Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Od młodzika do olimpijczyka

Od młodzika do olimpijczyka
Powód do dumy mają trenerzy UKS „Pływacy” Augustów oraz ich dwoje wychowanków. Malina Madden i Jakub Wasilewski awansowali do Wielkiego Finału 6 Edycji Zawodów Pływackich „Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Jest to największe wydarzenie sportowe tego typu dla dzieci w naszym kraju.

Wielki Finał 6 Edycji Zawodów Pływackich  „Od Młodzika Do Olimpijczyka” odbył się w sobotę, 10 czerwca,  w Warszawie na jednej z najnowocześniejszych pływalni olimpijskich w Polsce. Zawody te organizowane są cyklicznie przez AZS Warszawa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Biorą w nich udział dzieci z całej Polski w 6 kategoriach wiekowych (9-14 lat). Prawo udziału w Wielkim Finale całej imprezy otrzymuje jedynie 16 najlepszych zawodników w danym stylu i kat. wiekowej, którzy przejdą pomyślnie cały cykl eliminacji. W sezonie 2016/17 zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem , o czym świadczy liczba, biorących udział w nich zawodników. Na każde z pięciu eliminacji przypadała rekordowa ilość ponad 1100 zawodników –zaznacza Artur Paczyński trener UKS „Pływacy” Augustów. -Ogromnym sukcesem był awans do tak zaszczytnego grona dwójki naszych młodych zawodników Maliny Madden (11 lat) i Jakuba Wasilewskiego (10lat), którzy godnie reprezentowali nasze miasto na krajowej arenie. Kuba wystąpił w finale A wyścigu na 50 m stylem dowolnym, zajmując po wyrównanej walce 7 miejsce wśród najlepszych sprinterów. Jednocześnie ustanowił najlepszy wynik w historii augustowskiego pływania wśród dzieci 9/10 l. uzyskany na długiej(50 m) pływalni! Kilka minut później na starcie wyścigu na 100m stylem dowolnym stanęła nasza najlepsza pływaczka młodego pokolenia-Malinka. Po stoczonej, bardzo zaciętej walce zajęła 2 miejsce w finale B, co uplasowało ją ostatecznie na wysokiej 12 pozycji w całych zawodach, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy. Nasze dzieci miały również okazję spotkać się i zrobić kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć z Ministrem Sportu i Turystyki panem Witoldem Bańką.

 

Artur Paczyński gratuluje swoim podopiecznym oraz składa podziękowania dla ich rodziców, szczególne dla pana Andrzeja Wasilewskiego, który osobiście dopilnował każdego wyjazdu.

-Jak się okazuje mimo obciążeń finansowych naszego klubu,  potrafimy stworzyć najwartościowszą reklamę i promocję naszego „sportowego” grodu poprzez wyniki sportowe naszych wychowanków –dodaje trener. –Niemożliwe staje się możliwe. 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustowiak
Augustowiak 24.06.2017, 09:33
Gratulacje dla trenerów i zawodników UKS "Pływacy"!! Dzieci są w najlepszych rękach :)
Sekcja_plywania_warszawa
Sekcja_plywania_warszawa 23.06.2017, 07:34
Brawo, w końcu pływanie wróciło na właściwe tory. Mieć takiego fachowca w mieście to skarb !

Pozostałe