To nie my burmistrzu 

To nie my burmistrzu
Nie wszystkie teksty z naszej gazety publikowane są w internecie, zwłaszcza artykuły okładkowe. Sytuacja w mieście i głosy naszych Czytelników, którzy nie zdążyli zakupić poprzednich numerów gazety skłoniły nas do uczynienia wyjątku. Na prośbę naszych Czytelników udostępniamy artykuł, który ukazał się w Przeglądzie Powiatowym w dniu 9 listopada 2017 roku. Zachęcamy Państwa do lektury Przeglądu Powiatowego, który ukazuje się w każdy czwartek. Dostępna jest też prenumerata wersji elektronicznej Przeglądu Powiatowego w cenie 10 zł miesięcznie. Wersja elektroniczna ukazuje się już we wtorek.

Sukces ma zawsze wielu ojców. Każdy chce się grzać w cieple osoby, której się powiodło. Inaczej jest w przypadku niepowodzeń i skandalu, wówczas bliscy sobie ludzie udają, że nie mają ze sobą nic wspólnego, czasem stają się wobec siebie zajadłymi przeciwnikami. Trudno nie odnieść wrażenia, że Nasze Miasto traktuje dziś burmistrza i swojego byłego lidera jako persona non grata. Czy narracja „to nie my” nie doprowadzi przypadkiem do „toniemy”?

Burmistrz broni swojej niewinności

Nie milkną echa bulwersujących wydarzeń z ostatnich dni. Najpierw burmistrz opuścił klub Nasze Miasto, z którym ramię w ramię szedł do wyborów samorządowych, następnie jego byli polityczni koledzy na sesji rady miasta starali się nie zostawić na nim suchej nitki. Dzień później opinię publiczną obiegła szokująca informacja o zawiadomieniu do prokuratury jednej z miejskich urzędniczek, o możliwości popełnienia przestępstwa mobbingu przez włodarza miasta. Pracownica urzędu posądza burmistrza o uporczywe nękanie i upokarzanie, a rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz poinformował, że w zawiadomieniu znajduje się też motyw o zabarwieniu erotycznym. Okazuje się, że nie jest to jedyne zawiadomienie, które rozpatrywać będą organy ścigania, bo rzecznik potwierdził też, że burmistrz zgłosił możliwość popełnienia przestępstwa, polegającego na nielegalnym nagrywaniu jego osoby. Włodarz wydał oświadczenie nt. szeroko komentowanych zdarzeń.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

realista
realista 29.11.2017, 19:47
Może w końcu burmistrz raczy odpowiedzieć na pytania. Na razie mamy milczenie i zawodowego "osobistego" prawnika za pieniądze mieszkańców. Jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to mówi jasno prawdę, a nie chowa się za mecenasami. Zresztą pewnie prędzej czy później się dowiemy jak było. Skoro są nagrania, to prokurator je pewnie ma. Często zdarzało się, że stamtąd nagrania wyciekały. Ale może nie wyciekają, bo burmistrz robi to, co mu każe ktoś ważny?
Wer
Wer 27.11.2017, 23:56
W takim razie skoro Burmistrz ma ustapic i chce tego Nasze miasto . Apeluje do radnych naszego miasta i do przewodniczacego zrezygnujcie ze stanowiska glosowalem i nie widze innego wyjscia .Skoro jeste problem Radni naszego miasta powinni ustapic ze stanowisk . I po sprawie .Augustow najmilsze miasto w polsce .... Gratuluje
Ja
Ja 27.11.2017, 01:04
Po pierwsze pani twierdzi ze byl mobbing i molestwoanie ok to czemu sprawe mobbingu nie zglosila do sadu pracy ktory powinien sie zajac ta sprawa a odrazu do prokuratury (chec naglosnienia sprawy i zrobienie na zlosc dla burmistrza) po drugie kochana pani mobbing w polsce w sadach jeezcze raczkuje a udowodnic mobbing nie jest tak prosto i latwo musi miec pani twarde dowody na to ze tak bylo prosze tez sie liczyc z tym ze gdyby sad nie podzielil pani zdania co do mobbingu i molestwaonia czeka pania pozew o znieslawenie ze stroy burmisttza bo innej mozliwosci nie ma w tym przypadku . Czasem warto zasanowic sie dwa czy nawet sto razy nad tym co sie robi bo skutki moga byc odwrotne do zaplanowneego celu ..
Dla burmistrza zycze duzo sily i pomyslonosci w walce o dobre imie .
fachowiec
fachowiec 27.11.2017, 14:32
haha pozew do sądu pracy wnosi się dopiero po ustaniu stosunku pracy, to po pierwsze, a skąd wiesz,że ustał? po drugie zawiadomienie do prokuratury nigdy nie skutkuje zniesławieniem bo każdy ma prawo zawiadomienie złożyć, a póki co ja nie słyszałam żeby jakakolwiek Pani wypowiadała się publicznie posądzając burmistrza o mobbing
Pani
Pani 27.11.2017, 17:12
Pani sama nie wie o co posądzić i i co dochodzić.
zenek
zenek 27.11.2017, 12:48
Człowiek honorowy nigdy nie pozwoliłby sobie na zachowanie rodem z kloaki. Gdzie tu zatem dobre imię. Żeby ratować, trzeba mieć co!!! Żałosny wpis. Pewnie rodem "z wianuszka doradczyń". Po raz kolejny próba zastraszania poszkodowanej. Tak jak zawiadomienie o podsłuchach. Zegarek sprawiedliwości zaczął odmierzać czas na odejście w niebyt polityczny, społeczny, sąsiedzki. A ci co go popierają nadal ....... ciekawe co widzą w lustrze?
fart
fart 27.11.2017, 14:33
a czy ktoś może wyjaśnić co było na tych nagraniach? czy można zapytać o to burmistrza? rozumiem, że je słyszał skoro twierdzi, że były nielegalne?
sok z kartofla
sok z kartofla 22.11.2017, 08:01
A ja się pytam? Co na to prokuratorzy, dlaczego nic nie robią?
fela
fela 21.11.2017, 17:22
Człowiek honorowy podał by się do dymisji. Widać burmistrz nie ma za grosz honoru.
Augistowai
Augistowai 27.11.2017, 00:56
Czlowiek honoru broni swego honoru i ma racje niech nie ustepuje sam glosowalem na niego i nie wierze w to co pisza. Bardziej realne wyadje mi sie to, że ktos proboje burmistrza znisxczyc politycznie za duzo sie dzialo a radni w mojej ocenie jako przedsiebiorcy dzislaja na dwa fornty bo tsk naprawde maja swoje biznesy i wiadomo ze sobie nie zaszkodzza tylko pomoga . Z drugiej strony skoro razem startowali stworzyli to co stworzyli i sie nagle wszytsko rozpierdxiela to ja was prosze zastanowiccie sie jeszcze raz i nie niszccie tego co zbudowaliscie bo do tej pory nie bylo w augustowie takich zzmain jak sa teraz .ale wiadomo kazdy broni swoich racji . Ja osobicie jestem za burmistrzem nie wierze w takie oczernianie i robiebie kozla ofiarnego z kogos kto komus przeszkadxa . A to widac ewidetnie ze burmistrz komus przeszkadza .
Iness
Iness 27.11.2017, 19:17
Przeszkadza radnym a w szczególności temu od przedszkola i od paliw
zapytanie
zapytanie 28.11.2017, 13:58
jeżeli to prawda z tym mobbingiem to i mnie przeszkadza i cieszę się, że w szowinistycznym świecie faceci widzą w tym problem. Widzę też problem w tym jak się ostatnio wypowiada, i to że jakoś zamilkł, kiedys w radiu, tv był ciągle a teraz gdzie jest?
pytanie
pytanie 27.11.2017, 14:35
ale gdzie motyw? po co niszczyć? wytłumacz?
Ja
Ja 27.11.2017, 23:31
Tez mi sie tak wydaje i moim zdaniem radny nie powienien prowadzic intresow i byc radnym ale niestety w naszej ojczyznie kto dopadnie do wladzy dba o siebie nie o innych ....
krysia
krysia 28.11.2017, 18:40
to z czego niby mial sie utrzymywac taki radny jezeli nie moglby pracowac ? z niejasnych datkow od wyborcow? pomysl zanim napiszesz
Pola
Pola 27.11.2017, 12:16
A jakie to znow sa wielkie zmiany??? Wystarczy przejsc sie po ulicach i ocenic, co zrobiono za tej kadencji, a co za poprzednich. To widac golym okiem i najlepiej oceniaja to goscie, ktorzy od lat odwiedzaja miasto latem. Oni sa obiektywni, a mieszkancom jakos szybko wszystko sie opatrzylo i mysla, ze tak bylo zawsze Jakas histeria. Ulegacie taniemu PRowi obecnej ekipy. Tak samo jak daliscie sie nabrac na malowane obrazki wlodarzy, ktore teraz rozpadaja sie z trzaskiem.
Marek
Marek 27.11.2017, 16:33
Mieszkam na stałe w Krakowie, przyjeżdżam kilka razy w roku i widzę pozytywne zmiany, może kiedyś tu wrócę jak odchowamy z żoną dzieci. 10 lat temu nie widziałem szans rozwoju mojej ścieżki zawodowej. Dziś myślę, że wybrałbym swój rodzinny dom, ale niestety życie napisało inny scenariusz.

Pozostałe