Spektakularny sukces starosty

  • 15.07.2022, 14:57
  • Bartosz Lipiński
Spektakularny sukces starosty Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy -Po takim sukcesie wydaje się, że mogę nazwać pana starostę geniuszem -mówi Dariusz Szkiłądź.
Kardiologia inwazyjna pozostaje w Augustowie. Dariusz Szkiłądź przekonuje, że jest to historyczny sukces starosty Jarosława Szlaszyńskiego, którego określa mianem geniusza. Zdaniem wicestarosty augustowskiego, udało się wypracować porozumienie dzięki wielu godzinom rozmów i spotkań z różnymi instytucjami. Dariusz Szkiłądź surowo recenzuje działania, które prowadził burmistrz Mirosław Karolczuk i ugrupowanie Nasze Miasto.

Informacja o uratowaniu kardiologii inwazyjnej dla Augustowa bardzo ucieszyła wicestarostę augustowskiego. Dariusz Szkiłądź mówi o ogromnej pracy starosty Jarosława Szlaszyńskiego.

-Ostatni sukces to wiekopomne i osobiste osiągnięcie pana starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Serdecznie mu tego gratuluję, ponieważ wiem, ile kosztowało go to wysiłku. Pan starosta jest z natury skromnym człowiekiem i nie zwoływał konferencji prasowych, aby pochwalić się na nich kolejnymi podejmowanymi przez siebie działaniami, a było ich mnóstwo. Niemalże całą wiosnę jeździł do różnych instytucji, prowadził rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, środowiskiem białostockich kardiologów, zarządcami prywatnego podmiotu leczniczego. Po rozmowach wracał z dużym optymizmem, jednak do końca zachowywał pokerową twarz. Po takim sukcesie wydaje się, że mogę nazwać pana starostę geniuszem -mówi Dariusz Szkiłądź.

-Gorące podziękowania chciałbym skierować również do pana posła Jarosława Zielińskiego, za jego wsparcie i interwencję poselską, którą skierował do NFZ -informuje Dariusz Szkiłądź.

-Uratowanie kardiologii dla mieszkańców Augustowa, powiatu augustowskiego i ościennych powiatów, to na pewno jedno z największych osiągnięć obecnej kadencji, obok wielu innych spektakularnych działań, które podejmujemy, np. w kwestii rozwoju infrastruktury drogowej. Mamy przygotowane kolejne niespodzianki. Niebawem w augustowskim szpitalu powiatowym pojawi się imponująca inwestycja związana z zakupem nowoczesnego rentegnu -dodaje wicestarosta.

Zapytaliśmy wicestarostę, jak ocenia działania prowadzone w tym temacie przez burmistrza i jego środowisko polityczne. Zdaniem Szkiłądzia były to działania o charakterze politycznym.

-Pan burmistrz Karolczuk nie skorzystał z okazji, żeby dołączyć do działań podejmowanych przez powiat na rzecz zachowania kardiologii w mieście. Gdyby to zrobił, mógłby przypisać sobie zasługi za ten sukces. Niestety wybrał działania prowadzone przez ugrupowanie Nasze Miasto, sprowadzające się do konfrontacji i próby zdyskredytowania starosty. To środowisko polityczne chciałoby rządzić w przyszłości powiatem i liczyło na nowy kapitał polityczny. Zgodnie z artykułem 7 ustawy o samorządzie gminnym, każda gmina ma obowiązek dbania o ochronę zdrowia mieszkańców. W tej sprawie miasto nie podjęło działań, które mogłyby wpłynąć na skuteczne zażegnanie problemu. Burmistrz nie może przypisać sobie zasług –uważa Szkiłądź.

-Poczynania burmistrza Karolczuka i ugrupowania Nasze Miasto sprowadzały się do działań propagandowych, mających wmanipulować powiat w klęskę, gdyby prywatna firma wycofała się z Augustowa. Działo się to po tym, gdy marszałek województwa podlaskiego dał „zielone światło” na wydzierżawienie prywatnemu podmiotowi dodatkowej powierzchni w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach, gdzie miały być zabrane usługi z Augustowa -twierdzi Szkiłądź.

-Na szczęście wielki wysiłek pana starosty zaowocował tym, że w Augustowie pozostanie 24 godzinny oddział kardiologiczny wraz z rehabilitacją, która ma zostać rozszerzona. Doceniam fakt, że mieszkańcy zaangażowali się w obronę kardiologii inwazyjnej. To tylko potwierdza, że nasze starania były słuszne i wszyscy powinniśmy być usatysfakcjonowani. Uważam, że działania medialne ugrupowania Nasze Miasto nie były przypadkowe, bo zbliżała się sesja absolutoryjna w powiecie. Gdyby staroście nie udało się osiągnąć sukcesu, członkowie tego ugrupowania z całą pewnością dyskredytowaliby go na sesji –podsumowuje Dariusz Szkiłądź.

*Artykuł ukazał się w 26/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrasteya
Adrasteya 18.07.2022, 01:28
Moja wypowiedź zabrzmi dość dziwnie, ale trzeba przyznać, iż klub NM odniósł jeden sukces na augustowskim podwórku politycznym. Mianowicie działacze z klubu "Nasze Miasto" doprowadzili do sytuacji, w której samorządowcy z różnych, nawet skrajnie przeciwnych sobie obozów politycznych, zaczęli zgodnie współpracować. Naprawdę, przychodzi dla mnie to z trudem, ale muszę im pogratulować za skuteczność w tej kwestii.
Pacjent
Pacjent 17.07.2022, 22:44
Mamo chwalą nas.... Szkolna inteligencja - towarzystwo wzajemnej adoracji...
Obiektywny
Obiektywny 15.07.2022, 23:25
Zauważyłem, że pewne osoby (najprawdopodobniej związane lub sympatyzujące z Ich Miastem) mają problem z tym, że pan Szkiłądź był niegdyś oponentem starosty, a dziś go popiera. Pragnę przypomnieć, że Ich Miasto było nie tak dawno bardzo anty PiS-owskie, czego dowodem było np. palenie zniczy na wiecach KOD-u przez członków tegoż ugrupowania , a dziś PiS jest już "cacy"? Poszukajcie dowodów na hipokryzję u siebie, zanim zaczniecie komukolwiek ją wypominać. To wy jesteście hipokrytami, a nie ktokolwiek inny. Ze względu na polityczną układankę gotowi jesteście przefarbować się jak lisy, a wypominanie komukolwiek zmiany poglądów to z waszej strony wręcz bezwstydność.
Lol
Lol 15.07.2022, 18:49
No nie wierzę, że Dario tak chwali Jaro, którego jeszcze chwilę temu miał za nic. Czyżby chciał uśpić jego czujność i wkrótce zaatakować?
mieszkankapowiatu
mieszkankapowiatu 16.07.2022, 08:08
Widzisz Lol to różni tych Panów Jarka i Darka od pełnych zemsty i nienawiści osób z NM. Jarek i Darek zgodnie i skutecznie pracują na rzecz mieszkańców i nawzajem się wspierając. Przykładem może być Procardia, szpital powiatowy, hospicjum i wysyp remontowanych dróg. Cieszą się z każdego sukcesu, który dobrze będzie służył ludziom. Profesjonaliści. Brawo Panowie.
Obywatel
Obywatel 15.07.2022, 16:42
Powiat daje nam powody do ogromnej dumy. Brawo Panowie Starostowie, oby tak dalej, a druga kadencja jest bardzo realna.
Pszczelarz
Pszczelarz 15.07.2022, 18:52
a powiat pod ich rządami rozkwita niczym kwiat na łące
Zygmunt
Zygmunt 15.07.2022, 17:45
Alternatywy nie ma, bo kto niby na ich miejsce? To komfort, kiedy nie ma rywalizacji, bo oponenci tacy niezbyt ciekawi.

Pozostałe