Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:47
Reklama

Ryzykowne grodzenie taśmą

Podziel się
Oceń

Rozbiórka pomostu przy plaży Bielnik według burmistrza była spowodowana troską o bezpieczeństwo użytkowników. Naprawdę niebezpiecznie jest dzisiaj na pomoście plaży POSTiW. Z protokołu kontrolnego wynika, że trybuny obok wyciągu nart wodnych powinny być niemal w całości wyłączone z użytkowania. Zostały zagrodzone tasiemką, która w żaden sposób nie zapewnia tam bezpieczeństwa.
Ryzykowne grodzenie taśmą

Bartosz Lipiński

Radna Koalicji Obywatelskiej Izabela Piasecka zwróciła się niedawno do burmistrza o protokoły z kontroli okresowych dotyczących pomostu na plaży POSTiW. Wnioski z analizy dokumentacji nie napawają optymizmem i każą przypuszczać, że w nieodległej perspektywie konieczny będzie bardzo gruntowny remont wieloletniej budowli. Chyba że burmistrz zdecyduje się rozebrać także ten pomost.

Niepokojące są zwłaszcza opinie dotyczące drewnianych trybun przy wyciągu nart wodnych. W protokole z dokonanej w maju 2022 roku kontroli pomostu na plaży POSTiW czytamy: „Z uwagi na zły stan belek nośnych trybun zamyka się dwa górne poziomy dla użytkowania (trybuny są trzypoziomowe). Do użytkowania dopuszcza się poziom najniższy”. Zauważmy, że taką konkluzję zamieszczono w rubryce: „Uszkodzenia zagrażające katastrofą budowlaną”.

Pojechaliśmy na pomost POSTiW w drugiej połowie czerwca. Przywołane wyżej trybuny były zabezpieczone jedynie taśmą, w dodatku w znacznym stopniu porwaną i powiewającą na wietrze. Na trybunach wiszą wyblakłe i słabo czytelne kartki informujące o zakazie. Takie zabezpieczenie z pewnością nie uniemożliwia wejścia na trybuny, co stwarza realne zagrożenie potencjalnych wypadków. Okazuje się, że sprawę można rozwiązać inaczej.

21 czerwca 2022 roku skontaktowaliśmy się z byłym dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Paweł Głowacki podkreśla, że trybuny należy lepiej zabezpieczyć. Przypomina ubiegłoroczny sezon.

-Będąc dyrektorem CSiR w Augustowie zakupiłem przed rokiem dwie bramki montowane na pomoście przy wyciągu nart wodnych. Obie były zamykane na kłódkę po zakończeniu pracy wyciągu. To skutecznie odcinało możliwość korzystania z trybun, chociaż nie było wtedy nakazu ich zamknięcia. Chodziło bardziej o względy estetyczne i sanitarne oraz by zapewnić tam porządek i aby nocą nie dochodziło do ekscesów związanych m.in. z zaśmiecaniem, dewastacją, spożywaniem alkoholu czy niebezpiecznymi skokami do wody. Ponadto nocą był tam zatrudniony stróż, który pilnował porządku i mógł zaalarmować policję –mówi Głowacki.

-17 lipca ubiegłego roku burmistrz Mirosław Karolczuk wydał mi polecenie, żebym nie zamykał bramek na noc. Posiadam SMS-a mogącego potwierdzić ten fakt. Mimo, iż byłem wówczas przeciwnego zdania, musiałem wypełnić polecenie zwierzchnika. Jeżeli obecnie trybuny nie mogą być użytkowane, to nie ograniczy się do nich dostępu przez wywieszenie taśmy, ani przez powieszenie wyblakłej kartki informującej o zakazie wstępu. Powiewająca na wietrze tasiemka może odstraszyć tylko ptaki. Jeśli w tym wszystkim chodzi o to, by odchodów ptasich na pomoście było mniej, jest to zapewne skuteczna metoda -podkreśla były dyrektor CSiR.

-Tematy związane z pomostami nad Neckiem wiodą prym w ostatnim okresie. Zastanawiam się czasem, czy nie zostanę wskazany, jako winowajca takiego stanu rzeczy, podobnie jak miało to miejsce w przypadku absencji ratowników wodnych. Wszak zasada, że nieobecni nie mają racji, jest uwielbiana przez organy sprawujące władzę –dodaje Paweł Głowacki.



Napisz komentarz

Komentarze

Utyskiwanie niebieskiego ptaka i mitomana 02.07.2022 11:11
Plaże przy wyciągu nart wodnych i przy molo zarządzane są przez CSiR. Natomiast za utrzymanie porządku i czystości na miejskich ulicach, chodnikach, placach, skwerach, parkach, bulwarach itp. odpowiada podmiot, któremu miasto powierzyło wykonywanie prac w tym zakresie. Burmistrz powinien egzekwować od osób zarządzających tymi jednostkami organizacyjnymi spełnianie czynności i zadań, które leżą w zakresie ich działalności i zawartych umów. Pan Głowacki powinien intensywnie działać w ubieglym roku i na początku bieżącego roku w sprawie rozsypującego się mola i spruchniałego postiwu, gdy był pan dyrektorem CSiR. Niestety, teraz to już są "garnki pobite" panie Głowacki, a pan obudził się z jakiegoś letargu lub snu nocy letniej i zrzuca pan całą winę na swoich byłych już przełożonych. Nieładnie panie Głowacki, naprawdę nieładnie. Bardzo podobnie zachowywał się pan po opuszczeniu referatu sportu, bodajże było to Bydgoszczy. Proszę sobie zapamiętać, że Augustów to nie jest "ratuszowa piaskownica".

Administrowanie, czy dyletanctwo? 01.07.2022 14:13
Czy przypadkiem nie ten specjalista z Ełku, niejaki Paweł Głowacki był dyrektorem CSiR w latach 2020-2022? Może tego pana wypadałoby zapytać o przyczynę dlaczego pomostu nie wyremontowano przed tegorocznym sezonem? Ciekaw jestem jak pan Głowacki wyjaśni zaistniałą sytuację. Kto zawinił w sprawie zaniechania remontu pomostu przy plaży POSTiW - burmistrz Karolczuk, czy jednak dyrektor CSiR Paweł Głowacki?

Pracownik 01.07.2022 14:43
Pieniędzmi dysponuje i polecenia wydaje KAROLCZUK. Głowacki nie miał, tak jak Zarzecki, czy inni żadnej możliwości wymiany jednej deski bez zgody KAROLCZUKA. Ale muszą znaleźć kozła ofiarnego i Głowacki jak najbardziej się nadaje.

Kto administruje POSTiW-em i zarządza CSiR? 01.07.2022 16:31
Burmistrz Karolczuk nie został poinformowany przez dyrektora Głowackiego o potrzebie remontu pomostu przy plazy POSTiW. Dyrektor Głowacki powinien złożyć wniosek o zmianie planu budżetu CSiR, a pomimo świadomości bardzo złego stanu technicznego pomostu na POSTiW-ie, nie wnioskował do burmistrza Karolczuka o zapewnienie środków finansowych na remont pomostu. Burmistrz nie jest jasnowidzem i nie czytał w myślach - szczęśliwie dla CSiR - byłego już dyrektora Głowackiego!

Kot ogonem 01.07.2022 17:07
To było do przewidzenia, że za chwilę będzie próba narzucenia takiej narracji, była to tylko kwestia czasu. Zrobili z Głowackiego kozła ofiarnego za absencję ratowników, teraz będą próbowali zrobić to samo w przypadku pomostów, żeby zakryć swoje błędy i nieudolność. Tylko, że zapomnieli o jednym. Ludzie myślą. I to jest problem dla nich, że nie da się kitu wcisnąć ludziom, poza grupką klakierów i wyznawców prymitywnej propagandy na Facebooku.

DyrektorCzy dyrektor Głowacki złożył wniosek do burmistrza Karolczuka? 01.07.2022 17:20
"Kot ogonem" konfabuluje i mataczy! Wniosek do burmistrza Karolczuka od dyrektora Głowackiego w sprawie remontu pomostu był, czy jednak wniosku nie było?! Kto w tym momencie próbuje odwrócić kota ogonem? Burmistrz Karolczuk nie został poinformowany przez dyrektora Głowackiego odnośnie pilnej potrzeby wykonania remontu pomostu na POSTiW-ie, więc to nie burmistrz jest winnyzaniechania wykonania remontu tego pomostu.

Kiiiknhgdad 02.07.2022 08:07
A za brud na plaży, syf na mieście, krzacziry, smród też odpowiada Głowacki??????

Za wszystko odpowiada nadal 02.07.2022 10:23
No oczywiście. Ponieważ osobiście już nie sprząta, jak robił to w roku ubiegłym.

@paseratti 02.07.2022 10:21
Tomek odpuść. W roku ubiegłym pomost został odebrany, a zima i duże opady deszczu zrobiły zapewne swoje. Nikt nie był w stanie przed wizytą nadzoru budowlanego przewidzieć, jakie będą zalecenia. Poza tym w firmie jest kierownik, który powinien tego pilnować.

Syn 02.07.2022 08:05
Ktotokarolczuk?

Augustów to jego "piękne" pomosty i plaże? 01.07.2022 11:18
Gdzie jest właściciel pomostu przy plaży POSTiW? Gdzie był zarządca tego obiektu, gdy trzeba było działać, żeby pomost był utrzymany we właściwym stanie technicznym? Sezon letni Anno Domini 2022 niechybnie zaskoczył CSiR tak jak co roku zima zaskakuje drogowców. Czy w Augustowie musi być taka totalna ***? Na Bielniku rozebrali pomost, a na POSTiW-ie będą zamykać! Gdzie w tym wszystkim jest burmistrz Augustowa?!

XxX 01.07.2022 02:52
jakby nie patrzeć było czyściutko i piękniutko, obiekty dopatrzone jak przez 20 lat przez 24h dyrektorem był Zarzecki a teraz wszystko popada w ruinę. włodarze sami sobie strzelili w nogę bo grilowali chłopa na sesjach aż sobie odpuścił i zrezygnował a od tamtego czasu nikt na długo nie zagrzał miejsca na stanowisku dyrektora. może trzeba przeprosić i poprosić żeby wrócił

Pracownik csir 30.06.2022 19:57
Okazuje sie po dzisiejszej sesji Rady miejskiej, że już jest kolejny dyrektor csir. Idą chlopaki na rekord, to już chyba piaty po Zarzeckim.

Augustowiak 30.06.2022 13:50
jeżeli dzieci z Augustowa nie miały kontaktu z wodą, kajakiem, żaglem i lasem to popieram firmę Acive Team

CBA 30.06.2022 16:24
Popierasz firmę, o której powszechnie wiadomo, że należy do Chodkiewicza. Oczywiście nielegalnie, bo jakby inaczej. Ale w tym mieście dzisiaj już chyba wszystko można, nawet brać łapówki. Państwo jest w agonii

CBA vs Azymut Adventure & "chodak" Co. 01.07.2022 11:02
Komentarz "Augustowiaka" to kyptokreklama firmy chodakiewicza. Chyba pokrętny czuje pismo nosem, że pomimo różnych jego populistycznych i socjotechnicznych zabiegów, kończy się ichniomiastowe pajacwanie na urzędzie i trzeba migiem zawijać manele na swoje aktiwowe podwórko!

Syf i brud 30.06.2022 09:51
Miasto gotowe na turystów. Będą zdziwieni, że hej.

Żenada 30.06.2022 13:31
gdzie jest burmistrz??? ktokolwiek widział... ktokolwiek wie?

Dziadostwo Karolczuka 30.06.2022 07:39
To jest obrazek jak w soczewce całej tej niezdarnej władzy. Brud, smród i ubustwo. I lukier na FB.

bleeeee 30.06.2022 09:27
Do....? .... "obiecane ...wykonane" ??????

Brudota 02.07.2022 08:09
I nasran......

Do_szkoły-matole 30.06.2022 10:10
Dziadostwem intelektualnym jest nieznajomość ortografii. Pisze się ubóstwo a nie ubustwo

korekta intelektualna 30.06.2022 12:34
Dziadostwem intelektualnym (i to wyniesionym na świecznik) jest :dla uczni nic się nie zmieni" czy :niech se zrobią oddział w Suwałkach".

Nieudolne zarządzanie mieniem komunalnym... 29.06.2022 19:37
Dlaczego pomostu na POSTiW-ie nie wyremontowano przed sezonem letnim? Gdzie był w ubiegłym roku administrator tego obiektu, który przecież jest odpowiedzialny za utrzymanie we właściwym stanie technicznym pomostu na POSTiW-ie? Na tablicy informacyjnej napisane jest, że CSiR jest administratorem plaży POSTiW i pomostu, a właścicielem jest Gmina Miasto Augustów.

Mieszczuch 29.06.2022 15:40
Nie dość,że nic sensownego nie powstało w mieście,żeby rozwijać turystykę i promować nasz kochany Augustów za kadencji pana burmistrza Karolczuka,to jeszcze rozbierają to,co po sobie zostawił były burmistrz pan Cieślik.Tylko u nas takie rzeczy się dzieją,nigdzie więcej,paranoja jakaś.

Bolesław 29.06.2022 11:05
Rozebranie pomostu na Bielniku i powiewająca tasiemka na Postiwie stały się symbolem tegorocznych wakacji w mieście turystycznym nazywanym Letnią Stolicą Polski. Duma mnie rozpiera, że tak wspaniale Augustów przygotował się do sezonu.

Wnuk 29.06.2022 12:53
Pomijając estetykę, kto weźmie odpowiedzialność, jeżeli np. jakieś towarzystwo zechce pobiesiadować nocą na trybunach? Przecież ta tasiemka to kpina.

Antycudak 29.06.2022 07:47
Gdzie są patrole naszomiastowych cudaków kotka i chodka????‍♂️

Słoneczny patrol 29.06.2022 08:48
Też chciałbym to wiedzieć. Zabrakło patroli i od razu widzimy tego konsekwencje!

Bareja 28.06.2022 23:48
Jajca jak berety.

Dobrze to już było 28.06.2022 21:38
I pomyśleć że wszystkie te plagi naszomiejskie ten syf, nieudolność, marazm i zwijanie miasta zawdzięczamy Panu posłowi Cieślikowi któremu zamarzyła się kariera polityka. Do dziś nikt nie dorównał w 10% środków UE które umiał pozyskać. Aż żal patrzeć jak popada jego dzieło w ruinę.

Bohdan 28.06.2022 21:22
Głowackiego oceniałem różnie. Ale muszę przyznać, że cytowane powyżej wypowiedzi są po prostu wyborne, mistrz riposty to mało powiedziane.

Tasiemiec 28.06.2022 21:01
Tasiemką to se można ewentualnie d... podetrzeć, a nie zapewnić bezpieczeństwo ludzi. Przecież podczas nocnych eskapad każdy będzie mógł usiąść na tych trybunach i nieszczęście gotowe.

Postiw 28.06.2022 19:52
Wiadomo o co chodzi. O dzierzawe dzialki przy POSIWie. Tylko plan trzena zmienic. Ale to jeszcze chwileczke. Oczyma widze juz ten nowy cudny hotelik wsrod sosen z cudnym widokiem, z własną plażą, z infrastrukturą wyciagu. Prawdziwy hit. To po co remontowac pomost? Jeszcze sie ktos potem uczepi. Oj bedzie jeszcze pieknie - powie wladza - oddajac dzialke za bezcen w dzierzawe. A potdm sprzedaz wiadomo.

POSTiW & Wakepark Co. 28.06.2022 20:34
Ichniomiastowe towarzystwo rozpoczęło realizować ten scenariusz od momentu zburzenia budynku na POSTiW-ie. Kombinują przy mpzp, ale na razie idzie im jak po grudzie. Dziwne, że do tej pory żadne służby nie wzięły się za przemaglowanie towarzystwa wzajemnej adoracji działającego w tym temacie. Nieporadny upaprany jest po same uszy w tym "szykowaniu" POSTiW-u do "ichniomiastowej transakcji".

Budowlaniec 28.06.2022 19:40
Co to za cyrk. Jeden pomost sie likwiduje, drugi budowany w tym samym czasie grodzi się tasiemką. Gdzie jest nadzór?

Nemesis 28.06.2022 19:39
Właściciel i administrator pomostu odpowiadają za utrzymanie obiektu we właściwym stanie technicznym i użytkowym? Remont pomostu przy plaży POSTiW powinien być wykonany w okresie jesienno-zimowym ubiegłego roku. Obecne działania polegające na wygradzaniu części pomostu taśmą ostrzegawczą lub montaż furtek wejściowych na pomoście, wpisują się w desperacką próbę utrzymania przy życiu człowieka, któremu odcięto głowę lub próbę lepienia złotego pierscionka z gó.na przez mitomana. Fachowcy, specjaliści, czy może jednak dyletanci zarządzają mieniem komunalnym w Augustowie?

wyborca 28.06.2022 18:39
Zrujnują wszystko,wyciąg ma funkcjonować z orodzoną tasiemki trybuną wstyd na całą Polskę tragedia jak można było dopuścić do takiego stanu...czym prędzej wybory i gonić to towarzystwo Naszego Miasta z Karolczukiem na czele ...

ceres 28.06.2022 18:32
Kolejne molo do rozbiórki. Wzięli przykład z Kononowicza ... rządzenie według zasady "żeby nic nie było"

Temperatura: 19°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama