Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Wywiad z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem 

Wywiad z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem
Rozmowa z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem o podsumowaniu 3,5 roku kadencji, planach wyborczych Naszego Miasta oraz współpracy z burmistrzem.

Podsumowanie i plany na przyszłość

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Mija 3,5 roku kadencji obecnego samorządu. To dobry czas na podsumowania. Co według pana można uznać za największy sukces burmistrza i rady oraz które inwestycję są według pana najbardziej korzystne dla ogółu społeczeństwa?

-Spojrzenie na 3,5 roku przez pryzmat inwestycji, to uproszczenie tematu, choć oczywiście zbudowanie kilkudziesięciu ulic w trakcie jednej kadencji jest chyba osiągnięciem bez precedensu. Moim zdaniem ważne są zmiany, które skutkują w dłuższej perspektywie i które zgodnie z naszym hasłem „Augustów to jego mieszkańcy”, oddają miasto ludziom. Nasz główny cel, to wyprowadzenie zarządzania miastem z zacisza gabinetów. Jawność, przejrzystość i współdecydowanie z mieszkańcami. To wymaga pewnego procesu, który trwa, ale skutecznie rozpoczęliśmy tę drogę. Wprowadziliśmy budżetu obywatelski, który dojrzewa i wciąż się umacnia. Zapewniliśmy transmisje z posiedzeń rady i komisji. Zadbaliśmy o nowe zasady przeprowadzania konkursów na miejskie dotacje otwarte i publiczne. Chcemy zwiększać finansowanie organizacji pozarządowych, które robią fantastyczne rzeczy i są często od miasta sprawniejsze. To wszystko ma służyć zaktywizowaniu mieszkańców, zwiększeniu zaufania do miasta i wzbudzeniu współodpowiedzialności za naszą społeczność. Inne działania o fundamentalnym znaczeniu wybiegającym w przyszłość, to np. zmiany planów zagospodarowania, które latami ograniczały mieszkańcom możliwości inwestowania na ich własnych gruntach.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Al Capone
Al Capone 20.05.2018, 23:50
Zasadniczo to powinien poinformować burmistrza i radę że to rodzina kiedy kuzyn tylko złożył swój akces o pracę. Na tym polega transparentność właśnie. Poinformować o możliwości konfliktu etycznego. A nie teraz wychodzą takie kwiatuszki a pan przewodniczący jeszcze obrażony podaje internautę do sądu za wpisy na ten temat.
durna żona
durna żona 2 dni temu, 11:00
bo to nieprawda i to żadna rodzina, chłop przyjechał z końca Polski a jednym durnym wpisem powiela ktoś nieprawdę
Norma
Norma 2 dni temu, 19:41
To ładnie że pani walczy o prawdę i broni Filipa, czy może prezesa. To wcale nie jest "durnota" . Ja uważam że Filip nie miał nic wspólnego z tą nominacją. Teraz ludzie w poszukiwaniu pracy przenoszą się z miasta do miasta i to normalne.
Lol
Lol 2 dni temu, 17:33
No i przypadkiem zamieszkal w lesniczowce rodziny pana przewodniczacego na Tamie k/Rajgrodu .
pomówień ciąg dalszy
pomówień ciąg dalszy Wczoraj, 12:07
kolejne pomówienie, Panie Filipie proszę wyciągać konsekwencje
Lol_a
Lol_a Wczoraj, 17:19
I wszystko jasne?. Orzeczenie w sprawie wydano na forum. Teraz jeszcze zachęta do wyciągnięcia konsekwencji. Czy to nawoływanie do samodzielnego wykonywania "sprawiedliwości"?? Fajna drużyna:)
Paszczur
Paszczur 2 dni temu, 20:18
Hahaha. Sane przypadki.... Tak oczywiście no jasne
Kodi
Kodi 16.05.2018, 15:53
To Filip Chodkiewicz z KODEM na demonstracje chodzi??? a sądziłam że ma prawicowe poglądy. Podobno z Kukiz 15 miał startować? co jest? ale jeżeli KOD ..
Zjełczały s.
Zjełczały s. 17.05.2018, 19:17
To może i zrzute robił dla Kijowskiego?
Liczydełko
Liczydełko 16.05.2018, 18:07
Filip Chodkiewicz w wyborach do rady m zdobył raptem około 100 głosów. Karolczuk jeszcze mniej bo nawet nie wszedł to rady. Liczę na ich sukces.
Śladowy s.
Śladowy s. 15.05.2018, 16:40
Pozdrawiam
Zwiędły s.
Zwiędły s. 15.05.2018, 22:07
Nic o mnie beze mnie
Bardzo mały s.
Bardzo mały s. 14.05.2018, 21:06
Flip i Flap- pamiętacie tych orłów???
Dziesiątka
Dziesiątka 14.05.2018, 22:09
Ale masz te skojarzenia....haha ha. Trafieni..
Tyci tyci s.
Tyci tyci s. 14.05.2018, 23:28
Synapsy na stykach jeszcze trybią bez zarztu. A i humor dopisuje.
Stryjenka
Stryjenka 13.05.2018, 22:14
Może mnie by ktoś wsadził gdzieś ... Ja wszystko umiem......
Maly s.
Maly s. 13.05.2018, 22:10
Spojrzeniem wymiata...
Mały s.
Mały s. 13.05.2018, 19:36
Pozdrawiam ciocię i wujka i matkę i ojca....
Ciocia
Ciocia 12.05.2018, 23:09
Faktycznie tak jest że prezez miejskiej spółki wodociągi i kanalizacje miejskie jest rodziną pana Chodkiewicza. Co oczywiście nie oznacza że przewodniczący go wsadził, czy w jakikolwiek sposób miał wpływ na jego zatrudnienie. Każdy gdzieś tam pracuje.
po co zaraz się obrażać
Pytajnik
Pytajnik 20.05.2018, 17:04
To w końcu ma tę rodzinę w spółce czt nie ma?
Pytajniku
Pytajniku 2 dni temu, 20:03
No już odpowiedzieli że nie jest
Zanikający s.
Zanikający s. 15.05.2018, 17:15
A jednak chyba się obrazil....??
Mikro s.
Mikro s. 15.05.2018, 21:52
A co na to korniszon? Zrobił skok do wewnątrz?
Wpis
Wpis 13.05.2018, 11:09
Widocznie to nieprawda
Beata
Beata 13.05.2018, 13:10
Co nieprawda? Nieprawda że nie miał udziału w zatrudnieniu kuzyna w miejskiej spółce?
pachnący stołek prezesa
pachnący stołek prezesa 2 dni temu, 11:01
to nie żaden kuzyn. Pytałam samego prezesa, widać teraz na niego robią zakusy bo stołek kogoś nęci, ciekawe kogo ...
Oczywiste
Oczywiste 2 dni temu, 19:17
Stołek jeśli dobry to zawsze nęci. To normalne i nic złego w tym nie ma. Bo jak ktoś wyżej napisał " chłop przyjechał z drugiego końca Polski..." Ja wierzę w to, że przewodniczący Chodkiewicz nie odgrywał żadnej roli przy jego zatrudnieniu.
Przecież to rada nadzorcza powołuje prezesa spółki miejskiej.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 2 dni temu, 19:35
I pan burmistrz prowadził rozmowy z biedym chlopem z drugiego końca Polski zanim ogłosił drugi konkurs na stanowisko prezesa.
Czy to przypadek? To po co był ogłaszany konkurs dla pozoru ?
stop
stop Wczoraj, 12:09
to trzeba zapytać Burmistrza i Radę Nadzorczą. Obecna świta wszystkim coś przypnie, jak trzeba to wymyśli lub dopowie, brawo! schodzicie do poziomu właściwego dla was
Pytanie
Pytanie 2 dni temu, 20:06
A skąd wiadomo że prowadził takie rozmowy ?
Graczyk
Graczyk 12.05.2018, 16:19
Filip ty i ugrupowanie nm nic wspólnego z pokorą nie ma. Pycha aby nie powiedzieć bufonada aż bije z twoich wystąpień.
żegnamy
żegnamy 2 dni temu, 11:02
pokory to nie ma kłamca z pierwszego rzędu w kościele, który diabła ma za skórą
Alleluja i do przodu
Alleluja i do przodu 2 dni temu, 20:24
I dlatego ze siedzi w pierwszym rzędzie Bog mu błogosławi.
Czas na szczerosc
Czas na szczerosc Wczoraj, 09:25
Tacy ludzie ...zaklamani, obludni, bezwzgledni...tak bardzo zniechecaja mnie do kosciola. Zachowania takich osob nie maja nic wspolnego z nasza wiara i zasadami kosciola. Ludzie otworzcie w koncu oczy.
Flipek
Flipek 12.05.2018, 15:01
Ludzi nie piszcie nic w tym temacie coby się obraził TEN człowiek. Pójdzie i do sądu razem ze mna. Hahaha
sama prawda
sama prawda 2 dni temu, 11:03
skoro poszedł do Sądu to znaczy że rozsławiasz nieprawdę
Czytelnik
Czytelnik 12.05.2018, 14:10
Tu akurat w punkt! Tylko mocniej uderzcie się w piersi i wszyscy przeproście oraz wyciągnijcie wnioski

„ręczyliście za swojego Walulika, który uśmiechał się z plakatu, a dziś ma twarz panów Szkiłądzia, Krzywińskiego i mecenasa”.
Socjotechnik podmiejski
Socjotechnik podmiejski 14.05.2018, 16:15
To taki wtręto-wkręt , pseudo socjo-technika żeby zobaczyć co ludziska powiedzą na takie zeztawienie. Niesłychanie inteligentna zagrywka. Tylko że na Wojtka Krzywińskiego około 1000 ludzi zagłosowało w plebiscycie. To musiało pana wkurzyć. Na Szkiłądzia w wyborach 2800 głosów. I to są fakty a nie że słyszałem gdzieś jak toś powiedział.
Blablaradny
Blablaradny 14.05.2018, 09:59
Ja to wogle nie wierzę że ktoś z miszkańców tak powiedział. To zwykła sztuczka mówi że ktoś słyszał że ktoś coś powiedział żeby puścić jakąś plotkę albo zasiać jakiś frment. Metody ma pan że ho ho. Takie blablanie może na rynku jest i dobre
Enrique
Enrique 14.05.2018, 16:07
Każdy orze jak może,( jak powiedział swego czasu Wodecki po występie Conchity Wurst) taki poziom jaka moc. Pozostaje jakieś zasłyszańce powtarzać w oficjalnym wystąpieniu, które "niewiedzieć" czemu mają służyć.
Szaza
Szaza 13.05.2018, 19:25
A co Pan (Pani) ma do twarzy Pana Wojciecha i Pana Andrzeja? Moim zdaniem bardzo przystojni mężczyźni. I ten męski głos Pana Andrzeja ......, na dźwięk ktorego wszystkie wokół korniszony ulegają obkurczeniu.
Anita
Anita 14.05.2018, 09:59
Szaza no to pojechałaś ;) .... popieram :):):) żadnemu z wymienionych w cytacie nie brakuje
INTERNAUTA
INTERNAUTA 12.05.2018, 13:04
Podobno już za kilka dni sprawa internauty pozwanego przez Chodkiewicza za wpis "przewodniczący wsadził wujka...." Jeśli to prawda że tak to wygląda, to specyficzne rozumienie WOLNOŚCI jeżeli za coś takiego do sądu pozywają.
Mały sssss
Mały sssss 14.05.2018, 19:23
Szanowni Państwo, proszę się nie bać i pisać. Prawo wyrażania poglądów w przestrzeni publicznej gwarantuje Konstytucja i Europejska Konwencja Praw Człowieka. A wolność wyrażania poglądów ma zasadnicze znaczenie w sferze życia publicznego.
Flapek
Flapek 14.05.2018, 20:09
Ktoś komuś przeszkadza. Ktoś komuś staje się niwygodny.
Ksìężniczka
Ksìężniczka 12.05.2018, 16:06
Taką to wolność wyznaje Filip? Według maksymy " nam można wszystko, wam tylko to co pozwolimy", tak??? Innych atakować można niewybrednie, ale co do własnej osóbki to najwyrażniej nadwrażliwość sie ma.
Wreszcie
Wreszcie 13.05.2018, 11:12
Wolność nie oznacza prawa do pomawiania o coś co jest nieprawdą. To dobrze ze wyciąga sie konsekwencje wobec kłamstw i pomówień. To w końcu radny który powinien znac prawo i jego przedstrzegac. Internauci mają prawo do prawdy a nie bzdur rozsławionych przez zdesperowaną grupę która ma w tym jakis interes szkalowania.
Pm2
Pm2 13.05.2018, 13:56
Tu pan przewdodniczący powienien szerzej zadbać o przestrzeganie prawa przez radnych. Za podobne pomówienie , naruszenie dóbr osobistych dokonane przez radnego Kleczkowskiego Artura, który powiedział podczas sesji rady że jednemu radnemu burmistrz pracę załatwił obecny na sesji przewodniczący nawer uwagi nie zwrócił. Podobnie na posiedzeniu komisji radny Wysocki nazwał urzędnika głupkiem czy też głupim. Pan przewodniczący nawet nie upomniał swoich kolegów- wszyscy z nm. W opisanych sytuacjach radny Kleczkowski Artur wypowiedział się publicznie używając nazwisk zwracając się do osób których dobra naruszał. Panie Przewodniczący jak to się ma do pańskiej wrażliwości na praworządność, rowne traktowanie lub wkońcu jakieś cywilizowane standarty życia społecznego?
Szaza
Szaza 12.05.2018, 12:29
Samochwał w kącie stał i wciąż tak opowiadał: zdlony jestem niesłychanie najpiekniejsze mam ubranie ......
Trans wyborczy
Trans wyborczy 12.05.2018, 12:29
Hity z satelty Filipie. Pytanie kto naprawdę jest właścicielem satelty i przekaz KODuje
Gładki ci on
Gładki ci on 12.05.2018, 11:44
O mamuniu! jaki ten Filip przystojnyyyyy,
a jak mówi gładziutko.
Chyba ma dobrych fachowców od pr, spindoktorów ? Pamiętam jak Leszka Milera wyszkolono i ułożono.. podziwiamy podziwiamy. Ale Miler to miał ikrę, pamiętacie jego najsłynniejsze powiedzenie? Nieważne jak mężczyzna zaczyna ale jak kończy......
dobrze że gładki
dobrze że gładki 12.05.2018, 12:03
to jedyne co można jemu zarzucić, prawda? a nie to co pewien Pan, wyszkolony wieczorem, rano zapomina co kazałaś mu mówić :) aż go zatyka z bezdechu
Czytelnik niezszeszony
Czytelnik niezszeszony 12.05.2018, 12:25
Kto kogo szkoli wieczorem i w czym? a kogo zatyka rano? Bo trudno pojąć o co chodzi doprawdy
Polityka polityka tu wojenna gra muzyka
Polityka polityka tu wojenna gra muzyka 12.05.2018, 11:34
Nic nowego nie powiedział! Od kiedy burmistrz wystąpił z NM wciąż ta sama narracja. Walulik be a Karolczuk i NM cacy.
Wszystko co się udało to my a jak coś się nie uada to burmistrz . no i wiecie dlaczego bo "fantastycznego fachowca" już nie ma w urzędzie. Hahaha.
ignore
ignore 12.05.2018, 12:06
wystąpił? ale jedyne o czym mówi (co rzekomo osiągnął) to ciągle to samo co osiągnęło NM, co się zadziało nowego poza ignorancją?
Passe
Passe 12.05.2018, 13:09
Ignore płyta ci sìe zacięła. :):):) pase
pilnuj
pilnuj 2 dni temu, 11:05
passe, męża pilnuj
Dym
Dym 12.05.2018, 11:25
No i już wiadomo kto z kim współpracuje w kampanii wyborczej. Kto kogo promuje.
Jest w tym dużo populizmu, samochwalenia się, waty wyborczrj i medialnego słowotoku ale takimi prawami rządzi się kampania wyborcza. Spekrakl wyborczy rozpoczęty przez NM.
Levi
Levi 12.05.2018, 12:09
Filip podobno do Sejmiku się wybiera.
Tylko jacy Bezpartyjni? Przecież on z KODEM na demonstracje chodzi/ ł. Wiadomo że to lewica.
pazur_abazur
pazur_abazur 15.05.2018, 14:27
ja słyszałam, że kandyduje na proboszcza w Studzienicznej. podobno zaocznie seminarium robi
Jok
Jok 16.05.2018, 17:21
Poważnie????????
Abazureķ_pazurek
Abazureķ_pazurek 16.05.2018, 11:51
Niee raczej na proboszcza do bazyliki. Centralnie to zawszeć.
jest
jest 12.05.2018, 12:07
o i jest dym z PEC-u :))))
Dym
Dym 12.05.2018, 12:21
Spadaj. ja nie jestem z żadnego PECU. Żenująca ta fiksacja na paru osobach. Wiem pod kogo mnie podszywacie. Poza nim są inni w ym mieście

Pozostałe