Wywiad z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem 

  • 12.05.2018, 10:20 (aktualizacja 13.05.2018 19:25)
  • Bartosz Lipiński
Wywiad z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem
Rozmowa z Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Chodkiewiczem o podsumowaniu 3,5 roku kadencji, planach wyborczych Naszego Miasta oraz współpracy z burmistrzem.

Podsumowanie i plany na przyszłość

Mija 3,5 roku kadencji obecnego samorządu. To dobry czas na podsumowania. Co według pana można uznać za największy sukces burmistrza i rady oraz które inwestycję są według pana najbardziej korzystne dla ogółu społeczeństwa?

-Spojrzenie na 3,5 roku przez pryzmat inwestycji, to uproszczenie tematu, choć oczywiście zbudowanie kilkudziesięciu ulic w trakcie jednej kadencji jest chyba osiągnięciem bez precedensu. Moim zdaniem ważne są zmiany, które skutkują w dłuższej perspektywie i które zgodnie z naszym hasłem „Augustów to jego mieszkańcy”, oddają miasto ludziom. Nasz główny cel, to wyprowadzenie zarządzania miastem z zacisza gabinetów. Jawność, przejrzystość i współdecydowanie z mieszkańcami. To wymaga pewnego procesu, który trwa, ale skutecznie rozpoczęliśmy tę drogę. Wprowadziliśmy budżetu obywatelski, który dojrzewa i wciąż się umacnia. Zapewniliśmy transmisje z posiedzeń rady i komisji. Zadbaliśmy o nowe zasady przeprowadzania konkursów na miejskie dotacje otwarte i publiczne. Chcemy zwiększać finansowanie organizacji pozarządowych, które robią fantastyczne rzeczy i są często od miasta sprawniejsze. To wszystko ma służyć zaktywizowaniu mieszkańców, zwiększeniu zaufania do miasta i wzbudzeniu współodpowiedzialności za naszą społeczność. Inne działania o fundamentalnym znaczeniu wybiegającym w przyszłość, to np. zmiany planów zagospodarowania, które latami ograniczały mieszkańcom możliwości inwestowania na ich własnych gruntach.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stary s
Stary s 27.05.2018, 21:47
Nic nie wiadomo
Czerwona glowa ze wstydu
Czerwona glowa ze wstydu 27.05.2018, 11:05
Podobno juz wiadomo kto pisał oszczerstwa na przewodniczącego. Napiszcie relacje z tej sprawy, chętnie poznamy tą miłośniczkę kwiatków internetowych.
T.
T. 27.05.2018, 20:13
Wspaniała kobieta!
Kosia
Kosia 26.05.2018, 19:36
Dzień wujka od strony matki obchodzimy w 15 lutego , od strony ojca 1 marca a od strony przewodniczącego w pierwszy czwartek po uchwaleniu budżetu.
Ciocia
Ciocia 25.05.2018, 18:11
Czy może ktos wie kiedy obchodzimy dzien wujka?))))
Red
Red 25.05.2018, 10:07
Podobno policja ustaliła, że osobą piszącą na forum na przewodniczacego jest urzędniczka? Czy to prawda? Jeżeli tak to co z kodeksem etyki?
ITP
ITP 25.05.2018, 12:30
Może to samo co z kodeksem etyki radnego ....?
Ben
Ben 23.05.2018, 22:09
Jutro 24.05 rano odbędzie się w sądzie augustowskim ta rozprawa o zniesławienie pana przewodniczącego. Ciężko doprawdy pojąć jekie jest jego meritum...
Hula
Hula 24.05.2018, 08:42
Bardzo dobrze, że poszedl może skończy się jad na forum. Wszyscy politykierzy augustowscy się uspokoja. Niech przeprasza z imienia i nazwiska ta osoba, tępic takie zachowania
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 24.05.2018, 00:18
Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi! A prawda sama się obroni nie trzeba isć do sadu!
Rozumiem już czemu na sprawy w sadzie czeka się latami. Jak sady zajmują sie takimi pie*#ołami
Gienek
Gienek 24.05.2018, 09:32
Krytyka działań podejmowanych w ramach pracy radnego czy ocena jego publicznych wystąpień - owszem, jak najbardziej, to prawo każdego obywatela, któremu nie wszystkie decyzje muszą się podobać. Ale rzucanie bezpodstawnych oskarżeń i oszczerstwa wyssane z powinny być karane. Może to powstrzyma tę plagę brudnej polityki i hejtu.
Rudy
Rudy 24.05.2018, 23:11
Gienek oskarżenie jest wtedy gdy oskarża się kogoś o łamanie prawa. O coś bezprawnego!!! Co bezprawnego jest czy w powiedzeniu, czy w samej sytuacji, że ktoś, jakiś przewodniczący, wsadził gdzieś, nie wiadomo gdzie, jakiegoś, nie wiadomo czyjego wujka ??? Może chodzi o mego wujka albo np jest to pseudonim "wujek" może wsadził go na wózek inwalidzki a może do pociągu? A przewodniczącym jest komitetu drogowego albo czegoś tam...
Mow mi wuj
Mow mi wuj 25.05.2018, 17:59
Stryjeczny wuj matki mego ojca.
filmoman
filmoman 26.05.2018, 23:30
więc sami widzicie , ze to bliska rodzina... cudeńko cytat z "Koga-mogla"
Gienek
Gienek 25.05.2018, 08:29
Otóż właśnie łamaniem prawa jest naruszanie czyichś dóbr osobistych poprzez publiczne oszczerstwo tej osoby. I nie jest to ocena jej działalności, tylko podawanie nieprawdziwych informacji. A żałosna obrona w stylu, że mogło chodzić o przewodniczącego np. GS i wujka Kazia z Kaczego Dołka w sądzie nie przejdzie, bo skoro nie było uściślone, który to konkretnie przewodniczący i czyj wujek, to z kontekstu (bohater artykułu) wynika, na kogo się wskazuje.
Ego
Ego 29.05.2018, 09:10
Czy jest czymś uwłaczającym być uważanym przez ludzi za rodzinę tego pana prezesa ? Czy pan prezes jest kimś strasznym , niegodnym człowiekiem żeby aż tak reagować na wieść o dopatrywanie się związków rodzinnych z nim? Z pewnością nie. To jest przykre i deprecjonujące. Tym bardziej że ewentualne bycie w pokrewieństwie czy powinowactwie nie byłoby w tym wypadku naruszaniem prawa. Czy nie chodzi o coś innego w całym tym pozwie? Może raczej o robienie fermentu i dorabianie tzw "gęby". To też metoda.
Bingo
Bingo 24.05.2018, 14:21
Jasne. zgadzam się, ale niech to dotyczy wszystkich stron dyskusji. A bywało dotychczas różnie i jak ktoś po jednej z sesji napisał"z różnych stołów". Gdyby tak się wszystkimi wpisami zajmować to na i ne rzeczy czasu byłoby mało.
Al Capone
Al Capone 20.05.2018, 23:50
Zasadniczo to powinien poinformować burmistrza i radę że to rodzina kiedy kuzyn tylko złożył swój akces o pracę. Na tym polega transparentność właśnie. Poinformować o możliwości konfliktu etycznego. A nie teraz wychodzą takie kwiatuszki a pan przewodniczący jeszcze obrażony podaje internautę do sądu za wpisy na ten temat.
Prosty
Prosty 23.05.2018, 11:39
Sprawa trafiła do sądu, bo nieprawdą są jakiekolwiek związki rodzinne przewodniczącego z jakimkolwiek prezesem miejskiej spółki. Piszący to najnormalniej w świecie kłamią, aby oszukać mieszkańców. Ale anonimowość, to widać wygodna forma gry politycznej. Proste jak drut. Zresztą rzetelna gazeta zrobiłaby na ten temat artykuł. Cóż, niektórym osobom być może opłaca się brudna walka przy pomocy pomówień i kłamstw.
Z forum robi się rynsztok pomówień, oskarżeń i kłamstw. Dno.
Wyborca
Wyborca 24.05.2018, 19:38
A mieszkancy zażarcie czerpią wiedze z wpisow na anonimowym forum w DP! Kilka osób komentuje a nie wiele sadząc po lajkach czyta te wypociny . Patrze naszym gwiazdom polityki w d...ch sie poprzewracało. Czyźby kampania wyborcza ?
Prosty czy Pokrętny raczej ?!
Prosty czy Pokrętny raczej ?! 23.05.2018, 19:25
To Chodkiewicz powinien być pozwany za upowszechnianie kłamstwa że. Walulik ma twarz aż 3 osób wymienionych z nazwiska w tym wywiadzie.? A może to ci panowie powinni pozwać ? Panie przewodniczący jaką miarą pan odmierza ? Chyba nie jednakową dla wszystkich? A Krzywiński to i Kleczkowskiego Artura mógłby pozwać za jego podobne insynuacje co do zatrudnienia. Tylko tu było po nazwisku....
polka
polka 26.05.2018, 22:44
sugerujesz, że nazwanie Burmistrza tym ze ma twarz tych 3 osób to obelga? a kto powiedział że te trzy osoby to złe porównanie? uważasz że to źli ludzie?
Bono
Bono 23.05.2018, 18:51
Anonimowości nie ma w internecie. Mozna sprawdzić kto. Zresztą inaczej autor tego wpisu o wujku nie zostałby podany do sądu. Choć nie wiem już wkońcu za co? Czy jest to uwłaczające aby być ewentualnie rodziną tego czy innego perezesa czy nie prezesa będąc radnym ? Nie .! A nawet gdyby był, to prawo też tego nie zabrania. Prezesa wybiera rada nadzorcza spółki. Radny nawet wysoki funkcyjny nie ma nic do tego.
durna żona
durna żona 21.05.2018, 11:00
bo to nieprawda i to żadna rodzina, chłop przyjechał z końca Polski a jednym durnym wpisem powiela ktoś nieprawdę
Norma
Norma 21.05.2018, 19:41
To ładnie że pani walczy o prawdę i broni Filipa, czy może prezesa. To wcale nie jest "durnota" . Ja uważam że Filip nie miał nic wspólnego z tą nominacją. Teraz ludzie w poszukiwaniu pracy przenoszą się z miasta do miasta i to normalne.
Lol
Lol 21.05.2018, 17:33
No i przypadkiem zamieszkal w lesniczowce rodziny pana przewodniczacego na Tamie k/Rajgrodu .
Robin hoooood
Robin hoooood 24.05.2018, 20:22
Tp pan przewodniczący ma tam leśniczówke?
pomówień ciąg dalszy
pomówień ciąg dalszy 22.05.2018, 12:07
kolejne pomówienie, Panie Filipie proszę wyciągać konsekwencje
Zsechnięty s.
Zsechnięty s. 24.05.2018, 20:23
Najlepiej wszystkich pozamykałc albo ocenzurowac komentarze. Prawda proszę szanownego pana?
Lol_a
Lol_a 22.05.2018, 17:19
I wszystko jasne?. Orzeczenie w sprawie wydano na forum. Teraz jeszcze zachęta do wyciągnięcia konsekwencji. Czy to nawoływanie do samodzielnego wykonywania "sprawiedliwości"?? Fajna drużyna:)
Paszczur
Paszczur 21.05.2018, 20:18
Hahaha. Sane przypadki.... Tak oczywiście no jasne
blokowisko
blokowisko 26.05.2018, 22:47
ale durnoty, przecież wystarczy spojrzeć w oświadczenie majątkowe i widac ze nie ma zadnej leśniczówki. Obecne towarzystwo wzajemnej adoracji ma taką bujną wyobraźnię ale niechęć do pracy straszną...
Kodi
Kodi 16.05.2018, 15:53
To Filip Chodkiewicz z KODEM na demonstracje chodzi??? a sądziłam że ma prawicowe poglądy. Podobno z Kukiz 15 miał startować? co jest? ale jeżeli KOD ..
Zjełczały s.
Zjełczały s. 17.05.2018, 19:17
To może i zrzute robił dla Kijowskiego?
Liczydełko
Liczydełko 16.05.2018, 18:07
Filip Chodkiewicz w wyborach do rady m zdobył raptem około 100 głosów. Karolczuk jeszcze mniej bo nawet nie wszedł to rady. Liczę na ich sukces.
Śladowy s.
Śladowy s. 15.05.2018, 16:40
Pozdrawiam
Zwiędły s.
Zwiędły s. 15.05.2018, 22:07
Nic o mnie beze mnie
Bardzo mały s.
Bardzo mały s. 14.05.2018, 21:06
Flip i Flap- pamiętacie tych orłów???
Dziesiątka
Dziesiątka 14.05.2018, 22:09
Ale masz te skojarzenia....haha ha. Trafieni..
Tyci tyci s.
Tyci tyci s. 14.05.2018, 23:28
Synapsy na stykach jeszcze trybią bez zarztu. A i humor dopisuje.
Stryjenka
Stryjenka 13.05.2018, 22:14
Może mnie by ktoś wsadził gdzieś ... Ja wszystko umiem......
Maly s.
Maly s. 13.05.2018, 22:10
Spojrzeniem wymiata...
Mały s.
Mały s. 13.05.2018, 19:36
Pozdrawiam ciocię i wujka i matkę i ojca....
Ciocia
Ciocia 12.05.2018, 23:09
Faktycznie tak jest że prezez miejskiej spółki wodociągi i kanalizacje miejskie jest rodziną pana Chodkiewicza. Co oczywiście nie oznacza że przewodniczący go wsadził, czy w jakikolwiek sposób miał wpływ na jego zatrudnienie. Każdy gdzieś tam pracuje.
po co zaraz się obrażać
Pytajnik
Pytajnik 20.05.2018, 17:04
To w końcu ma tę rodzinę w spółce czt nie ma?
Pytajniku
Pytajniku 21.05.2018, 20:03
No już odpowiedzieli że nie jest
Zanikający s.
Zanikający s. 15.05.2018, 17:15
A jednak chyba się obrazil....??
Mikro s.
Mikro s. 15.05.2018, 21:52
A co na to korniszon? Zrobił skok do wewnątrz?
Wpis
Wpis 13.05.2018, 11:09
Widocznie to nieprawda
Beata
Beata 13.05.2018, 13:10
Co nieprawda? Nieprawda że nie miał udziału w zatrudnieniu kuzyna w miejskiej spółce?
pachnący stołek prezesa
pachnący stołek prezesa 21.05.2018, 11:01
to nie żaden kuzyn. Pytałam samego prezesa, widać teraz na niego robią zakusy bo stołek kogoś nęci, ciekawe kogo ...
Oczywiste
Oczywiste 21.05.2018, 19:17
Stołek jeśli dobry to zawsze nęci. To normalne i nic złego w tym nie ma. Bo jak ktoś wyżej napisał " chłop przyjechał z drugiego końca Polski..." Ja wierzę w to, że przewodniczący Chodkiewicz nie odgrywał żadnej roli przy jego zatrudnieniu.
Przecież to rada nadzorcza powołuje prezesa spółki miejskiej.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 21.05.2018, 19:35
I pan burmistrz prowadził rozmowy z biedym chlopem z drugiego końca Polski zanim ogłosił drugi konkurs na stanowisko prezesa.
Czy to przypadek? To po co był ogłaszany konkurs dla pozoru ?
stop
stop 22.05.2018, 12:09
to trzeba zapytać Burmistrza i Radę Nadzorczą. Obecna świta wszystkim coś przypnie, jak trzeba to wymyśli lub dopowie, brawo! schodzicie do poziomu właściwego dla was
Pytanie
Pytanie 21.05.2018, 20:06
A skąd wiadomo że prowadził takie rozmowy ?
Graczyk
Graczyk 12.05.2018, 16:19
Filip ty i ugrupowanie nm nic wspólnego z pokorą nie ma. Pycha aby nie powiedzieć bufonada aż bije z twoich wystąpień.
żegnamy
żegnamy 21.05.2018, 11:02
pokory to nie ma kłamca z pierwszego rzędu w kościele, który diabła ma za skórą
Alleluja i do przodu
Alleluja i do przodu 21.05.2018, 20:24
I dlatego ze siedzi w pierwszym rzędzie Bog mu błogosławi.
Czas na szczerosc
Czas na szczerosc 22.05.2018, 09:25
Tacy ludzie ...zaklamani, obludni, bezwzgledni...tak bardzo zniechecaja mnie do kosciola. Zachowania takich osob nie maja nic wspolnego z nasza wiara i zasadami kosciola. Ludzie otworzcie w koncu oczy.
Flipek
Flipek 12.05.2018, 15:01
Ludzi nie piszcie nic w tym temacie coby się obraził TEN człowiek. Pójdzie i do sądu razem ze mna. Hahaha
sama prawda
sama prawda 21.05.2018, 11:03
skoro poszedł do Sądu to znaczy że rozsławiasz nieprawdę
Czytelnik
Czytelnik 12.05.2018, 14:10
Tu akurat w punkt! Tylko mocniej uderzcie się w piersi i wszyscy przeproście oraz wyciągnijcie wnioski

„ręczyliście za swojego Walulika, który uśmiechał się z plakatu, a dziś ma twarz panów Szkiłądzia, Krzywińskiego i mecenasa”.
Socjotechnik podmiejski
Socjotechnik podmiejski 14.05.2018, 16:15
To taki wtręto-wkręt , pseudo socjo-technika żeby zobaczyć co ludziska powiedzą na takie zeztawienie. Niesłychanie inteligentna zagrywka. Tylko że na Wojtka Krzywińskiego około 1000 ludzi zagłosowało w plebiscycie. To musiało pana wkurzyć. Na Szkiłądzia w wyborach 2800 głosów. I to są fakty a nie że słyszałem gdzieś jak toś powiedział.
Blablaradny
Blablaradny 14.05.2018, 09:59
Ja to wogle nie wierzę że ktoś z miszkańców tak powiedział. To zwykła sztuczka mówi że ktoś słyszał że ktoś coś powiedział żeby puścić jakąś plotkę albo zasiać jakiś frment. Metody ma pan że ho ho. Takie blablanie może na rynku jest i dobre
Enrique
Enrique 14.05.2018, 16:07
Każdy orze jak może,( jak powiedział swego czasu Wodecki po występie Conchity Wurst) taki poziom jaka moc. Pozostaje jakieś zasłyszańce powtarzać w oficjalnym wystąpieniu, które "niewiedzieć" czemu mają służyć.
Szaza
Szaza 13.05.2018, 19:25
A co Pan (Pani) ma do twarzy Pana Wojciecha i Pana Andrzeja? Moim zdaniem bardzo przystojni mężczyźni. I ten męski głos Pana Andrzeja ......, na dźwięk ktorego wszystkie wokół korniszony ulegają obkurczeniu.
Anita
Anita 14.05.2018, 09:59
Szaza no to pojechałaś ;) .... popieram :):):) żadnemu z wymienionych w cytacie nie brakuje
INTERNAUTA
INTERNAUTA 12.05.2018, 13:04
Podobno już za kilka dni sprawa internauty pozwanego przez Chodkiewicza za wpis "przewodniczący wsadził wujka...." Jeśli to prawda że tak to wygląda, to specyficzne rozumienie WOLNOŚCI jeżeli za coś takiego do sądu pozywają.
Mały sssss
Mały sssss 14.05.2018, 19:23
Szanowni Państwo, proszę się nie bać i pisać. Prawo wyrażania poglądów w przestrzeni publicznej gwarantuje Konstytucja i Europejska Konwencja Praw Człowieka. A wolność wyrażania poglądów ma zasadnicze znaczenie w sferze życia publicznego.
Flapek
Flapek 14.05.2018, 20:09
Ktoś komuś przeszkadza. Ktoś komuś staje się niwygodny.
Ksìężniczka
Ksìężniczka 12.05.2018, 16:06
Taką to wolność wyznaje Filip? Według maksymy " nam można wszystko, wam tylko to co pozwolimy", tak??? Innych atakować można niewybrednie, ale co do własnej osóbki to najwyrażniej nadwrażliwość sie ma.
Wreszcie
Wreszcie 13.05.2018, 11:12
Wolność nie oznacza prawa do pomawiania o coś co jest nieprawdą. To dobrze ze wyciąga sie konsekwencje wobec kłamstw i pomówień. To w końcu radny który powinien znac prawo i jego przedstrzegac. Internauci mają prawo do prawdy a nie bzdur rozsławionych przez zdesperowaną grupę która ma w tym jakis interes szkalowania.
Pm2
Pm2 13.05.2018, 13:56
Tu pan przewdodniczący powienien szerzej zadbać o przestrzeganie prawa przez radnych. Za podobne pomówienie , naruszenie dóbr osobistych dokonane przez radnego Kleczkowskiego Artura, który powiedział podczas sesji rady że jednemu radnemu burmistrz pracę załatwił obecny na sesji przewodniczący nawer uwagi nie zwrócił. Podobnie na posiedzeniu komisji radny Wysocki nazwał urzędnika głupkiem czy też głupim. Pan przewodniczący nawet nie upomniał swoich kolegów- wszyscy z nm. W opisanych sytuacjach radny Kleczkowski Artur wypowiedział się publicznie używając nazwisk zwracając się do osób których dobra naruszał. Panie Przewodniczący jak to się ma do pańskiej wrażliwości na praworządność, rowne traktowanie lub wkońcu jakieś cywilizowane standarty życia społecznego?
Szaza
Szaza 12.05.2018, 12:29
Samochwał w kącie stał i wciąż tak opowiadał: zdlony jestem niesłychanie najpiekniejsze mam ubranie ......
Trans wyborczy