Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Szeryf czuwa nad miastem

Szeryf czuwa nad miastem
Jak co tydzień zachęcamy do kupienia najnowszego numeru „Przeglądu Powiatowego” - w kioskach od czwartku, 11 maja. Przypominamy, że nie wszystkie teksty są dostępne w internecie.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego”. Przypominam, że nie wszystkie artykuły są dostępne na naszym portalu. Dlatego zachęcam do kupienia „Przeglądu Powiatowego” i przeczytania najciekawszych artykułów.  A w nowym numerze piszemy o...

Bohaterem najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego” jest kontrowersyjny radny powiatowy Marcin Kleczkowski. Wola suwerena póki co skazuje go na przebywanie w opozycji. Ma to swoje wady i zalety. Można bez konsekwencji mnożyć żądania do sprawujących władzę, można wytykać mniejsze lub większe błędy władzy. Plotka głosi, że pan Marcin Kleczkowski będzie startował w wyborach na burmistrza miasta. Nasi czytelnicy zauważyli też wzmożoną aktywność radnego w polityce powiatowej, ale też miejskiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się osobie Marcina Kleczkowskiego i naszym zdaniem wyłania się obraz tyle niejednoznaczny, co bardzo interesujący.

Gdy pisaliśmy po raz pierwszy o sprawie dyrektorki dawnej „czwórki”, docierały do nas informacje, że jest ona mocno popierana przez biskupa. Nie wspominaliśmy o tym w naszych artykułach. Po pierwsze dlatego, że jest to informacja trudna do sprawdzenia, po drugie nie uważaliśmy, że może to mieć jakikolwiek wpływ na przebieg sprawy. Jeden z radnych odważył się na podanie tej informacji na forum publicznym.  Piszemy o tym w artykule „Dyrektorka od biskupa”.

Już za tydzień nasze miasto rozpocznie obchody 460-lecia nadania praw miejskich. Program obchodów jest bogaty. Opisujemy go w tym numerze.

Prezes TMZA jest przeciwnikiem budowy lądowiska dla śmigłowców ratowniczych w zaproponowanej lokalizacji. Burmistrz i starosta są w tej sprawie bardzo zgodni i robią wszystko by lądowisko powstało. Kto ma szanse na wygranie sporu? Piszemy o tym w „Przeglądzie Powiatowym”.

Po raz kolejny, żeby nie powiedzieć jak zwykle, pomagamy naszym Czytelnikom w rozwiązywaniu trudnych spraw. Nasza Czytelniczka przyszła do nas z problemem niebezpiecznego blaszanego płotu. Twierdziła, że była już wszędzie, że jesteśmy jej ostatnim ratunkiem. Czytaj, czy udało się pomóc naszej Czytelniczce.

„Przegląd Powiatowy” ukaże się w czwartek.  Bardziej niecierpliwi i oszczędni mogą cieszyć się lekturą wersji elektronicznej już we wtorek wieczorem.

 

Zapraszam do lektury

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:
 

Pozostałe