Odzież robocza

Adam Kawka został Mistrzem Polski

Wychowanek Waldemara Matyki, Adam Kawka z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczył tytuł mistrza w Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin, najważniejszych zawodach w kraju w tej dyscyplinie sportu.

45 już edycja Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin rozegrana została w sobotę, 21 kwietnia, w Limanowej. W zmaganiach wzięło udział 112 zawodników reprezentujących 54 ośrodki karate kyokushin.

Mistrzostwa zostały poprzedzone piątkowym ogólnopolskim zebraniem blisko 50 kierowników ośrodków, na którym omówiono sytuację PZK, najbliższe ME i MŚ oraz aktualne przepisy sędziowskie. Następnie odbyła się Sayonara z udziałem władz samorządowych miasta i sponsorów, na której uczestnikom zaserwowano specjalnie wykonany tort z okazji 45 mistrzostw.

W sobotnich zmaganiach o najwyższe podium walczył także wychowanek Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin Adam Kawka.

-Miał jeszcze z nami jechać Michał Koszycki, ale ze względu na kontuzję stawu skokowego , musiał zrezygnować z udziału w mistrzostwach –dodaje W. Matyka.

Adam Kawka poradził sobie znakomicie, wywalczył bowiem najwyższe podium w swojej kategorii do 65 kg i tym samym został Mistrzem Polski Karate Kyokushin.

-Adam wszystkie walki wygrał przez ippon, co oznacza, zakończenie walki przed czasem i ogłoszenie zwycięstwa jednego z zawodników w wyniku uzyskania pełnego punktu –dodaje W. Matyka. – Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Tarnowskich Gór Szymonem Grzegorzycą, w drugiej walce pokonał Filipa Szellera z Krosna. Natomiast walkę finałową wygrał z sąsiednich Suwałk z Damianem Biłbakiem.

AKKK bardzo dobrze uplasowało się też drużynowo, na 54 klubów wywalczyło bowiem, wysokie szóste miejsce.

Gratulujemy utalentowanemu Adamowi i Waldemarowi Matyce za osiągnięty sukces i życzymy kolejnych takich tryumfów.

A okazja nadarzy się już wkrótce, ponieważ Adam Kawka na kolejne zawody jedzie 12 maja. Będą to Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin w Krakowie.

-Życzę mu powodzenia i tego żeby obyło się bez kontuzji, bo tydzień później, Adam wraz ze swoimi kolegami z klubu, Marcinem Sturgulewskim, Jakubem Tomkiewiczem oraz Błażejem Jakubem Chodorowskim Wojewnikiem pojadą na Mistrzostwa Europy w Warnie –zaznacza Waldemar Matyka.