Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:01
Reklama

Rozmowa z byłym burmistrzem Augustowa Wojciechem Walulikiem

Podziel się
Oceń

Rozmowa z byłym burmistrzem Augustowa Wojciechem Walulikiem o nieprawomocnej i korzystnej dla niego decyzji prokuratury, dotyczącej odmowy wszczęcia śledztwa ws. rzekomych nieprawidłowości w procedurach przetargowych podczas jego urzędowania.
Rozmowa z byłym burmistrzem Augustowa Wojciechem Walulikiem

Pan Karolczuk wolał jednak najpierw zorganizować konferencję i ogłosić do mediów swoje własne, nieuprawnione osądy, takie jak: „stwierdzono przypadki naruszeń prawa” lub „imitacje podpisu”, nie czekając na opinię prokuratury. Do głębszej refleksji i pytań skłaniają nienaturalna według mnie kolejność podejmowanych przez burmistrza działań w tzw. procesie wyjaśniającym oraz pośpiech w unieważnianiu przetargów. Na marginesie dodam, iż przedsiębiorcy, których oferty były najkorzystniejsze, mogą się odwołać od decyzji burmistrza o unieważnieniu postępowań przetargowych i mają oni bardzo duże szanse wygrać. Trzeba też brać pod uwagę, że w przypadku wydania orzeczenia na korzyść skarżącego przedsiębiorcy miasto prawdopodobnie będzie zobowiązane zaspokoić roszczenia odszkodowawcze. Jeśli dojdzie to tego, to czy nie zdestabilizuje to budżetu miasta?



Napisz komentarz

Komentarze

Transparentnosć 21.03.2019 20:56
Nie było przesłanki do unieważnienia przetargów.

Kos 16.03.2019 19:38
Panie Karolczuk co dzieje się w strefie altywności gospodarczej?? Zapowiedział Pan publicznie przed kamerami że sprzeda wszystkie działki w ciągu roku!! Mówił Pan wtedy że już rozmawia z przedsiębiorcami. Ilu już zainwestowało u nas??

Ines 22.03.2019 08:42
Gdzie punkt dla przedsiębiorców??????

dajcie spokój 14.03.2019 21:45
I cała prawda o tym człowieku Brak elementarnej wiedzy Ale może wuefu dobrze uczy i wiosłami dobrze macha Dajcie mu spokój, niech się spełni jako nauczyciel Oczywiście o ile procesy się skończą w końcu, bo na razie, to raczej ma przerąbane w wiadomej sprawie, która trwa i trwa Pytanie, czy mocodawcy pomogą wyratować

€$ 11.03.2019 22:09
Panie burmistrzu Karolczuk jak tam sprzedaż gruntow z Augustowskiej Strefy Aktywności gospodarczej? Jak nie zostaną sprzedane trzeba będzie zwracać wiele milionów zł unijnego dofinansowania, które wydatkowano na uzbrojenie strefy. Tym proszę się zająć. To jest nam potrzebne.

Wio 13.03.2019 21:41
On na razie ma inne sprawy na głowie. Po sądach jeździ ????

Mieszkaniec 14.03.2019 16:32
Prosze dziennik powiatowy o zadanie tego pytania np organizując konferencje dla Burmistrza bo nigdy nie usłyszymy odpowiedzi a konferencje Pan Burmistrz lubi

$&$ 15.03.2019 15:57
Tak to jest w kadencyjności... poprzednik przecinał wstęgi.. .występował razem z ministrem Zielińskim, chwaląc się sukcesem a teraz kolejny będzie musiał pracować aby te działki sprzedać... Łatwo nie będzie, bo niestety ale czasy się zmieniły i mimo ulg na strefie nie ma ludzi do pracy i to jest problem i pytanie zadawane przez każdego potencjalnego inwestora... Także Panie / Pani €$ to pytanie jest nie na miejscu... zwłaszcza 3 miesiące po objęciu urzędu przez obecnego burmistrza, gdzie poprzedni przez rok sprzedał jedną działkę na której de facto nic się nie dzieje...

Rozpacz 17.03.2019 20:08
Ale sprzedał kochana, a tu nic....

???? 17.03.2019 20:18
Proponuję postawić tam salon odnowy hahaha

Pupista 18.03.2019 02:13
To prawda Poprzednik oprócz wielu zadań i przedsięwzięć strefę utworzył i zdążył sprzedać jedną działkę Obecny w Sejnach choć zajmował się wyłącznie tworzeniem strefy i nic nie zdziałał, nic tam nie powstało.a tu będzie musiał pracować i ludzie o wyniki pytają . Oj prawda łatwo nie będzie. Dobrze że ma na poorędziu. ciągle slogany z PUP. to jakoś ustawi.tłumaczenie się bo jak nie bezrobocie to brak rąk do pracy, jak nie urok to s.....a. Dobrze że do Suwałk i Ełku ludzie chcą do pracy przychodzić i przedsiębiorstwa się rozwijają .

€$ 18.03.2019 02:47
Mniej konferencji więcej konstruktywnych działań.

honorichwała 11.03.2019 11:36
jak to czytam to uważam że Pan W. W. w Augustowie się marnował i powinien iść co najmniej na Europosła jak nie Prezydenta RP.....

Ala 11.03.2019 13:54
Szydercze słowa

ww 11.03.2019 21:30
Na papieża

nico 15.03.2019 20:22
na papieża to raczej inny pan radny :))) to kaznodzieja proszę państwa, kaznodzieja..:)))) widać, że on nawet sam siebie słucha i upaja się swoją mową, zapewne też później ogląda..

faksymile 15.03.2019 18:17
ale po co? faksymile dać i niech rządzi

Zen 17.03.2019 20:09
Oj boli...

Co człek to wizja, co głowa to rozum.. 18.03.2019 10:58
Lepiej używać faksymile i rządzić, działać z widocznymi efektami niż grzać w ręku długopis i tłumaczyć się że dopiero 3 .5 miesiąca pracuje. To kwesia ustawienia priorytetów. Choć w kampani mówił co innego. Przekonywał że wszystko ma przygotowane tylko wrzucić do wykonania. Być może miał na nyśli zmiany kadrowe i odwoływania pretargów, wyrzucenie z budżetu zaplanowanych inwestycji???

Łowcy faksymilek 18.03.2019 12:26
Woeloletni program rozwoju miasta "Wyłapać wszystkie faksymilki"

;)) 18.03.2019 12:56
To trzeba byłoby zacząć od faksymilki j stawianej na decyzji o naliczeniu podatku prawda?? Używając sformułowań pana mecenasa z konferencji , na przyniesionych mieszkańcom decyzjach widnieje pieczątka "imitująca" podpis urzędniczki. Idąc tokiem myślenia prezentowanym przez p burmistrza pytam czy te decyzje o podatku są ważne ? :)))

Masakra 18.03.2019 20:01
To te decyzje są nieważne???

Edek 19.03.2019 16:31
Jednemu faksymile drugiemu karnet

Max 11.03.2019 11:03
Ale to co? Nikogo nie interesuje fakt, że były burmistrz jednak tych dokumentów nie podpisał. Wystarczyła tylko taka jakaś pieczątka? Dziwne!

Werty 11.03.2019 20:25
Nie, bo to nie jest powód do unieważniania przetargów. Postawienie faksymile osobiście lub na polecenie właściciela podpisu jest równoznaczne ze złożeniem podpisu. Sprawa bezpodstawnego unieważniania przetargów powinna jak najszybciej trafić do prokuratury.

mycha 13.03.2019 23:32
Dopuszczalne prawem i ogólnie stosowana w wyższej rangi urzędach ...

Red 14.03.2019 13:44
To teraz nie trzeba chodzic do notariusza? Premier, Prezydent kraju czy prokurator nie musi podpisywać dokumentów? Wystarczy kogoś z faksymilą wysłać?

Jola 14.03.2019 16:34
Red pisze glupoty i nie rozumie co to jest faksymila

Roj 10.03.2019 23:49
Jak najszybciej odwołać obecną ekipę! Szkoda miasta i mieszkańców

Lol 10.03.2019 17:44
Brawo p. Wojtku.

Mauka 09.03.2019 22:28
Panie Walulik, bądź Pan mądrzejszy i ustąp tym biednym ludziom, którzy za wszelką cenę chcą odnieść sukces.

Barwo panie Wojtku 10.03.2019 13:23
Pan Walulik jest na tyle mądry że sam wie jak ma postąpić . Jego dotychczasowe działania wobec tych którzy chcieli i wciąż chcą mu "uszyć buty" są bardzo racjonalne i wyważone ..wprost przeciwnie do poczynań jego przeciwników . Trochę się zakiwali w tych obyczajowo - fałszerskich oskarżeniach .

Madrzejszy 10.03.2019 13:40
Jak wszyscy tym butnym i zarozumiałym ludzikom ustąpią to jeszcz bardziej się rozzuchwala właśnie nie nie darujemy Niedługo to poczujecie na własnej skórze od mieszkańców jak zrobią referendum

Ka 10.03.2019 19:40
Referendum w sprawie czego, że przegrał wybory? Chyba po to żeby pieniądze wyrzucić publiczne. Leczcie się ludzie jedni i drudzy i szanujcie siebie i innych

Fi 10.03.2019 21:08
Oho..... Jaki strach przed referendum. Ludzie zadecydują co dalej, nie ty.

zabawne 15.03.2019 18:19
na koszt mieszkańców realizować swoje ambicje, ot mi odwaga

HGW 11.03.2019 01:23
Referendum. gdyż nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych działań. Burmistrz zamist spełniać dane obietnice wyborcze i budować ulice oraz sprzedawać działki w strefie , zdejmuje zaplanowane kolejne inwrstycje, odwol\je przetargi i podważa umowy inwestycyjne zrobione przez poprzednika, bawi się w wojenki z poprzednikiem , skupia się na pijarze. Jako kandydat mówił ze ma już chętnych przedsiębiorców do kupna terenow u strefi pod budowę zakładów przemysłowych. Gdzie oni sąpanie burmistrzu?,

rational 11.03.2019 11:48
ustąp.. i zajmij się tym co umiesz.. klasy 1-3 i zabawy w klasy, podchody, zimne ognie?

Janina 09.03.2019 20:12
Brawo panie Wojciechu. Karolczuk do pięt Panu nie dorasta.

Jaśka 10.03.2019 21:09
Masz rację Janino. On zawsze będzie Za p. Wojtkiem, nigdy przed. Zawsze drugi☺️

Janek 10.03.2019 21:58
Mądrze gadacie kobitki ..buziaczki

emeryt 09.03.2019 12:37
Był burmistrz martwi się, że poczynania obecnych destabilizują budżet miasta,a sprawy sądowe za jego kadencji, odszkodowania miedzy innym, wypłacane bezprawnie zwalnianym pracownikom, ile kosztowały miasto. Na ten temat cisza. Człowiek lepiej zamilcz.

Ted 09.03.2019 19:17
Myślę, że i w tej kadencji nie zabraknie spraw sądowych i odszkodowań!

a jak jest teraz 15.03.2019 18:20
ciekawe czy były burmistrz już wyszedł z sądów, coś ktoś wie?

GG 13.03.2019 17:54
A w tym tygodniu ile sąd zasądził na rzecz pracownicy zwolnionej przez.obecnego burmistrza?

Brawo zwolnieni!! 13.03.2019 21:37
I ile sąd zasądził innej z Pan w ubiegłym tygodniu?

X0 13.03.2019 19:01
rachunek obecnego już otwarty, licznik już bije ...

Płać pan 13.03.2019 21:35
A to dopiero początek. ???

fred 08.03.2019 20:14
Sprawa prosta miasto uwaliło projekt wymiany pieców i wprowadza swój air.... ludzie podłączajcie się do mpec a w tym czasie już ok 20% podwyżki i pewnie to nie koniec, a później zyski się przeje... super pomysł

były uczen 08.03.2019 19:41
dramat

Asia 08.03.2019 19:18
Pozytywny, wysoka kultura osobista, uprzejmy, miły.

sąsiad 08.03.2019 23:15
Asia, piękna charakterystyka burmistrza Karolczuka!

Basia 09.03.2019 20:07
Chyba w twojej chorej wyobraźni sąsiedzi.

Tola 10.03.2019 06:31
No, chyba nie...!!!

augustowiak 12.03.2019 07:56
Ciekawe czy też tak myślą kierownicy szkół, których oczerniał w kampanii wyborczej twierdząc że sieją strach w szkołach. Nie słyszałem aby podjął jakiekolwiek działanie by go wyeliminować ale wiadro pomyj wylał i do dziś nie przeprosił.

prawica 08.03.2019 18:16
Jak dobrze, że nie jest już burmistrzem

Lewica 08.03.2019 20:32
Szkoda, że nie jest już burmistrzem

salsa 09.03.2019 08:08
Nie trudno było zebrać te 150 głosów więcej ... na kaczym , w Koszarach ... na Lipowcu też na pewno było wielu chętnych , spragnionych ..

Masu masu 09.03.2019 20:11
Ale nie wymasowanych jak to w tej kadencji jest.

Sal 08.03.2019 17:35
Wojciech zajmi się tym co potrafisz najlepiej i odpuść politykę. chłopie po co ci to, zyj normalnym życiem

Aga 08.03.2019 17:32
Zaraz wyjdzie kto i kiedy, i dlaczego zmienił plan inwestycyjny w budżecie przygotowany przez Pana Walulika wyrzucając to co bezwzględnie musi być wykonane w tym roku

Aga 08.03.2019 16:52
Teraz powinien Pan wytoczyć proces panu Karolczukowi i karny i cywilny

Lol 26.03.2019 16:41
Czy to prawda że p. Wojciech skierował sprawę do sądu?

Temida 08.03.2019 16:33
Mam nadzieję, że Pan Wojciech podejmie odpowiednie kroki w stosunku do osób, które bezpodstawnie rzucał oskarżenia!!!

Nie da się czytać tego 08.03.2019 16:22
Panie Waliluk, stawianie pieczątek zamiast podpisu wprowadza niepokój wśród oferentów. To co tu czytam jest niedorzeczne wobec faktu, że przetargi których ta sprawa dotyczy od razu pojawiły się na stronie urzędu. Więc jak pan może twierdzić, że karolczuk nie chciał ich realizowac. A co byłoby gdyby przez te pieczątki trzeba by zwracać kasę do unii, no co wtedy?

Nie da się tego czytac 08.03.2019 17:25
Czyżby takie głupoty pisał główny specjalista obecnych zamówień? Poczytaj treści obecnych ogłoszeń o przetargach i ile zmian w nich wprowadzanych

Zen 08.03.2019 19:59
Na to wygląda!!!!

Tego również 08.03.2019 19:18
Be, be, be.....

Tak pytam 08.03.2019 19:57
Większy niepokój wprowadza bezpodstawne uniważnianie zawartych umów i przetargów. Jaki w tym cel, o co chodzi?

Zen 09.03.2019 06:31
To prawda.

Kolega 11.03.2019 18:56
Przetargi z pieczarkami mógłby zostać podważone przez beneficjenta dofinansowania. Bezpieczniej było unieważnić i ogłosić po raz drugi bez ryzyka zwrotu kasy. Każdy to kuma oprócz ciebie reniuś

Sławuś 11.03.2019 20:30
No chyba nie!

Nikita 11.03.2019 20:37
Z pieczarkami to może i tak ale z pieczątką faksymile, która jest podpisem przy dochowaniu zasady osobistego lub upoważnionego osobiście do jej zastosowania, przetargi są ważne ,tym bardziej że na ich podstawie zostały podpisane umowy (odręcznie) co konwaliduje stan prawny i usówa wszelkie wątpliwości.

Y 11.03.2019 22:09
To prawda,

AK 10.03.2019 19:50
Bzdury. Przetargi były ważne i nie było powodu odwoływać i unieważniać już rostrzygnięte,. Po co ? By ponownie je zaraz ogłosić? A co zwyłonionymi już najlepszymi ofertami ? O co chodz?

pytam 15.03.2019 18:21
to z kim ja zawarłem umowę?

UM 17.03.2019 20:14
Pytanie raczej retoryczne.

Seba 18.03.2019 11:12
Jeśli umowa jest zawarta powinna być dotrzymana. Gdyby pan nie dotrzymał umowy samorząd naliczyłby panu karę umowną. Pan też ma prawa adekwatnie i może ich dochodzić.

Chuda 08.03.2019 16:16
Ten człowiek przynajmniej pracował. Teraz masaże w głowie ?

haha 15.03.2019 18:22
no jak pracował, wyrobił faksymile i to wystarczy ;) pytanie wiec co robił skoro wyrobiono faksymile bo nie miał jak podpisywać?

Prawy 08.03.2019 15:20
Bóg nie ruchliwy ale sprawiedliwy Procesy wciąż trwają A ludzie pamiętają jak byli potraktowani Jeszcze usłyszymy o wyrokach

Masażysta 08.03.2019 17:58
To prawda. Sądów ciąg dalszy trwa.czekamy na nowe sprawy.. Sprawiedliwość stanie się za dość

fakty 15.03.2019 18:23
ale gdzie te sądy bo masz jakieś złe informacje, nie ma żadnej sprawy

Płacić 01.09.2019 10:51
Jesteś pewny, że nie ma żadnej sprawy??? Oj chyba jednak jest i to nie ostatnia

:/ 08.03.2019 18:12
Zgadzam się z Tobą Prawy. Uważam też że Pan Bóg oddał dokładnie to co wcześniej uczniono innym. Czyli- sprawy nie ma ale smród poszedł.... Jak się poczules czlowieku?

? 08.03.2019 19:16
I tym obecnym odda, możesz być tego pewna. Szybciej niż ci się wydaje. I jak się czujesz kobieto?

? 09.03.2019 06:58
? - jesteś prorokiem? Wiesz co będzie? A może donosisz, piszesz anonimy, kalumny na obecnych i wiesz to bo maczasz w tym paluszki? To co się teraz dzieje to chleb oddany- bez prorokowania, chłopczyk ma okazje poczuc to co czuli inni kiedy robił to samo. Obecni? Mieli wzór, był skuteczny ....proste. Co dajesz to dostajesz..

Gg 09.03.2019 18:49
Kij ma dwa końce

xyz 10.03.2019 16:26
co to są kalumny?bo ja znam kalumnie

:))) 08.03.2019 20:48
Ten Najwyższy nie jest żądny zemsty, jak ty... ON KOCHA, WYBACZA....

Miron 11.03.2019 20:44
To prawda, nie ma lepszych fachowców od robienia smrodu, dymu i mydlin niż Nasze Malczyki.

sprawiedliwosc 08.03.2019 19:43
Dokładnie Na razie odważna była jedna, ale przyjdzie czas na lawinę

??? 08.03.2019 20:50
I co jeszcze?????

Masz to jak w banku 09.03.2019 20:13
Tym wpisem zajmie się prokuratura.

Temperatura: 35°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
PRZECZYTAJ
Reklama