Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Zaproszenie na wieczór autorski z Thimoty Snyderem

Zaproszenie na wieczór autorski z Thimoty Snyderem
W środę, 26 lipca, w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie o godz. 19.00 nadarzy się niezwykła okazja, żeby spotkać się z profesorem Yale University, autorem książki "O tyranii. 20 lekcji z 20 wieku", Thimoty Snyderem.

Wieczór, który poprowadzi Krzysztof Czyżewski odbędzie się w Kawiarni „Piosenka o Porcelanie” w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.Timothy D. Snyder (ur. 1969) – amerykański historyk, profesor Yale University specjalista historii nowożytnego nacjonalizmu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej. Na spotkaniu zostanie zaprezentowana ostatnia książka Autora: "O tyranii. 20 lekcji z 20 wieku" - porywający esej wybitnego znawcy historii Europy Środkowej i Wschodniej napisany po zwycięstwie wyborczym Donalda Trumpa. Timothy Snyder analizując zwycięski pochód populizmu w USA i wielu krajach Starego Kontynentu odwołuje się do tragicznych doświadczeń Europejczyków w XX wieku – stuleciu naznaczonym krwawym panowaniem nacjonalizmu, faszyzmu i komunizmu. Uznając, że zwłaszcza w krytycznych momentach i w obliczu zagrożeń liberalnej demokracji należy czerpać naukę z historii, proponuje wszystkim współczesnym demokratom, nie tylko swoim amerykańskim rodakom, swoisty podwójny dekalog. Te dwadzieścia przykazań mających swe źródło w lekcjach z przeszłości,  Snyder kieruje do wszystkich przyzwoitych ludzi, którzy narażeni są na autorytarne i antydemokratyczne zapędy wszystkich populistów będących u władzy.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe