Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

O współpracy nie ma mowy

O współpracy nie ma mowy
Zapraszam do lektury najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego”. Oddajemy w Wasze ręce bardzo ciekawy numer. Można go kupić już w czwartek od rana w każdym punkcie prasowym.

Środek sezonu turystycznego to dobry moment na ocenę sprawności służb komunalnych.  Celowo nie piszę o służbach miejskich, bo duża część miasta jest pod opieką służb powiatowych. Nie jest nowością, że nasi dwaj najważniejsi urzędnicy nie kochają się. Zresztą bardziej zorientowani Czytelnicy muszą pamiętać, że dotąd żadna ekipa nie może być wzorem współpracy. Może to brak wzorów nie pozwala dogadać się osobom na górze. A przestrzeni do porozumienia jest sporo. Budowa ulic, szpital, część szkół, kultura, odśnieżanie. W tym numerze piszemy o tym, że brak zgody skutkuje brudnymi ulicami. Dlaczego tak jest oraz czy jest szansa na jednolite procedury w prostej kwestii sprzątania, przeczytasz w artykule okładkowym „O współpracy nie ma mowy”.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Do ogromnej tragedii doszło w jednym z bloków na Śródmieściu. Tragicznie zginęli małżonkowie.  Postaraliśmy się dla Was sprawdzić, co mogło naprawdę się stać. Piszemy o tym w tekście „Rodzinna tragedia w Augustowie”. 

Wygląda na to, że sztandarowy projekt obecnej ekipy rządzącej miastem zostanie zrealizowany. Chodzi o przeniesienie magistratu do zabytkowego budynku po Gimnazjum nr 1 na ulicy Młyńskiej. Okazuje się jednak, że przenosiny mogą doprowadzić do małej apokalipsy komunikacyjnej. Czy władze miasta wezmą pod uwagę głosy krytyczne, przeczytasz w artykule „Miastu grozi paraliż”.

Bardzo ciekawy problem objawił się po badaniach CBOS na temat wizerunku Augustowa. Okazuje się, że w Polsce jesteśmy postrzegani jako serce Mazur. Władze miasta nie są tym zachwycone. Czy jest to problem czy dar od losu przeczytasz w tekście „Augustów sercem Mazur i Podlasia”.

Dworzec PKS znowu można kupić. W dodatku za niższą cenę. Co władze miasta i województwa mają w tej sprawie do powiedzenia, piszemy w artykule  „Nie było chętnych, będzie taniej”.

Piszemy także o lądowisku, o największej imprezie „Co ma pływać nie utonie”.  U nas sprawdzisz, gdzie kupić najtaniej paliwo, znajdziesz giełdę powiatową. Mamy też najbogatsze kompendium informacji  o augustowskim sporcie. 

Przez cały sezon drukujemy aktualny kalendarz imprez.

Zapraszam zetem do kiosków, a potem do lektury.

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:
 

Pozostałe