Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Mistrzowie dyktowali warunki

Mistrzowie dyktowali warunki
Marcin Sturgulewski, Adam Kawka, Michał Koszycki, Jakub Tomkiewicz, Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik oraz Piotr Warciński z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w kolejnej edycji 6th Polish Fighters Camp oraz 3rd Young Lions Fighter Camp. Swoje umiejętności doskonalili pod okiem instruktorów z Japonii.

W ostatni weekend lutego w Nałęczowie odbyła się kolejna edycja 6th Polish Fighters Camp oraz 3rd Young Lions Fighter Camp. W obozie szkoleniowym udział wzięło 270 karateków z 41 klubów z Polski, Holandii, Niemiec, Algierii, Białorusi, Ukrainy oraz Japonii. Prowadzącymi zajęcia byli w tym roku instruktorzy z Japonii Shihan Taichiro Sugimura uczeń Sosai Masutatsu Oyamy oraz Sensei Zenjyuro Mori dwukrotny Mistrz Świata w kategorii średniej. Wśród karateków znaleźli się również augustowianie wraz ze swoim senseiem Waldemarem Matyką.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Uczestnicy podczas obozu poznawali zagadnienie dotyczące nowych przepisów w kumite oraz mieli możliwość poznania wielu aspektów technicznych dotyczących taktyki walki. Jak przystało na Fighters Camp nie zabrakło ogromnej ilości sparingów. Do Nałęczowa przyjechała również reprezentacja zawodników, którzy będą startować i tym samym reprezentować nasz kraj w Tokio na Mistrzostwach Świata.  Wśród nich był Marcin Sturgulewski, wychowanek augustowskiego klubu, który już w kwietniu powalczy o najwyższe podium w konkurencji Team Kata.

-Taki obóz to świetna sprawa, a w szczególności dla najmłodszych karateków, którzy mają możliwość uczyć się od zagranicznych trenerów –dodaje W. Matyka. 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe