Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Sztuka na ulicach Augustowa

Sztuka na ulicach Augustowa
Ci, którzy uwielbiają bywać na spektaklach z pewnością się ucieszą. Tym bardziej, że to nie oni będą musieli iść do teatru, ale to teatr przyjdzie do nich. W najbliższą niedzielę i poniedziałek, 13 i 14 sierpnia, w naszym mieście po raz pierwszy zagości Augustowski Uliczny GO-Teatr.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Grupa Otwarta Augustów – w skrócie GOA, która działa od 2012 roku i skupia ludzi aktywnych i zaangażowanych w działania promujące Augustów.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-„Augustowski Uliczny GO-Teatr" to bardzo wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu zbliżyć mieszkańców Augustowa, zaciekawić ich ulicznym teatrem oraz skłonić do rozmów o sztuce. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa oraz uzyskało finansowe wsparcie ze strony augustowskich firm i instytucji –informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas dwudniowego święta teatru w Augustowie będziemy mogli podziwiać grę aktorów z 12 teatrów z całej Polski, będą to: Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop, Teatr Snów, Teatr Pantomimy Mimo, Teatr Akt, Teatr Delikates, Teatr Mała Mi, Teatr Malutki, Teatr Barnaby, Teatr Nemno, Teatr Pinezka, Teatr na Walizkach, Pod Orzełkiem.

-W repertuarze znajdą się zarówno spektakle dla dzieci jak i dorosłych –dodają organizatorzy. –Spektakle wystawiane będą na trzech scenach usytuowanych na Rynku Zygmunta Augusta oraz na Błoniach nad Nettą).
Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Augustowa i Starosty Augustowskiego. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie http://goteatr.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie.

Program Augustowskiego Ulicznego GoTeatru:

 

Niedziela, 13 sierpnia

11.30 – 13.00 Uroczyste otwarcie na Rynku Zygmunta Augusta oraz parada ulicami miasta

19.00 – 20.00 Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop Serce Dona Juana, scena nr 1 na Rynku Zygmunta Augusta

21.00 – 22.00 W niedzielę, w trakcie trwania spektakli parada po mieście p.t. Opera Mydlana, szczudlarze, wernisaż Żywych Rzeźb, mimowie.

 

Poniedziałek, 14 sierpnia

13.00 – 14.00 Teatr Delikates Z głową w chmurach (słuchowisko), scena nr 3, Błonie Nad Nettą

18.00 – 19.00 Teatr Na Walizkach, Satyriada, scena nr 1 na Rynku Zygmunta Augusta

20.00 – 21.00 Teatr Akt In BlueMotylescena nr 1 na Rynku Zygmunta Augusta

21.30 Uroczyste Zamknięcie festiwalu, losowanie nagród, podziękowania. W poniedziałek, w trakcie trwania spektakli Parada Motyli po mieście, szczudlarze.

 

Szanowny widzu, jeżeli dłuży Ci się czas oczekiwania na spektakle, masz pod opieką dzieci lub młodzież która lubi obcować ze sztuką, albo po prostu nudzi się na „dorosłych” sztukach na naszym festiwalu, możesz skorzystać z oferty specjalnie skierowanej do dzieci i młodych widzów.  Stowarzyszenie Go Augustów zorganizowało w trakcie trwania Festiwalu oddzielną  imprezę pod nazwą GoTeatrzyk.

 

Program GoTeatrzyku:


Niedziela, 13 sierpnia
13.00 – 14.00 Teatr Male Mi Tuwim Julek Para Buch Frazy w ruch, 
scena nr 1 Rynku Zygmunta Augusta
14.15 – 15.45 Teatr Pod Orzełkiem Opowieści Starego Kredensu i Cukiernia Pana Marcepana, scena nr 2, Błonie Nad Nettą
16.00 – 17.00 Teatr Pinezka Pan Twardowski,  scena nr 3 Błonie Nad Nettą

Poniedziałek, 14 sierpnia

12.00 – 13.00 Teatr Nemno Tymoteusz RymCimCi, scena nr 2, Błonie Nad Nettą
14.30 – 15.30 Teatr Barnaby Czerwony Kapturek, scena nr 2, Błonie Nad Nettą
16.00 – 17.00 Teatr Malutki Pchła Szachrajka,  scena nr 3, Błonie Nad Nettą

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe