Zatłuczemy cię szklaną butelką! Takie pogróżki dostają polscy politycy. W tle Rosja

  • 06.05.2022, 10:30
  • News4media
Zatłuczemy cię szklaną butelką! Takie pogróżki dostają polscy politycy.… Marta Wcisło FB Marta Wcisło
Groźby śmierci, krzywdzenia dzieci i nawoływania do rezygnacji ze stanowiska. Takie listy otrzymują politycy i samorządowcy zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Jako jedna z pierwszych o groźbach powiedział Marta Wcisło, posłanka PO z Lublina. Zwołała konferencję prasową, żeby nagłośnić sprawę wiadomości, jakie otrzymuje. Samo czytanie zawartych w nich słów sprawia, że robi się człowiekowi nieswojo.

„Pomagasz UPA i za to zginiesz. Zamordujemy cię i zatłuczemy szklaną butelką tak, by nikt nie poznał twojej zdradzieckiej mordy” – to łagodniejszy fragment maila, jaki otrzymała poseł.

Autor wiadomości wzywa Wcisło do usunięcia kont w serwisach społecznościowych i przeprosin za „zdradziectwo i szpiegostwo” oraz do rezygnacji z mandatu. Padają w wiadomości groźby, że spotka polityczkę „transmitowana na żywo powtórka z Wołynia”.

Nawiązanie do wydarzeń II wojny światowej i Ukrainy nie jest przypadkowe. Autor wiadomości – podpisany jako „propolska katolicka bojówka Loli Fox” – ma za złe Wcisło zaangażowanie w sprawę ukraińską i pomoc uchodźcom. Polityczka organizowała zbiórki darów i woziła je na granicę.

– To nie jest pierwsza groźba pod adresem moim, mojego biura i mojej rodziny. Myślę, że w dużej mierze ma to związek z moją działalnością i moimi występami w telewizji publicznej – powiedziała Marta Wcisło i wskazała telewizyjną dyskusję o pomocy Ukraine, w której brała udział.

Marta Wcisło nie jest jedyną osobą, która otrzymuje takie wiadomości. O groźbach pod swoim adresem informuje europoseł i były minister z PO Radosław Sikorski.

„Jesteś zdrajcą narodu. Moi dziadkowie walczyli z nazistami z Wermahtu (pisownia oryginalna – red.) podczas 2 wojny światowej, a wspierasz ich. Wspierasz nazistów, lecz nie pod flagą swastyki a pod flagą żołto-niebieską” – to tylko część maila.

Dalej padają słowa, że polityk powinien już się żegnać z rodziną. „Dla tych co faszystom pomagają miłosierdzia nie ma. Jadę po ciebie...” – czytamy (autorem błędów językowych w tym wpisie jest ich anonimowy autor – red.).

Dalej można wyliczać nazwiska polityków, którzy otrzymują pogróżki z powodu zaangażowania w pomoc Ukrainie. I nie dotyczy to tylko sejmowej opozycji.

Jakub Banaszek to związany z PiS prezydent przygranicznego Chełma. W tym mieście znajduje się duży punkt recepcyjny przyjmujący uchodźców z Ukrainy.

„Zamorduję prezydenta naszego miasta, tego s...a. Żałuję, że kiedyś głosowałem na Ciebie w wyborach na prezydenta naszego miasta. R...ę Ci łeb siekierą. Wiem gdzie mieszkasz i obserwuję Twoją drogę do domu. Dlatego to tylko kwestia czasu i r...ę Ci łeb” – napisał ktoś w mailu. Dalej jest o pomaganiu UPA, a autor wiadomości daje Banaszkowi 72 godziny na rezygnację ze stanowiska.

Co na to Banaszek? – No cóż, jak to mówią, psy..., a karawana idzie dalej – będziemy pomagać, wspierać najlepiej, jak potrafimy, bo w tym tkwi siła – komentuje pogróżki.

Tymi sprawami zajmują się już policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe