Zimą czeka nas zimna woda i chłód w mieszkaniach lub komornik  

  • 09.05.2022, 19:45
  • Beata Perzanowska
Zimą czeka nas zimna woda i chłód w mieszkaniach lub komornik
Augustowian czekają horrendalne podwyżki za podgrzewanie wody i ogrzewanie mieszkań. Przyszły sezon grzewczy będzie nas słono kosztował. Prawie na pewno od lipca ciepło pójdzie w górę o kolejne 20%. To dla wielu mieszkańców nie będzie śmieszne.

W przeciągu ośmiu miesięcy po raz drugi wzrosły opłaty za podgrzewanie ciepłej wody i ogrzewanie z miejskiej ciepłowni. Kazimierz Kożuchowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie obawia się, że mieszkańców nie będzie stać na opłacanie rachunków.

-Wszyscy spodziewaliśmy się, że te podwyżki nastąpią, ale nikt nie myślał iż będą one aż takiej skali. Podwyżki za podgrzanie wody i ogrzania naszych mieszkań są rzędu ok. 60 procent. Moje zaskoczenie jest tym bardziej większe, że w przeciągu ośmiu miesięcy jest to kolejny wzrost cen. We wrześniu ubiegłego roku podwyżka wynosiła rzędu 25 -26 procent i liczyłem, że taka sama będzie teraz od maja -wyjaśnia prezes Kazimierz Kożuchowski. -Chcę dodać, że do końca lipca mamy pięcioprocentowy VAT na ciepło. Jeśli potem wejdzie VAT 23 -procentowy to będzie to naprawdę horrendalna podwyżka, jakiej nie było od bardzo wielu lat. Wiadomo, że ceny rosną wszędzie, ale czy aż tak?

Prezes spółdzielni poinformował nas, że spółka miejska nie uzasadniła podwyżki, jedynie przysłała nowe stawki, zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki.

-Nowe stawki obowiązują od 1 maja tego roku. Zastanawiam się, dokąd to wszystko zmierza. My ocieplamy budynki, robimy regulacje w centralnym ogrzewaniu i tej mocy zamawiamy mniej, a patrząc na tą ostatnią podwyżkę to strzelamy sobie w kolano. Mniej zamawiamy, a i tak podnosi się nam ceny. Robimy wszystko żeby energię cieplną oszczędzać, a i tak tych oszczędności nie widzimy. Niedługo nie będzie stać ludzi na płacenie rachunków -mówi prezes spółdzielni.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nemesis
Nemesis 09.05.2022, 19:07
Wydział inwestycyjny w Augustowie powinien być odrębną, nieupolitycznioną jednostką organizacyjną, która zajmuje się przede wszystkim inwestycjami strategicznymi i priorytetowymi dla rozwoju miasta Augustowa. Chyba każdy kto chociaż trochę interesuje się poczynaniami Karolczuka i NM, zdążył już przekonać się, że w pojęciu i wykonaniu naszomiastowych pijarowco-wizerunkowców i megalomano-zaściankowców, rozwój Augustowa ogranicza się do "ciukania", często i gęsto co pomniejszych inwestycyjek w celu wstawienia w mediach społecznościowych możliwie dużej ilości fotek, emotek i infantylno-propagandowego słowotoku, mającego na celu zaklinanie rzeczywistości i robienie ludzi w h.ja. Naszomiastowi ultrapopuliści zrobiliby chyba całe, wielkie NIC, gdyby nie rządowe prezenty z "Janosikowego bezładu"!

Pozostałe