Targi pracy – czym jest to wydarzenie?

  • 01.12.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Targi pracy – czym jest to wydarzenie?
Wiele osób poszukujących zatrudnienia spotkało się z wydarzeniem, jakim są Targi Pracy. Chociaż cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, to nadal nie brakuje ludzi, dla których udział w targach wydaje się być niepotrzebnym i nic nie wnoszącym działaniem w kierunku zdobycia wymarzonego etatu. Nie brakuje też osób, które nie wiedzą, czym są organizowane z myślą o nich Targi Pracy.

Szansa na bezpośredni kontakt z pracodawcą

Targi Pracy organizowane są przez przedsiębiorców poszukujących pracowników lub organizacje pośredniczące w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia.

Na Targach Pracy prezentowane są firmy działające zazwyczaj na lokalnym rynku i możliwości rozwijania w nich kariery zawodowej. To okazja, by przekonać się, jak wygląda wymarzona praca i jej specyfika z punktu widzenia osoby już tam pracującej.

Pierwsze rozeznanie w zapotrzebowaniu na specjalistów można zdobyć przeglądając oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl. Obecność na targach może pokazać nowe, nieznane dotąd możliwości znalezienia zatrudnienia w branżach pokrewnych lub na stanowiskach o podobnych wymaganiach, ale bliższych naszym własnym oczekiwaniom i predyspozycjom. Warto więc połączyć ze sobą obie praktyki, by stworzyć skuteczną strategie poszukiwania i zdobycia wymarzonej pracy.

 

Szkolenia, konferencje i zajęcia warsztatowe

Często zdarza się, że Targom Pracy towarzyszą organizowane przy ich okazji konferencje, szkolenia i zajęcia warsztatowe umożliwiające zdobyci nowych kompetencji lub rozwijanie już posiadanych umiejętności. W wielu przypadkach prowadzą je przedstawiciele wystawców, czyli firm prezentujących swoje oferty osobom odwiedzającym targi. To oznacza, że uczestnicząc w takich spotkaniach możesz zdobyć dokładnie takie kompetencje, jakich będzie oczekiwał od Ciebie przyszły pracodawca.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: