Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Ocalić smaki przed zapomnieniem  

Ocalić smaki przed zapomnieniem
Smaki potraw z Żarnowa i okolic postanowiło ocalić od zapomnienia Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie. Na czwartym już spotkaniu z cyklu pod nazwą „Ocalić od zapomnienia” starsi mieszkańcy dzielili się swoimi kulinarnymi wspomnieniami z dzieciństwa z młodzieżą. Spotkanie było także okazją do uhonorowania seniorów z okazji ich święta.

Czwarte spotkanie z cyklu z „Ocalić od zapomnienia” pod hasłem „Smak potraw z Żarnowa i okolic” odbyło się, w czwartek, 16 listopada, w Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie. Ideą czwartkowego spotkania, było przekazanie młodszemu pokoleniu wiedzy o tradycjach kulinarnych gminy Augustów oraz uhonorowanie seniorów i twórców działających aktywnie przy Centrum Kultury w Żarnowie.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Listopad jest miesiącem wspomnień. Często tematem tych wspomnień są osoby bliskie, które kiedyś opowiadały nam o zwyczajach naszych rodzin i naszego regionu. Opowiadają nam o tym również nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Dzięki nim przetrwało wiele wspomnień o domowych tradycjach, kultywowanych zwyczajach –mówiła podczas powitania Elżbieta Sierzputowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie. -W listopadzie obchodzony jest też Dzień Seniora. Seniorzy są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Serdecznie za to wszystkim seniorom dziękujemy i przekazujemy życzenia zdrowia, radości i szacunku bliskich.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe