Soczewki na specjalną okazję czy na co dzień?

  • 12.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Soczewki na specjalną okazję czy na co dzień?

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez soczewek. Nie da się zaprzeczyć, że do wygodnych wynalazków przyzwyczajamy się najszybciej. Osoby, które już przekonały się do szkieł, nie chcą więcej nosić okularów. Tym bardziej w sytuacji, gdzie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju produktów – jednodniowych, na dłuższy okres czasu, „dzień i noc”. Poniżej przedstawimy zalety konkretnych rozwiązań oraz wskażemy reguły, jakie obowiązują przy wykonywaniu makijażu podczas noszenia soczewek.

Niezastąpione w szczególnych momentach - soczewki jednodniowe

Okulary nie są najlepszym elementem stylizacji. Nie chcemy ich zakładać na przyjęcia czy koncert ulubionej gwiazdy. Często jednak wada jest na tyle duża, że nie jesteśmy w stanie poruszać się bez nich. W takim przypadku najlepszym wyjściem okazuje się zakup jednodniowych soczewek. Wystarczy po prostu założyć je zamiast okularów. Należy przestrzegać wyłącznie jednej zasady – dokładnie umyć ręce przed dotknięciem soczewki. To wszystko. Nie trzeba nawet kupować specjalistycznych płynów, ponieważ ten jednodniowe szkła mają to do siebie, że można ich użyć wyłącznie raz. Jeśli wypadną z oka, nie należy płukać w wodzie – w sytuacji, gdy nie mamy przy sobie odpowiedniego preparatu, należy je wyrzucić. Rozwiązanie jest proste - najlepiej jest zawsze mieć przy sobie zapasowe opakowanie.

Soczewki miesięczne zamiast okularów

Alternatywą dla okularów są soczewki kontaktowe, które można nosić przez określony czas. Konkretne rodzaje są przeznaczone do użytku na przykład przez miesiąc lub dwa tygodnie. W niektórych przypadkach istnieje możliwość niezdejmowania szkieł na noc – należy jednak uzgodnić to z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby zakupić specjalny preparat do przechowywania soczewek. Tego problemu nie ma przy soczewkach jednodniowych, które po prostu są wyrzucane. Natomiast w pozostałych przypadkach, zaraz po zdjęciu z oka, należy dokładnie oczyścić szkło, a następnie włożyć je do pudełeczka wypełnionego preparatem – większość z dostępnych płynów jest uniwersalna, ogólnodostępna w różnych sklepach internetowych, na przykład w sklepie wzrok24.pl, który jest doskonale zaopatrzony w soczewki kontaktowe różnego typu.

Noszenie szkieł kontaktowych, a wykonanie makijażu

Wiele osób uważa, że wykonanie makijażu twarzy oraz oczu przy noszeniu soczewek jest niewskazane. Otóż wcale tak nie jest. Wystarczy zastosować się do kilku prostych reguł. Soczewki kontaktowe w żaden sposób nie uniemożliwiają wykonania makijażu, także samego oka. Trzeba pamiętać - najpierw zakładamy szkło kontaktowe, a dopiero później się malujemy. Odwrotnie jest w przypadku demakijażu – zdejmujemy soczewkę, a następnie oczyszczamy twarz. Warto jest zdecydować się na zakup delikatnych i łagodnych kosmetyków, wskazane jest też, by zrezygnować z wodoodpornych tuszów do rzęs. Jeśli jednak przed nałożeniem preparatów zauważymy, że oczy są opuchnięte lub zaczerwienione,  należy w danym dniu zrezygnować z wykonywania makijażu, aby dodatkowo ich nie podrażnić.   

Grupa Tipmedia
Podziel się: