Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:51
Reklama

Baza kajakowa szarzeje

Podziel się
Oceń

Pod koniec października czujni Czytelnicy naszego tygodnika przesłali nam zdjęcia i zwrócili uwagę na obecny wygląd oddanej niedawno do użytku bazy kajakowej nad rzeką Nettą. Elewacja z desek nabrała bowiem ciemnego koloru. Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała ponad 5 mln złotych, a augustowianie dopytują, czy oczekiwana przez lata Baza Sportów Wodnych nie stanie się skarbonką bez dna.
Baza kajakowa szarzeje

Pod koniec października czujni Czytelnicy naszego tygodnika przesłali nam zdjęcia i zwrócili uwagę na obecny wygląd oddanej niedawno do użytku bazy kajakowej nad rzeką Nettą. Elewacja z desek nabrała bowiem ciemnego koloru. Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała ponad 5 mln złotych, a augustowianie dopytują, czy oczekiwana przez lata Baza Sportów Wodnych nie stanie się skarbonką bez dna.

Beata Perzanowska

Informacje o tym, że elewacja Bazy Sportów Wodnych w Augustowie niepokojąco zmieniła kolor, otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników.

-Praktycznie miesiąc od oddania Bazy Sportów w Augustowie, a deski na obiekcie chyba niedługo do wymiany. Laurki zebrane, a teraz real. Nasze miasto będzie teraz często zaglądało do miejskiej skarbonki -napisał do nas zaniepokojony mieszkaniec miasta.

Przypomnijmy, że prace nad wybudowaniem bazy sportów wodnych rozpoczęły się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu miejskiego. Konkurs na projekt został zakończony w październiku 2016 r. Na konkurs wpłynęło 10 prac z całej Polski, które ocenił niezależny sąd konkursowy. Pierwotnie baza miała kosztować niecałe 3 mln złotych. Potem, po procedurze przetargowej, okazało się koszty budowy wzrosną do ponad 4 mln. Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł ponad 5 mln zł, z czego miasto na budowę przeznaczyło 3 mln 300 tys. zł. W wywiadzie udzielonym naszemu tygodnikowi Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa podkreślał, że do wykonania elewacji użyto modrzewia syberyjskiego, odpornego na warunki atmosferyczne. Oto fragment wypowiedzi burmistrza, opublikowanej na naszych łamach przy okazji hucznego otwarcia bazy.

„zakładamy przez pierwsze lata bardzo dobrą impregnację i konserwację, co spowoduje, że zachowamy nie tylko trwałość, ale również ten wyjątkowy kolor. Powiem szczerze, że przy początkowym projekcie przy planowaniu były brane też pod uwagę inne elewacje, ale przez to, że jednak to najbardziej wpisuje się w nasz krajobraz, pozostaliśmy przy tym drewnie.”

O to się dzieję z drewnianą elewacją bazy zapytaliśmy Magdalenę Sokołowską, kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Augustowie.




Napisz komentarz

Komentarze

sum 26.11.2019 10:47
Zamiast cały ten sport wodny ulokować w ośrodku NORD który też stoi pusty to wybudowano monstrum drogie i za drogie. Miasto bogate to podoła?

ergv 26.11.2019 17:20
Swego czasu starostwo chciało pozbyć się białego domku nad Białym. Nikt nie chciał.

Jest super 24.11.2019 18:11
Faktycznie.....mamy także piękne, nowoczesne osiedla mieszkaniowe, połączone ze sobą ścieżki rowerowe, gaz ziemny, dużą halę widowiskową....żyć nie umierać.

Realista 25.11.2019 11:29
a ta duża hala widowiskowa to czemu miałaby słuzyć i kto miałby pokrywać koszty jej utrzymania? tak się składa że byłem w Suwałkach na otwarciu Arena Suwałki na meczu Ślepska. Pojemność 2200 ludzi. Koszt budowy około 40 mln według słów prezydenta Suwałk. Utrzymanie tej hali to około 0,7 - 1 mln zł miesięcznie. Ale tam jest klub, którego nie chcieli poprzedni burmistrzowie (czyli 2200 ludzi co tydzień na meczu x 25 zł za bilet) + dotacja miasta dla klubu i sponsorzy, będą koncerty - ale Suwałki są 3-krotnie większe i może uda się tę halę zapełnić... Ale ogólnie nie wróżę że będzie to komercyjny sukces... może wyjdą na zero.... Więc jaki sens ma duża hala widowiskowa w Augustowie????

zniesmaczona 26.11.2019 08:44
Podobnie jest z bazą dla kilku kajakarzy w Augustowie! Dwa razy w roku impregnacja bardzo dużej drewnianej powierzchni , ogrzewanie dużego obiektu, sprzątanie odnawianie elementów niszczonych przez wodę , nie wspomnę już o ponad 5 mln na wybudowanie tak niefunkcjonalnego obiektu! Kto za to powinien być pociągnięty do odpowiedzialności? I co tu zasłaniasz się halą której nie ma w Augustowie i nie będzie (z której skorzystało by więcej ludzi niż z tej bazy "skarbonki") !

Realista 02.12.2019 13:22
5-6 mln to nie 40 mln... a koszty funkcjonowania są dużo dużo większe... I dla jasności bazy kajakowej za takie pieniądze też nie popieram..... tak na prawdę to miasta z taką liczbą mieszkańców jak Augustów to nie stać nawet na basen, bo się do niego dopłaca (ze względu na małą liczbę korzystających) i w tej chwili nie stać miasta na generalny remont za kilka milionów... a Wy chcecie hali widowiskowej za 40 mln zł? i czego jeszcze? Z tego co się orientuję w Niemczech nie ma miasta poniżej 100 tys. mieszkańców które ma na utrzymaniu basen!!!! Za śmieci w Augustowie trzeba będzie zapłacić więcej i już bunt się podnosi w mieście ,a za tą halę (jej utrzymanie) to kto by płacił??? na pewno budżet miasta, co nie.. hahaha... ale przy okazji wszystkie podatki (od nieruchomości, środków transportu itd.) poszłyby kilkakrotnie w górę.... Mi nie przeszkadza jeździć do Suwałk na mecze i z kosztami utrzymania niech sobie radzą Suwałki..... życzę powodzenia

Zniesmaczona 02.12.2019 17:24
Nie ma hali i nie będzie bo nas na to nie stać ! A jest baza na którą też nas nie stać ! Jeśli chodzi o basen to dużo osób z niego korzysta i żeby nasi rządzący pomyśleli to za pieniadze wydane na niefunkcjonalną bazę dla kilku osób można było wyremontować basen! Wszędzie do utrzymania basenów dokładają samorządy!

Pragmatyczna 02.12.2019 18:43
Bo takie w kraju naszym głupie rządy więc dopłacają samorządy. Dobrze jest wychylić nos dalej niż nasza kraina miodem i socljalem płynąca i jak widać po zniesmaczonej obywateli rozbestwiająca. Dobrze jest zorientować się jak tego tego typu usługi zorganizowane i finansowane są w bogatszych krajach gdzie ludzie żyje się lepiej. Duuużo lepiej. Na poprawę smaku dobrze działa sól gorzka pita przez trzy dni, po takim oczyszczeniu poprawia się też mysłenie i LICZENIE.

Plywak 03.12.2019 08:34
Dokładnie, do tego są sale, które można dobrze zagospodarować, tylko potrzeba osoby, która będzie miała jaka wizję.. No np teraz Sanepid zamknął zjeżdżalnie... Więc nie wiem co już te dzieci mają robić na basenie... PANIE BURMISTRZU MOŻE WARTO ODWIEDZIĆ BASEN I DOKŁADNIE GO OBEJRZEĆ. SAUNA W REMONCIE, ZJEŻDŻALNIA NIE DZIAŁA, STARE ZARDZEWIALE POŁAMANE KAJAKI... TO MA BYĆ WIZYTÓWKA BASENU? DO TEGO CIEKNACY DACH I NAJMADRZEJSZY NA ŚWIECIE KIEROWNIK, OKNA NA KLUCZ, TEMPERATURA NA HALI PONAD 30 STOPNI....

Ping pong 03.12.2019 21:21
A z czoła płynie pot....

Normalny czlowiek 09.12.2019 10:23
Ja tylko współczuję dla ratowników, którzy muszą pracować w tych warunkach... Naprawdę szacun!

Basenowiczka 09.12.2019 10:23
Dokładnie, ostatnio zabrałam dzieci na basen do Suwałk, bo u nas naprawdę dzieci nie mają co robić... Do tego dzieci nie narzekają, że jest zimno a temperatura wynosiła na hali 28 stopni... A nie jak u nas 30 w górę, gdzie jak wejdziesz do wody z tego upału to naprawdę jest wrażenie, że jest zimno... Nie mówię juz o wyczynowym pływaniu... A teraz jeszcze zjeżdżalnia? Pfff

W dół 03.12.2019 17:40
A kto tu mieszkać będzie jak nic nie będzie? Młodzi ludzie wrócą? Kto będzie pracował? Emeryci? Jak nie będzie pracowników to i pracodawców również.........równia pochyła.

skarbonka bez dna 03.12.2019 17:37
Oj to będzie skarbonka......a jak zrobi się szara to będzie wyglądała jak stara buda.

Pan trener 26.11.2019 10:05
Nie no baza to lepszy pomysł, żyła złota! To się zwróci i jeszcze zarobi! Tak jak narty zimowe i kajaki na basenie. Miliony wyrzucone w błoto!!

turysta 26.11.2019 17:53
Dokładnie ratrak, skuter śnieżny, armatki do śniegu , agregat + paliwo i przy naszych warunkach przecież to jest nie do zrealizowania....pomijając bazę, te pieniądze można było ulokować w porządną Plaże Miejską a nie pipidówkę , która teraz funkcjonuję... Miasto turystyczne w lato , a nie zimę.

Sport to zdrowie 26.11.2019 10:03
Mieliśmy szansę na hale, ale cóż ktoś był mądrzejszy i postawił bazę a pół rady miasta i pół Augustowa wrzuca zdjęcie z pięknej hali w Suwałkach z meczu Slepska :)

eqf 24.11.2019 12:06
Mamy piękny dworzec kolejowy, nowoczesny dworzec autobusowy, dwa centra handlowe, wszędzie miajska sieć ciepłownicza i brak smogu w lesie, nowy cmentarz, małe elektryczne autobysy, dwie miejskie stacje paliw z tanim paliwem dla mieszkańców. No to jak już wszystko jest to chyba można 5 baniek wydać i po miesiącu remontować. Stać nas na to a wy się czepiacie szczegółów.

Jhjb 24.11.2019 17:47
Hahaha.. Padlam. Brawo ty!

Trener 24.11.2019 03:58
Jeszcze dodajcie o cenach na siłownię, która tam funkcjonuje i kto z niej będzie korzystał.. Takie skarbonki bez dna jak ta baza chyba w Augustowie jeszcze długo nie będzie... Może warto zainwestować w coś z czego będą korzystać inne sporty w Augustowie? Może warto zrobić konsultacje? Wystarczy popatrzeć na przykład Suwałk albo innych miast dookoła... Jesteśmy daleko w tyleee, u nas ważniejsze są kajaki, bieganie i jeszcze teraz narty zimowe, ludzie obudźcie się...

sum 23.11.2019 14:30
Niech odpowie ten kto zatwierdził taki projekt?.

Lena 24.11.2019 13:04
A może ten/ta co robotę odebrał?

Ostatni sprawiedliwy 26.11.2019 10:08
A może wszyscy po koleji??

fred 23.11.2019 11:17
jak to szło...Obiecane Wykonane...a już po co , jak i za ile to kogo to obchodzi...Radny pałacyk sobie wybudował i ma wszystkich w ....

Czyżby dzioooob? 01.12.2019 17:26
Który to sobie pałacyk wybudował?

Ślepa kiszka. 22.11.2019 17:07
Ona wie co ona mówi???? Lepiej by zamilkła.

Ślepa kura 26.11.2019 15:40
Ani wie ani widzi

Dg 22.11.2019 12:01
Impregnacja 2 razy w roku? Świerk syberyjski? Mam dom obity świerkiem polskim i 3 krotnie zaimpregnowany. Półtora roku i nic nie ciemnieje. Ludzie mają domy z elewacjami drewnianymi i nikt dwa razy w roku nie impregnuje.

Ytrfbn 22.11.2019 15:30
Normalny dom jest z dachem trwałym! A baza ma z desek ! Szkoda że nasi mądrale z miasta, wszyscy fachowcy od wszystkiego nie pomyśleli w jakim klimacie żyjemy ! Baza za miliony ....

Sportowiec 22.11.2019 20:24
Wystarczy zobaczyć kto zarządza ta cała baza i już wiadomo jak to będzie wyglądać, podobnie jak kajaki na basenie, za które odpowiada ta sama osoba. Pieniądze wyrzucone w błoto, ale dalej będą wpierać ludziom, że to wspaniały projekt. Ciekawe jak lód skuje Nette, na wiosne będą stawiać nowy pomost na wejście do kajaków... Porażka..

niedźwiadek 22.11.2019 10:26
Czyżby Kaponem tylko pociągnęli ? .... po zimie zsinieje całkowicie

Motorowodniak 22.11.2019 20:28
A lód rozsadzi pomost... Zresztą podobny projekt to slip przy molo, przecież na wiosne/lato nie będzie można już tam wodowac Łodzi, bo ten piach, który został wybrany ponownie nawieje wiatr, już było to widać na początku września...

Temperatura: 14°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama