Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Świętowali biegając  

Świętowali biegając
Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych chętnie wzięli udział w III Pucharze Burmistrza Miasta Augustowa w Orientacji Sportowej. Imprezę zorganizowały Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Integracja” z UKS „Integracja-Kormoran” w ramach rocznicowych obchodów 460-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich.

Zawody rozegrano w piątek, 19 maja. W kategorii szkół podstawowych zabrakło jedynie reprezentacji SP6 i Zespołu Szkół Społecznych STO, a z gimnazjów swojej reprezentacji nie wystawiło Gimnazjum nr 4.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło reprezentacji ze szkoły w Janówce –dodaje  Tadeusz Jaworski, prezes SIS „Integracja”.  -Jej drużynę prowadziła augustowianka, pani Katarzyna Bielawska. Serdeczne podziękowania należą się ZSS nr3, który wystawił kilka swoich zespołów.
Zawody były rozegrane w formie sportowego pikniku - ale zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej (z wykorzystaniem elektronicznego pomiaru czasu w systemie SportIdent). Nad całością wydarzenia czuwał Sędzia Główny zwodów, Lech Trzpil –Członek Międzynarodowej Federacji Orientacji Sportowe (IOF). Nie zabrakło tradycyjnej grochówki i kiełbaski przy ognisku.

-Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów serdecznie dziękujemy –zaznaczają Tadeusz Jaworski i Bogusław Dudziuk, prezes UKS „Integracja-Kormoran”.
Kolejnego dnia, 20 maja,  na Błoniach nad Nettą można było zobaczyć stoisko związane z biegami na orientację.

-Rozdaliśmy ponad 300 map do spacerów z odnajdywaniem punktów w terenie. Liczymy, że spotkamy się za rok –dodaje Tadeusz Jaworski.
 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe