Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Wojsko czeka na mężczyzn i kobiety  

Wojsko czeka na mężczyzn i kobiety
Panowie z rocznika 1999 oraz 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej powinni już się szykować na wojskową komisję lekarską. W lutym rusza bowiem tzw. kwalifikacja wojskowa. W kwalifikacji biorą udział również panie.

W dniach od 5 do 9 lutego oraz 12 i 13 lutego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa osób czasowo lub na stałe zameldowanych w Augustowie. Na komisję muszą się stawić mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Obowiązkowo w kwalifikacji muszą wziąć też udział panowie z roczników 1997-98, którzy zostali uznani przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do odbycia czynnej służby wojskowej.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Co zabrać ze sobą na kwalifikację wojskową?

-dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;

-dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają);

-aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy;

-dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.
Osoby, stawiające się do kwalifikacji po raz kolejny, powinny zabrać ze sobą:

-dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;

-dokumentację medyczną, dotyczącą zmian w stanie zdrowia (w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 miesięcy);

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe