Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:19
Reklama

Tajemnice Tomasza Dobkowskiego

Podziel się
Oceń

W co gra Filip Chodkiewicz? Najpierw wygłosił pełen gorzkiej ironii komentarz o Wojciechu Waluliku, a następnie apelował do innych osób, aby nie pastwić się nad byłym burmistrzem Augustowa. Trudno nie odnieść wrażenia, że mieliśmy do czynienia raczej z fałszywą troską F. Chodkiewicza. W. Walulik pomimo absencji, pojawił się w dyskusji radnych oraz włodarzy miasta.
Tajemnice Tomasza Dobkowskiego
Wojciech Walulik na konferencji Naszego Miasta, niecały rok przed opuszczeniem środowiska. Przy stole m.in. Filip Chodkiewicz.

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Przed wrześniową sesją rezygnację z mandatu radnego złożył Wojciech Walulik. Były burmistrz Augustowa nie pojawiał się na obradach od października 2019 roku, dlatego też decyzja o odejściu z rady była spodziewana i oczekiwana. Blisko roczna absencja Walulika bardzo mocno osłabiała opozycję w radzie, której do wywalczenia sukcesu w poszczególnych głosowaniach brakowało dosłownie jednego głosu.

Niespodziewanie nazwisko byłego burmistrza Augustowa pojawiło się na wrześniowej sesji. Wszystko zaczęło się od debaty nad strefą płatnego parkowania. Przewodniczący powiatowych struktur PiS Marcin Kleczkowski stwierdził, że brak możliwości znalezienia wolnych miejsc parkingowych w sezonie letnim na augustowskich ulicach, to konsekwencja działań Naszego Miasta. W opinii Kleczkowskiego ekipa polityczna rządząca miastem w poprzedniej i bieżącej kadencji, nie dopatrzyła terminów przedłużenia umowy z wcześniejszym operatorem strefy płatnego parkowania. Kleczkowski podkreślił, że odpowiedzialność za trudności ze znalezieniem miejsca do zaparkowania latem spoczywa na środowisku poprzedniego i obecnego burmistrza.

Słowa politycznego oponenta nie spodobały się Filipowi Chodkiewiczowi. Zastępca burmistrza Mirosława Karolczuka chciał odepchnąć zarzuty z Naszego Miasta i przekierować je na osobę byłego burmistrza Wojciecha Walulika. Należy jednak pamiętać, że Walulik został wybrany na urząd w 2014 roku z komitetu Nasze Miasto. Nie da się wymazać go z historii tego środowiska.

-Pan radny Kleczkowski słusznie zauważył, że poprzedni burmistrz nie dopatrzył pewnych formalności i się spóźnił. Natomiast proszę pamiętać, że dzisiaj jest to osoba skazana, która złożyła mandat radnego i może warto spuścić nad tą postacią zasłonę milczenia -mówił Filip Chodkiewicz.

Wypowiedź zastępcy burmistrza była intrygująca z kilku powodów. Po pierwsze, Kleczkowski w swoim komentarzu nie mówił o Waluliku, ale o całym obozie rządzącym Augustowem w poprzedniej kadencji. Po drugie, nie do końca chyba wiadomo z jakiego powodu Chodkiewicz mówiąc o Waluliku poruszył tematy niemające związku ze sprawą. Po trzecie i najważniejsze, zaskakujące było jego dalsze zachowanie. Kiedy M. Kleczkowski chciał odnieść się do słów dotyczących skazania przez sąd W. Walulika, F. Chodkiewicz apelował: „Niech pan nie pastwi się nad skazanym człowiekiem”. Tego rodzaju troskę trudno jest nazwać inaczej jak faryzejską.

-Proszę nie odwracać kota ogonem. To pan przywołał osobę Wojciecha Walulika, a teraz pan prosi, żeby ktoś się nad nim nie pastwił? -M. Kleczkowski zwrócił uwagę F. Chodkiewiczowi. -Chcę prosić państwa o refleksję. Czy przypadkiem poprzez milczenie o sprawach, o które teraz oskarżacie pana Walulika i które potępiacie, nie jesteście współwinni? Jeśli nie, to przypomnę panu Dobkowskiemu, że wiedział o tych sprawach dużo wcześniej. Ukrywaliście wiele spraw przed mieszkańcami. To państwo wyciągacie wyroki Wojciecha Walulika i potem odgrywacie pokornych, zatroskanych, przeciwników prania brudów. Może potrzebna jest autorefleksja nad własnym postępowaniem? Czy czegoś nie zaniechaliście, nie przemilczeliście, czy przez to nie naraziliście kogoś na szkodę -zwrócił się do ekipy Naszego Miasta radny Marcin Kleczkowski.

Lider Naszego Miasta Tomasz Dobkowski spytał Kleczkowskiego, czy mówił o „molestowaniu czy o mobbingu”.

Przewodniczący augustowskiego PiS odparł, że nie wie o czym dokładnie wiedzieli radni z Naszego Miasta, ale mieli wiedzę na temat zdarzeń, o których wspomniał Tomasz Dobkowski.

*Artykuł ukazał się w 42/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 03.11.2020 19:11
Dziękujemy Panie Adamie że zajął się Pan w imieniu mieszkańców kosztami inwestycji miejskich bo ciężko jest co kolwiek wyciągnąć od jaśnie panujących a jak widać nasze miasto jest bardzo bogate. ,,W tym roku do inwestycji trzeba było dołożyć już 3,9 mln zł. A tylko na ostatniej sesji radni przeznaczyli na ten cel kolejne 400 tysięcy złotych. Tym razem na termomodernizację obiektu. Sytuację komentuje rady Adam Sieńko. - W budżecie miejskim była określona kwota zaproponowana przez burmistrza i podpisana przez skarbnika do wykonania w tym roku. Teraz trafia tam kolejna suma - blisko 400 tysięcy złotych. Są to koszty, które wcześniej nie były przewidywane. Dodatkowe pieniądze, które chcemy przydzielić, wynikają z tego, że nikt wcześniej o tym nie pomyślał i ta kwota wzięła się niespodziewanie. Czy ktoś ma rozeznanie jaka będzie ostateczna suma? Kierownik miejskiego wydziału inwestycji Magdalena Sokołowska wyjaśnia, że dodatkowe koszty wymusiły m.in. zmiany przepisów dotyczących ułatwień dla niepełnosprawnych. - W ostatni roku technologie poszły daleko do przodu. Wcześniej zakładaliśmy, że większość mebli, które mamy teraz w urzędzie, zabierzemy do nowego ratusza. Już po pierwszej próbie ich przeniesienia, wiemy, że jest to niemożliwe. Ponadto ośrodek pomocy społecznej, który wprowadzi się na nasze miejsce, prosi, abyśmy im je zostawili. Okazało się również, że w wyremontowanym budynku musimy mieć więcej wyposażenia. Najnowsza ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami narzuciła na nas bowiem szereg dodatkowych zakupów, których wcześniej nie planowaliśmy. Według szacunków radnych na remont położonego przy ulicy Młyńskiej budynku przeznaczonego na nowy ratusz przeznaczono już ponad 12 mln zł.,, radio.bialystok.pl Ojojoj Pani kierownik nie przewidziała zmiany mebli i usprawnień dla niepełnosprawnych :-) i na dodatek zmieniły się technologie w ostatnim roku :-) No brawo tłumaczenie zajefajne może ciemny lud kupi ? Odnoszę wrażenie że decyzja poprzedniego Burmistrza była całkiem uzasadniona co do Pani.

Ślepowron 03.11.2020 21:56
I to jeszcze jak

Obserwator 03.11.2020 17:45
WŁADZA i tą cała reszta która ich popiera straciła zaufanie i szacunek mieszkańców przez takie inwestycje pod swoimi oknami dla ,, dobra mieszkańców" Już Wam dziękujemy.

Dyzma 02.11.2020 11:38
Proszę się przyjżeć dotacjom miejskim które przeznaczone były na wsparcie instytucji pożytku publicznego czy aby któraś z nich niema nic wspólnego z przedstawicielami władzy czy też radnymi ?

Mirek K. 31.10.2020 17:15
Filip chętnie opowiada o jednej sprawie, której nie przegrał. Niech opowie o dziesiątkach przegranych.

Wojtek 31.10.2020 17:10
Walulik, Trochimowicz, Chrulska, Zarzecki i wielu, wielu innych, którzy stali się ofiarami tej sitwy, nagonek, kłamstw, odwracania kota ogonem, manipulacji, mobbingu. Teraz zaczęli wojnę z Przekopem. Trafili chyba na zawodnika najwyższej klasy. Tym razem będą ofiary po stronie sitwy, czego im z całego serca życzę. Trzymaj się Krzysztofie, dasz radę.

Zwolniony 01.11.2020 01:28
Walulik sam nazwalniał dużo ludzi i karma wrociła ! Myslę że niebawem wroci do pozostalych ze zdwojaną siłą!

kobietkizAugustowa 04.11.2020 08:43
Myślimy, a nawet wiemy, że Chrulska rozwali tą sitwę. Jesteśmy z Panią dyrektor.

Ząbek 31.10.2020 13:50
Dzisiaj burmistrz potwierdził, że winnym przewałów Dobkowskiego z gazetą jego żony jest Przegląd Powiatowy. Ciekawe kiedy opozycja zawiadomi prokuraturę, bo panika w Naszym Mieście jak cholerna. Wygląda na straszną ***zkę.

Czytelnik PP 31.10.2020 15:59
To znaczy że to Przegląd Powiatowy a nie UM płaci coś ok. 30 tys. dla Reportera Augustowskiego za promocję NM ? Chyba komuś sufit na głowę spadł ...hi,hi,hi. A i pamiętajcie o przekazywaniu przeczytanego egzemplarza PP dalej.

małpiszony 01.11.2020 16:09
Mam nadzieję, że będą siedzieć. Po tym co zrobili bliźnim życzę im tego. Amen.

ciekawski 02.11.2020 15:15
Gdzie można znaleźć te "potwierdzenie" burmistrza?

skryba 31.10.2020 07:53
Kolejną tajemnicą jest posiadanie stacji paliw we Frackach trasa 16 i nie miało to nic wspólnego z planowaną obwodnicą miasta wariantu burmistrza "parasolki" garnituru Armani po Waluliku przez Puszczę Augustowską. Filip robił co mógł by biznes Bossa klubu wzajemnej adoracji Nasze Miasto kwitł kosztem Nas wszystkich.

Ślinotok 30.10.2020 19:52
Popatrzcie tylko na niego ???

widz 30.10.2020 18:19
ten plac zabaw to mistrzostwo, ciekawe czy nie przybyło jakiś nowych zabawek przypadkiem w pobliskim przedszkolu...masakra co robią....

polityk 01.11.2020 16:15
Obiecuję, że jak opozycja dojdzie do władzy to pierwszą decyzją będzie rozbiórka placu zabaw przy Montesori i przeniesienie elementów na Sródmieście. Obiecuje.

Nauczyciel 01.11.2020 16:29
Nie przenoście placu zabaw do Krakowa. Za drogie te karuzele. W cenie samochodu każda

Chunk 02.11.2020 12:12
Wyjaw swoje dane a na pewno masz nasz głos polityku!

Yyyy 02.11.2020 21:41
W planie przetargów na 2020 rok plac zabaw z silownią zewnętrzną urzednicy miejscy wycenili na 50 000 zł. Czy ktoś wie jakie były wydatki?

???? 03.11.2020 07:40
..... z siłownią! A tu sam plac zabaw kosztował 130 tys. zł. O co chodzi????

Ciekawy 03.11.2020 09:22
Według pomagiera NM i reszty inwestycja jest jeszcze nie zakończona i planują kolejne . Ciekaw jestem czy także w takich kwotach i bez przetargu ? Może warto aby ktoś z organów zwierzchnich ten temat zgłębił ?

Obserwator 03.11.2020 09:49
Komisja rewizyjna będzie teraz badać udział Przeglądu Powiatowego w aferze z dotacjami dla Dobkowskich. Więc nie będzie czasu na ten wałek za 150 tysięcy. Zajęci będą

haha 03.11.2020 17:14
hahaha brawo!

ha ha ha 03.11.2020 17:16
Komisja rewizyjna? Będzie badać? Proszę, nie rozśmieszaj mnie. Oneta odczyta protokół, który już jest napisany i czeka w szufladzie. Jedyne ryzyko, to że się w czytaniu pomyli bo gramotna zbytnio nie jest.

Zima nadchodzi 03.11.2020 17:25
Komisja rewizyjna w tym mieście może co najwyżej zbadać długość trawy przed i za UM. Przecież tak jak wszystkie komisję została obsadzona przez tzw. Większość A co do placu zabaw warto aby to NIK lub inna instytucja zbadała czy aby przypadkiem nie zostało złamane prawo zamówień publicznych dzieląc jedną inwestycję

PZP 03.11.2020 12:55
Czyżby podział zamówienia w celu ominięcia stosowania ustawy???? Czy to możliwe???

kamil 03.11.2020 09:15
Decyzja przyszłych władz miasta powinna w trybie pilnym przenieść ten plac zabaw w miejsce gdzie jest najwięcej dzieci.

Pan Samochodzik 30.10.2020 17:23
Największą tajemnicą Dobkowskiego jest jak oni znaleźli hustawkę w cenie samochodu. To jest tajemnicą. Trzy huśtawki każda w cenie nowego samochodu.

Prywata 30.10.2020 18:01
Serio ? No mają rozmach .......y ! Oczywiście to wszystko w imię dobra mieszkańców ! Żenada!

Yyyyyy 30.10.2020 22:04
Mylisz się nie w imię dobra mieszkańców tylko dla dobra dzieci to lepiej brzmi

Emeryt 02.11.2020 21:30
Na stronie internetowej urzędu nie przetargu na plac zabaw przy ul. Ustronie. To jak go wybudowali?

bum 03.11.2020 05:12
Jeżeli koszt placu zabaw jest coś tam ok.130 tys. jak się nie mylę to jak BEZ PRZETARGU ! to zrobili ? Sprawdzając cenę w Internecie ? Ciekaw jestem ile zapytań ofertowych jest i od ilu wykonawców ?

pif-paf 03.11.2020 14:00
Zamówienia publiczne nie są łatwe ,są najbardziej kontrolowane przez NIK i dlatego muszą być zrobione bezbłędnie. Ale co o tym może wiedzie bum?

Wierna 03.11.2020 18:10
Chuda przez chwilę próbowała sił i zeszła pięterko niżej. Nie tak łatwo co koleżanko?

Strzeżsie 30.10.2020 17:03
Filip, straszny człowiek z ciebie. Ja ci życzę aby ci się w życiu poszczęściło. Boś ty bardzo nieszczęśliwy jesteś. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

Kto kolwek widział kto kolwek wie . 30.10.2020 16:45
A gdzie jest burmistrzunio ? Czy już tylko pozostało podpisywania przelewów ? Czy wykonuje pracę zdalną ze swego ,,bunkra" którego miejsce w którym się znajduje jest owiane tajemnicą ? Czy już oddał pełnię władzy dla swoich ....... ? .

Nm 31.10.2020 08:38
Siedzi w swoim tajemniczym pałacu, który wynajmuje od tajemniczej osoby, za tajemniczą kwotę.

Transparętnie 30.10.2020 15:46
Czy jeszcze ktoś w tym mieście wierzy w to co mówi zastępca ?

Rudy 30.10.2020 17:01
Nie.

bok 30.10.2020 20:25
Oneta i Ala.

Abstrakcja 30.10.2020 14:48
Sam zaczął, a później: „Niech pan nie pastwi się nad skazanym człowiekiem”. Ktoś rozumie o co temu chodzić może?

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama