
Tego jeszcze nie było! Zemsta i odwet. "Spisane będą czyny i rozmowy..."

Pozostałe