Szczęśliwa trzynastka  

Szczęśliwa trzynastka
Czołowi zawodnicy wodnej Formuły 1 będą po raz trzynasty ścigać się na jeziorze Necko. Wszystko za sprawą Motorowodnych Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. Jest to jedyna tego typu impreza w tej części Europy i zarazem jedyne zawody motorowodne tak wysokiej rangi rozgrywane w Polsce.

Augustowski Klub Sportowy Sparta już po raz trzynasty będzie organizatorem prestiżowych Motorowodnych Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. Zawody odbędą się  8-9 lipca na jeziorze Necko.

-Augustowskie zmagania będą drugim etapem eliminacji. Pierwszy odbył się w Rouen we Francji na Sekwanie na przełomie kwietnia i maja. To w Augustowie zostaną wyłonieni mistrzowie świata w poszczególnych klasach –informuje Agnieszka Grajewska, dyrektor Biura Zawodów.

Do naszego grodu przyjadą piloci, którzy na co dzień startują w F1H2O czy F2. Będzie to doskonała okazja by spotkać światowe gwiazdy sportu motorowodnego takie jak: Philippe Chiappe, Peter Morin, Nelson Morin, Shaun Torrente, Roman Vandyshev, Konstantin Ustinov, Eddaras Riabko, Jeremy Brisset, czy wreszcie Bartek Marszałek jedyny nasz reprezentant w F1H2O. Uczestniczące ekipy w tym roku rywalizują w dwóch klasach katamaranów: S2 o prędkości maksymalnej 195 km/h i mocy silnika 240 KM oraz S3 o prędkości maksymalnej 105 km/h i mocy silnika 60 KM.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe