Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:26
Reklama

Seks na radzie miejskiej

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1100 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
Seks na radzie miejskiej
Tomasz Dobkowski i Marian Dyczewski

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop

W weekend będzie słonecznie i niezbyt ciepło. Może także popadać.

„Przegląd Powiatowy” ukaże się już w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi subskrypcję, zostaje naszym patronem. W zamian może czytać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego. Nowe odcinki będziemy publikować w czwartki. W tym tygodniu przypomnimy pierwszy reportaż AKT, nakręcony jesienią 1994 roku o wycince lasu w mieście. Ciekawostka jest to, że jednym z bohaterów jest Marian Dyczewski. Pokażemy występy dzieci i młodzieży, na których można rozpoznać obecnych radnych, zebranie Sparty Augustów, impresje stadionowe. Na szczególną uwagę zasługuje program, w którym wystąpili naczelnicy miasta z lat osiemdziesiątych -Jan Cichucki, Edward Czokajło, Andrzej Kurczyński. Gospodarzem spotkania był ówczesny burmistrz Wojciech Stankiewicz. Na koniec zaproponujemy Państwu reportaż z otwarcia I Augustowskich Targów.

W tym tygodniu zostałem wstrząśnięty w sposób szczególny. Marian Dyczewski poinformował redakcję, że radny Dobkowski, szef Naszego Miasta, zamierza skierować przeciw niemu pozew sądowy. Nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać. Pomyślałem, że jeśli to prawda, to ten sposób komunikowania się ze społeczeństwem należy opatentować. Chcesz o coś spytać jaśnie rządzących, wyrazić krytyczną opinię, dostaniesz pozew. Potem było już mniej śmiesznie. Radny Dobkowski nie choruje na język, lubi pokpić z oponentów politycznych, społecznikom też nie daruje. Jednak w zapędzie złośliwości poszedł o wiele za daleko. Oświadczył, że ma w domu osobę starszą i wie, że jej rady są mało warte. Tomaszu, rady ludzi starszych zawsze są warte wysłuchania, nawet jak wymaga to od Ciebie trochę czasu i cierpliwości. To oni mają mądrość życiową, to oni mają doświadczenie, ich perspektywa jest inna niż nasza, ale zawsze trzeba ją poznać. Nie godzi się okazywać braku szacunku, lub wręcz pogardy, tylko dlatego, że ktoś jest starszy, chory, czy niepełnosprawny. Pomyśl, ile zawdzięczasz swoim dziadkom i rodzicom, zanim o osobach starszych będziesz się wypowiadał bez szacunku. Myślę, że ładnie byłoby przeprosić starszych mieszkańców Augustowa za niefortunne stwierdzenie.

Sprawie Dobkowski kontra Dyczewski poświęcony jest tekst okładkowy „Dobkowski pozywa społecznika”.

Ktoś podobno wprowadził w błąd Sybiraków. Był to zwyrodnialec. Personalia tegoż nie są znane, bo Sybiracy jeszcze trzymają je w tajemnicy, ale prędzej czy później powiedzą, kto to jest. Czy to cytaty z jakiejś meliny przestępczej? W żadnym wypadku, to cytaty z najważniejszych ludzi w naszym mieście (Naszym Mieście). Na posiedzeniu rady, gdzie padła teoria o zwyrodnialcu, sama rada określona została mianem cyrku. Na koniec radni pokłócili się o seks. Jeśli ktoś ma oczy jak pięć złotych, jak ja, niech przeczyta artykuł „Zwyrodnialec, cyrk i seks”.

Rada miejska wróciła na chwilę do obrad stacjonarnych. Wydaje się, że na jeden raz. Obrady online są niezwykle wygodne. Opisywaliśmy, jak radni w czasie obrad gotują, rozmawiają z kolegami z pracy, zdejmują i nakładają spodnie. Okazuje się, że radni nie mają aż tyle czasu, by uczestniczyć w posiedzeniu rady stacjonarnie. Sprawę opisujemy w tekście „Ledwo wrócili i chcą zmiany”.

Co tydzień ogłaszamy sondę na naszym portalu. Tematy są ciekawe, dlatego pada zwykle kilkaset głosów, czasem tysiąc i więcej. Dostrzegamy, że z wynikami dzieją się dziwne rzeczy. Zapraszam do przeczytania artykułu „Kolejny atak na sondę”.

Zapraszam do czytania nas w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o wielu ciekawych sprawach.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 


Napisz komentarz

Komentarze

Mamoń, inżynier 27.07.2020 18:21
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.

Dobek jest wielki 27.07.2020 18:16
Zwróciłem uwagę na liczbę odwiedzających witrynę Reportera, która wyświetla się na stronie głównej. Po przeliczeniu daje to około 9 mln odwiedzających miesięcznie. To daje 3 miejsce w Polsce po Onecie i WP. Tomek jako właściciel pokazuje wszystkim, że można. Uczcie się nieudacznicy.

Speedtest 27.07.2020 20:33
Można sprawdzić wartość strony pod wzgledem wejść .Jest to Speed Test. Wycena stron internetowych i serwisów .Wystarczy wpisac www.augustowskireporter.pl i mamy wartość strony.Dla porównania warto sprawdzić jakies duże strony,dopiero później nasze lokalne.Bedzie nad czym pomyśleć .

Wolę być nieudacznikiem niż durniem 27.07.2020 21:05
" gdyby duren zrozumiał, że jest durniem automatycznie przestał by być durniem. Z tego wniosek, że ludzie rekrutująca się spośród ludzi pewnych, że nie są durniami" Stefan Kisielewski

Bosze 27.07.2020 18:08
Tekst w Reporterze pisał ktoś kto Tomka bardzo nie lubi. O tyle spraw go oskarża. Łącznie z defraudacją o mały włos 1,5 mln złotych przez człowieka Tomasza. Niedługo Tomasz będzie bardzo wielki, bo będzie miał samych wrogów. We własnej redakcji już ma.

Widać że boli 27.07.2020 17:52
Warto przeczytać tekst w reporterze. Tomek wylewa swoje bóle i żale. No cóż każdy ma na co zasłużył.

Przyjaciel 27.07.2020 15:18
Ciekawa koncepcja. Obrona przez atak na samego siebie. Tomek broń się przed swoim portalem, bo dobrze nie będzie. Ale ten reporter w ciebie wali. Ratuj się jakoś. Może Przegląd poproś o sprostanie głupot na twój temat w twojej gazecie. https://augustowskireporter.pl/polityka/13195-niepokorny-jezyk-radnego-dobkowskiego-czyli-klopoty-to-moja-specjalnosc.html

Miłość cię wyzwoli 27.07.2020 15:13
Ło matko. Radny Dobkowski na własnym portalu internetowym przyznaje się, że jest powodem agresji w radzie miasta. Przyznaje się, że ma mnóstwo wrogów i jest z tego dumny. Przyznaje się, że za poprzedniej kadencji, gdy był ojcem wszystkich ojców, w radzie o mało nie doszło do przewały za 1,5 mln zł. Chyba jest w ciężkiej depresji i postanowił wyrzucić z siebie wszystkie winy. Oczyszcza sumienie. Ludzie co się dzieje, Filip odleciał, Tomek Dobkowski płacze nad swoim losem.

Ojciec wirgiliusz 27.07.2020 22:42
A gdzie dadi schowali? ?

Nie zapomnimy tego 07.07.2020 21:27
Takie zachowanie wobec osób starszych świadczy o braku wychowania i braku szacunku. Nie ma co się dzieje obrażać, że ludzie tak właśnie ocenili tego człowieka. Pamiętaj panie Tomaszu o jednym: ty też już niedługo będziesz człowiekiem starym.

rudylis 03.07.2020 10:00
Panie Dobkowski znam nazwisko tego zwyrodnialca ale nie powiem. Ha,ha,ha.

Kiper 03.07.2020 09:52
Po przeczytaniu ,, pochlebnych" komentarzy nic nie pozostało jak tylko usiąść i zanurzyć w lekturze Pana Tadeusza a będąc cenionym znawcą architektury upajać się opisem dworu w Soplicowie słuchając cicho płynącej muzyki Ogińskiego i od czsu do czasu spoglądając na bociany wychowujące swoje młode .

Bebech 03.07.2020 16:58
Pisz jaśniej. Ojciec sukcesu może mieć kłopoty ze zrozumieniem komentarza? ?

ciekawy 03.07.2020 09:22
Czytam i oczom nie wierzę augustowianie chyba przejrzeli na oczy. Lepiej późno jak wcale. Ciekaw jestem skończą kadencję czy Ich Miastu nie pozwolą?

Inkwizytor 03.07.2020 06:19
Nasze Miasto jest takie mocne, bo opozycja jest marna. Tylko dlatego mogą rządzić.

Maniek 03.07.2020 06:15
To jest całkowita kompromitacja szefa NM. Powinien zrezygnować z wszystkich funkcji.

Gag 05.07.2020 22:28
On???? A w życiu. Wołami go nie oderwiesz

Chłopiec z plakatu 02.07.2020 21:39
Ubranko aby nie ciasnoowate?

August Wielki 02.07.2020 20:20
Trzeba powiedzieć, że główny bohater tej historii otrzymał czerwoną kartkę od wyborców, podobnie jak jego adwersarz. Radny Dobkowski został radnym po wielu przetasowaniach w radzie dzięki ustąpieniu aż trzech innych radnych. Ma niezwykle słaby mandat społeczny, a jednak ogromny mandat Naszego Miasta. Na tym polega polityka.

Blum 02.07.2020 22:14
Nie polityka tylko portfel jak mniemam . Bo Plakaty wyborcze łącznie z tym największym trochę kosztowały aby posadzić na urzędzie przedstawiciela ,, młodych". A w podzięce no cóż każdy widzi.

Fgr 03.07.2020 15:09
Przecież miało być bez polityki ,a legitymację partyjne miały zostać za drzwiami urzędu.???

Mały s. 03.07.2020 16:59
Pamiętamy pamiętamy jak pier.... Taki jeden

Powodzenia 02.07.2020 17:25
A mi tam w sumie to się nawet podoba. Pozwólmy tej ekipie nieudaczników i powiedzmy sobie wprost - szkodników, pod wodzą pana w nader opiętej odzieży i jego kompana, małego aroganta, skompromitować i autozaorać się ostatecznie i do końca. Tak aby już nigdy, w żadnej formie, nie mieli nawet cienia szansy na to, aby powrócić do władzy w tym mieście, które dzięki nim staje się brudnym, brzydkim i we wszystkich dziedzinach zaniedbanym skansenem.

Rudy 02.07.2020 19:59
Dobre!! ? ? ? ? ? ?

Szkoda 03.07.2020 06:16
Miasta szkoda

Po trzykroć hańba!!! 02.07.2020 17:23
Mieszjancy są zbulrsowani zachowaniem ojca sukcesu. Zejdź Pan że sceny jeśli masz honor. Idź pan do tego co masz choć klienci też uciekają. Idź pan i wstydu oszczędź sobie i nam mieszkańcom.

na kolumnę!!! 02.07.2020 16:59
Na kolumnę Zygmunta go!!!

Bebzun 03.07.2020 06:53
Kolumna pęknie ???

wiemcomówie 03.07.2020 09:18
To zmieńmy nazwę miasta na Tomaszów na cześć naszego wodza i ojca sukcesu.

Twarzowiec 03.07.2020 17:01
? ? ? ? ? ? ?

Marchew 02.07.2020 16:53
Aby zostać radnym wystarczy nawet 30 głosów. Nie dziw, że psim swędem nawet skończony burak i cham ma szansę. Tak było zawsze. Gorzej jak burak i cham uważa się za wielką postać polityki, a jego akolici go w tym utwierdzają. O wpadkę wtedy nietrudno.

WALA 02.07.2020 13:11
W obecnej radzie miasta (małe litery celowo) dominuje buractwo. Gdyby nie klasa niektórych radnych opozycji, trzeba by zapaść się pod ziemię. Najgorsze jest to, że głupiec i cham nie wie, że jest głupcem i chamem i uważa się za mędrca. Ostatnie lata rządów wmówiły buractwu, że jest kimś. Ale od tego Kimś się nie staje. Prostak zawsze pozostanie prostakiem, nawet gdy założy koronę, bo ma to we krwi. Ależ trzeba być marnym, malostkowym i niedowartosciowanym czlowiekiem, aby w odpowiedzi na krytykę biec do sądu, podczas gdy będąc radnym, na taką krytykę trzeba być gotowym. Żałosne.

Mieszkaniec 02.07.2020 14:32
Gratuluję pióra ! Bez zbędnych konwenansów.

Oko 09.07.2020 20:28
Czuć flipemi flapem

Tron 02.07.2020 13:04
Fajnie się czyta te wszystkie pochwalne komentaże wiedząc że człowiek tyle zrobił bezinteresownie dla lokalnego społeczeństwa i miasta. Co prawda nie dostał się do RM z pierwszego rozdania ale z uprzejmości kolegów i koleżanek jego geniusz został doceniony. Brawo ?

Namolny Mół 02.07.2020 14:15
Jaki tron taki król hahahaha

Polytykier 02.07.2020 11:36
Wybitny polityk. Gdy otwiera usta scena jest jego. Ciepły, spokojnie płynący ton głosu skłania do dłuższej refleksji i zadumy. Kultury od niego mogą uczyć sue nasze dzieci i osoby starsze.

Maja 02.07.2020 13:10
Miód na serce.....

Tolkien 02.07.2020 11:21
Władca pierścieni

Szkoła muzyczna 02.07.2020 11:21
Koneser baletu klasycznego i nowoczesnego. Znawca opery klasycznej. Demiurg

Sparta 02.07.2020 11:20
A czy było już o tym, że świetny znawca sportu?

Pokraka 02.07.2020 11:16
Ludzie, ja ze śmiechu nie wyrabiam. Jaka trafna charakterystyka człowieka. Brawo wy! Brawo my!

Wyborca 02.07.2020 11:11
Marian Dyczewski potrafi zaleźć za skórę ale radny szef Naszego Miasta nie może straszyć go sądem. To hańba dla naszej rady. Co na to radni? Gdzie jest opozycja?

taksobiemyślę 02.07.2020 19:49
a ja uważam że jest pewna granica. Pan Dyczewski się przyzwyczaił że może mówić wszystko i na wszystkich... najwyższy czas aby go z błędu wyprowadzić.....

Znak rozpoznawczy 02.07.2020 20:31
Tylko umiecie po sądach latać????

Buuuuuu 02.07.2020 22:22
Zabolała poraz kolejny prawda i słowa krytyki ? Kim Wy jesteście żeby kogo kolejek uczyć ? Nic nie można powiedzieć na szanowne grono wzajemnej adoracji ? Jak Was widzą tak Was piszą !

mieszkaniec 08.07.2020 12:18
Oj Marianku ale żeś narozrabiał, wkurzyłeś Pana radnego, człeka biznesu, prawdomównego, wyrozumiałego, kontynuatora ugrupowania Nasze Miasto, które prowadzi mieszkańców i miasto ku rozwojowi jakiego dotychczas historia nie widziała. To on zdecydował o wyborze najlepszych włodarzy o jakich mogliśmy marzyć Walulika i Karolczuka no i oczywiście prawdomównego zastępcy. Mam wrażenie Marianie, że dzięki Tobie i procesowi Augustów znów będzie na ustach nie tylko mieszkańców, ale też i okolicznych samorządów a sprawiedliwość, której domaga się oskarżyciel na długo będzie tematem rozmów.

Marian 02.07.2020 10:11
Mistrz ciętej riposty. Spokojny nienerwowy. Ludzi szanuje zwłaszcza oponentów. Lubi krytykę i nigdy się za nią nie obraża. Wyborców szanuje, a ludzi 80 letnich słucha uważnie. Czasami mu się jakiś pozew wymsknie przeciwko społecznikowi. Ale to niechcący.

Dziwoląg 02.07.2020 11:18
Zapomniałeś didsc: prawie święty ????

myśliciel 02.07.2020 09:42
Widać na pierwszy rzut oka patrząc na zdjęcie że myśliciel

Jajogłowy 02.07.2020 08:47
Postawny mu pomnik. Zamiast króla Zygmunta... On. Nazwijmy imieniem ulice na część ojca sukcesu. Wybudujmy szkole, a patronem będzie on. Za kilka lat uczniowie będą się o nim uczyć, a pieśni rozbrzmiewać przy ognisku. Za miast kolęd będzie królował on.

Gomółka 02.07.2020 08:38
Miasto w końcu jest sprawnie zarządzane. Nie ma smieci są miejsca rekreacji, mnóstwo placów zabaw dla dzieci. Turyści mają same atrakcje. Budują się ulice, chodniki, internr szerokopasmowy jest już prawie w każdym domu. Krzykacze tego nie zmienią, ale może zmieni ich więzienie za głupie gadanie. Niech chociaż stracą majątek za niekonstruktywna krytykę. Potem przez takich krytykantów miasto zalewa woda za karę.

Farsa 02.07.2020 09:27
Pani Jolu, w mieście to jest ogólny syf, co widać i czuć!!!! Zarośnięty chwastami park w centrum mówi sam za siebie!!!

Ciastek 02.07.2020 12:48
Zapomniałaś jeszcze o budujących się parkingach pod restauracjami, nowych przedszkolach, możności wycinki drzew, wypowiedzeniach wieczystych dzierżaw, wzorowej czystości i dbałości o zieleń i kwiaty w gazonach, zmianach w szkołach, super inwestycji nowej bazy kajakarzy i UM z bardzo skromnym budżetem, regulacjach za odpady , czynsze , o świetnej propozycji nowej obwodnicy, unieważnieniu przetargu bo ktoś coś ? Super rozkład jazdy autobusów miejskich, a przypadkiem jeden z placów zabaw obok najlepszego przedszkola nie tonie po każdej ulewie ? Nie działającej fontannie . Można mnożyć bez końca, saaame sukcesy . A jeszcze tak ostatnio wrzuciłem do historii po wyborczemu i zobaczyłem zdjęcie Ojców i Matek sukcesu trzymających transparent z napisem ,,Współpraca".

Wargi i bryle 05.07.2020 22:31
Matki sukcesu wyjątkowo paskudne

Jola 03.07.2020 08:42
Brawo . ,,Niech chociaż stracą majątek za niekonstruktywna krytykę. ,, Ja w takim razie proponuję jeszcze odebrać prawa obywatelskie i z głowy , prosto na szafot ! W jakim chorym umyśle coś takiego może się narodzić ? Poraża mnie rozwój intelektualny co nie których

Temperatura: 19°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama