Rodzice chcą zmiany decyzji

  • 1.08.2018, 13:35 (aktualizacja 01.08.2018 13:45)
  • Bartosz Lipiński
Rodzice chcą zmiany decyzji
Czy po dużych kontrowersjach związanych z powołaniem i odwołaniem dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie kolejną miejską placówkę czeka podobna awantura? O konkursie na funkcję dyrektora Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi zrobiło się głośno, kiedy kilku rodziców sprzeciwiło się wskazanej przez burmistrza kandydatce. Kandydaturę negatywnie opiniowała też rada pedagogiczna, ale sprawa jest rozwojowa.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 2 sierpnia. Zapraszamy do lektury!

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wuefista waliluk
wuefista waliluk 10.08.2018, 09:48
Walulik wracaj prowadzić wf w szkole, a nie zajmujesz się uszczęśliwianiem dzieci i rodziców na siłę. Oni naprawdę lepiej więdzą co dla nich dobre
Zico
Zico 7.08.2018, 14:53
Ktoś się chyba boi zmian i to napewno nie dzieci i ani rodzice
Yoko
Yoko 7.08.2018, 18:26
Bo każda zmiana łamie zastany stan rzeczy i układ sił. Z pozycji mistrza osoba staje w pozycji ucznia, ucząc się tej nowej sytuacji...
Opanowana?
Opanowana? 7.08.2018, 14:43
Czy kuratorium podjęło już decyzję?
pogarda dla rodziców
pogarda dla rodziców 7.08.2018, 09:31
Walulik, Szkiłądź, Krzywiński i Chmielecki stworzyli zespół, który osiadł na naszym mieście, jak na swoim
Przykład obsady dyrektora wbrew rodzicom i wbrew nauczycielom, to dobry przykład jak burmistrz traktuje ludzi
To przedszkole jest dla dzieci! To nie prywatny folwark tych panów!
Yoko
Yoko 8.08.2018, 09:34
Rodzice chcąc aby ich wola decydowała o wyborze dyrektora przedszkola mogą założyć przedszkole prywatne którego będą zarządcami. Wowczas prawo umożliwia pełną decyzyjność w tym zakresie. W publicznej placówce mają oni demokratyczną możliwość wyrazić swój głos w komisji ale decyduje większość głosów. W tej sytuacji Kuratorium rozstrzygnie. Jednostka prowadząca przedszkole wyraża swoją opinię co kandydatur ale nie jest ona wiążąca dla Kuratorium.
Olga
Olga 7.08.2018, 14:58
Jeśli obie kandydatki uzyskały taką samą liczbę punktów to burmistrz może wskazać, którą wybiera. Niezrozumiałe dlaczego wskazał osobę wbrew woli rodziców i nauczycieli, skoro na każdym kroku podkreśla, że dobro mieszkańców to jego główny cel. Chyba wyszło szydło z worka, że kierowanie się opinią ludzi to ściema.
zawiedzony
zawiedzony 8.08.2018, 09:52
Dokładnie Pani Olgo, wyłazi szydło z worka. Widać, że głos rodziców jest lekceważony.
Ważniejszy jest polityczny nacisk
Smutne, ale już niedługo wybory i będzie można podziękować
 Li
Li 8.08.2018, 09:50
Jakie panie macie argumenty i dowody, że wola kilku zainteresowanych osób jest wolą i dobrem mieszkańców? Proszę przedstawić dowody tego poprcia vox poluli. Jak dotąd słyszymy tylko vox i nie jest jasne czyj bo tu wszyscy są anonimowi. Proszę działać zgodnie z dopuszczalną prawnie ścieżką i nie egzaltować się . Ktoś kto chce sprawować publiczne stanowisko zarządcze powinien wykazać się większą powagą, rozsądkiem znajomością prawa a w końcu jego poszanowaniem. Przedstawianie wyłącznie życzeniowo-emocjonalnych roszczeń jest infantylne i deskrydydujące państwa. Wszystko jest dla ludzi, można walczyć, ale na jakimś poziomie merytorycznym i prawnym.
Meccu
Meccu 8.08.2018, 09:17
Szanowni państwo, którzy tu usiłujecie przedstawić jakoby wola, rodziców była nadrzędna. Przede wszystkim należy to wkońcu wypowiedzieć jasno, iż zgodnie z pawem głos rodziców nie znaczy więcej niż głos innego przedstawiciela komisji konkursowej. Jeden głos =1 "punkt". Nie ma członków komisji ktorych głosy są ważniejsze, decydujące lub nadrzędne. Nie ma lepszego i gorszego sortu wśród członków komisji. Wynik remisowy głosowania( skoro już został niefotunnie ujawniony) też nie daje możliwości prawnej aby uznać za ważniejszy głos ktoregoś z członków komisji. To byłoby bezprawne. Natomiast ustawodawca przewidział w takiej sytuacji włączenie do procesu decyzyjnego szefa jednostki prowadzącej przedszkole i oddanie ostatecznego głosu Kuratorowi Oświaty. Macie pańswo możliwość przedstawić Kuratorowi swoje argumenty i poparcie lubianej przez was kandydatce.
Olga
Olga 8.08.2018, 10:26
Nigdzie nie usiłowałam (przynajmniej ja) przedstawić, że wola rodziców jest najważniejsza. Najważniejsza i zgodna z porządkiem prawnym jest wola komisji i gdyby konkurs zakończył się wynikiem rozstrzygającym byłoby po sprawie. Ale zakończył się, co zostało ujawnione na sesji RM, remisem. W tej sytuacji burmistrz mógł wskazać swojego kandydata i zdziwiło mnie, że wskazał nie tego, którego popierają rodzice (tak twierdzą wybrani przez nich przedstawiciele, mówili o tym na sesji, a innych głosów nie było). Zdziwienie było natury moralnej a nie prawnej. Bo podobno wola mieszkańców ma być najważniejsza. Oczywiście, że kurator rozstrzygnie, ale wynik chyba jest do przewidzenia, o czym w najbliższym numerze Przeglądu....
Przykro obserwować
Przykro obserwować 7.08.2018, 18:57
To co jest tzw "dobrem" kilkuosobowej gupy zainteresowanych osób nie musi być lub nie jest dobrem społecznym, a często nawet wręcz przeciwnie. Należy umieć rozróżnić te interesy. Po szalonej złości prezentowanej tu przez zainteresowane osoby wnioskuję iż mamy doczynienia raczej z partykularnym intetesem kilku osób.
Li
Li 7.08.2018, 18:27
Ilu rodziców? ilu nauczycieli?
Olga
Olga 7.08.2018, 21:05
Rodzice i nauczyciele mieli swoich przedstawicieli w komisji (sami ich wybrali) i to ich głos powinien być decydujący w wypadku remisu dla burmistrza, który głosi, że vox populi jest najważniejszy. Sugerujecie, że jakaś V kolumna poszła do komisji, a rodzice tak naprawdę mają inne zdanie?
PS " nie jest dobrem społecznym, a często nawet wręcz przeciwnie" - czyli jest :))
Beatrycze
Beatrycze 7.08.2018, 23:12
To jakieś nowe prawo tu wymyślasz albo nową interpretację obowiązujących przepisów ;)) znam ten styl :):) jest nieskuteczny choć w swym gołosłowiu stwarza wrażenie na pierwszy rzut oka , tylko pozornie. Już na drugi rzut widać pustotę i brak wiedzy.
Lili
Lili 8.08.2018, 10:27
Jako znawczyni (znawca) stylu mogłabyś (mógłbyś) popracować nad swoim, bo trąci bełkotem :))
TT
TT 6.08.2018, 17:57
A co z niedozwolonym ujawnieniem wyniku konkursu na to stanowisko na sesji RM? Podano tam wynik: 5pkt do 5 pkt.
:(
:( 7.08.2018, 12:33
Właśnie
sąsiad
sąsiad 2.08.2018, 22:38
To już 3 czy 4 przedszkole gdzie próbują ją wsadzić na dyrektorek - żenada:/
Wow
Wow 6.08.2018, 23:47
Tak. To prawda. Nowe zgodnie z myślą buraka sinego.....
Sąsiadka
Sąsiadka 3.08.2018, 21:28
Zdesperowana kobieta,Oby jej ten stołek bokiem nie wyszedł.
Ku lux klanik augustowski?
Ku lux klanik augustowski? 7.08.2018, 14:47
Po tych strasznych postach widzę z kim przyjdzie być może pracować tej nowej dyrektorce...brrr....z góry jej współczuję.
Janeczka
Janeczka 2.08.2018, 21:37
Szanowni Państwo! Dyrektora powołuje Burmistrz (nie radni, nie przewodniczący Rady Miejskiej, nie rodzice, nie nauczyciele) i ponosi za to odpowiedzialność. Nie wyobrażam sobie jak można publicznie dyskredytować osobę powołaną przez Burmistrza i twierdzić, ze się nie nadaje bo nie zna placówki itp. Jak zacznie pracę to zapewne pozna , ze szczegółami.
ANIA
ANIA 6.08.2018, 15:50
Jest to kolejna placówka gdzie nie burmistrz ale Szkiłądż (który robi co chce a burmistrz tylko akceptuje)próbuje wsadzić swoją protegowaną która przegrała już jeden konkurs na dyrektora .Aby powołać dyrektora potrzebna jest komisja(rada rodziców,rada pedagogiczna itd)i ta komisja nie chce tej pani na dyrektora ale SZKIŁĄDŻ UPARŁ SIĘ OT CO HAHA.....
pogarda dla rodziców
pogarda dla rodziców 2.08.2018, 11:46
To niesłychane. Rodzice mówią wprost czego oczekują.
A burmistrz i szkiłądź swoje
Rozliczymy w wyborach waliluku!
Rodzice
Rodzice 2.08.2018, 13:05
W wyborach tak. W wyborach tak, ale proszę nie wchodzić w te niskie insynuacje i nie wypowiadać się w imieniu wszystkich rodziców, zwłaszcza ukrywając się pod anonimowym nickiem. To manipulacja i uzurpowanie sobie czegoś
prawda taka
prawda taka 7.08.2018, 09:32
Nie ma żadnego rodzica, który popierałby kandydatkę walulikową i szkiłądziową. Taka jest prawda
Kit
Kit 7.08.2018, 14:18
Twoja prawda?
Anna
Anna 2.08.2018, 10:33
Rodzice i nauczyciele! Walczcie o swoją placówkę i nie poddawajcie się! Nie może być tak że dyrektorem zostaje osoba przyniesiona w teczce jak za komuny!
leonidas
leonidas 2.08.2018, 23:06
Wspaniale Anno .... Twoje słowa przeniósłbym na ogólnokrajowe podwórko bo to samo dzieje się w spółkach skarbu państwa i na wielu lukratywnych stanowiskach państwowych . Kasa jaką tam otrzymują ludzie przyniesieni w teczkach przez obecnie rządzących jest dla normalnego Polaka nie do wyobrażenia. Walczmy o Polskę i nie poddawajmy się bo komuna wraca ....
Liw
Liw 2.08.2018, 11:56
Nikt rodzicom, dzieciom, ani nauczycielom nie odbiera przedszkola. Nauczycie nie tracą miejsc pracy a dzieci miejsc przedszkolnych. Procedura jest jeszcze w toku, a z tego wiem była to procedura konkursowa. Kadydaci uczestniczyli w konkursie publicznym i otwartym.
Anna
Anna 2.08.2018, 20:49
Uczestniczyli w konkursie który pozostał nie rozstrzygnięty.Obie kandydatki otrzymały tyle samo punktów - więc dlaczego została powołana osoba która nie ma nic wspólnego z tą placówką?A nie kandydatka która wielokrotnie zastępowała dyrektora oraz pracuje tyle lat w tym miejscu i cieszy się zaufaniem społeczności przedszkolnej?
ANIA
ANIA 6.08.2018, 15:54
BO......JEST TO PROTEGOWANA SZKIŁĄDZIA KTÓRY JUŻ RAZ CHCIAŁ ABY BYŁA DYREKTORKĄ W PRZEDSZKOLU NR2 I WRĘCZ TO JEJ OBIECAŁ I PRZYGOTOWYWAŁ ALE JESZCZE WTEDY BURMISTRZ MIAŁ COŚ DO POWIEDZENIA TERAZ NIESTETY RZĄDZI JUŻ TYLKO SZKIŁĄDŻ
oburzenie
oburzenie 7.08.2018, 09:33
skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Walulik i szkiłądź WYPAD!!!!
Co z tym robić?
Co z tym robić? 7.08.2018, 14:58
Oburzenie? To wściekła histeria...reakcja poza normami. Lepiej żeby osoby zdolne do takich reakcji nie zarządzały niczym a co dopiero placówkami wychowawczo-edukacyjnymi. Nie powierzyłabym takiej osobie swego dziecka do opieki. Ujawniło się z kim mamy do czynienia w tym przedszkolu..
Mie zazdroszczę
Mie zazdroszczę 7.08.2018, 18:32
Dlatego zmiany tam są konieczne aby przywrócić ład. Pytanie tylko czy kontrkandydatka pani z przedzkolnego układziku poradzi sobie z tą koterią?
Oburzony rodzic
Oburzony rodzic 9.08.2018, 09:41
O jakim przywróceniu ładu piszesz??? Wiesz coś w ogóle na temat tego przedszkola? Placówka dobrze zarządzana od wielu lat, chwalona, rozwojowa, mimo spotykanych trudności! Jako rodzic jestem oburzona tego typu wpisem!!!
Grażyna
Grażyna 2.08.2018, 22:17
Gdyby dyrektorami przedszkoli mogły być wyłącznie osoby, które w niej pracują lub pracowały to byłoby to wbrew ustawie o zam publicznych. Byłoby to ograniczanie dostępu do uczestnictwa w konkursie.
Liw
Liw 2.08.2018, 22:12
O tym piszę właśnie że procedura jest jeszcze w toku. Zatem nowa dyrektor nie jest jeszcze powołana. Zaślepinie złością to zły doradca. A w swoim wpisie jednak sama p przyznaje że obie kandydatki uczestniczyły w konkursie i obie otrzymały tyle samo punktòw. Więc o co chodzi? Wypadły tak samo. Choć moim zdaniem jak na osobę która wielokrotnie zastępowała dyr w tejże placówce to slaby wynik. Ale kurator zadecyduje ostatecznie

Pozostałe