Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Wywiad z z Violettą Ozminkowski, pochodzącą z Augustowa autorką książki „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której powstał kinowy hit. 

Wywiad z z Violettą Ozminkowski, pochodzącą z Augustowa autorką książki „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której powstał kinowy hit. Violetta Ozminkowski -po prawej- z reżyserką filmu Marią Sadowską (archiwum prywatne)
Rozmowa z Violettą Ozminkowski, autorką książki „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której powstał kinowy hit ostatnich miesięcy.

Sztuka kochania po augustowsku

Nie wszyscy wiedzą, że autorka książki biograficznej o Michalinie Wisłockiej pochodzi z Augustowa. Jak wspomina pani lata spędzone na Augustowszczyźnie?

-Idyllicznie, choć jak wszystkie dzieciaki, miałam też swoje problemy, ale mieszkałam w lesie nad Neckiem, można się było kąpać, zbierać poziomki i szybko o nieszczęściach zapomnieć. Do dziś pamiętam pod którym drzewem czytałam św. Augustyna a pod którym uczyłam się fonetyki. Było też takie, do czego przyznaję się ze wstydem, pod którym zakopałam pierwszą paczkę papierosów, żeby nikt mnie nie nakrył. Gdy wyjechałam na studia do Warszawy, pamiętam, że popłakałam się któregoś razu w parku z tęsknoty za tatą i prawdziwym lasem.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe