Kluczowe cechy wygodnej obroży dla psa

  • 19.11.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kluczowe cechy wygodnej obroży dla psa
Obroża dla psa to jeden z niezbędnych akcesoriów koniecznych podczas kupowania wyprawki dla psa. Odpowiednio dobrana obroża dla psa jest wygodna i zapewnia mu odpowiednią ilość komfortu i bezpieczeństwa na czas spacerów. Właścicielowi pozwala na objęcie kontroli nad pupilem i reagowaniem na jego zachowanie. Czworonogi korzystają z obroży przez długi czas, dlatego jej wybór szczególnie jest ważny dla właścicieli psów. Czym się jednak kierować podczas jej wyboru i jakie są obowiązujące zasady jej doboru?

O czym należy pamiętać wybierając obrożę dla psa?

Wybór obroży dla psa musi być przede wszystkim dobrany do rozmiaru zwierzęcia. Obroża nie może być zbyt luźna, przez co pies będzie mógł z łatwością ją zdjąć, ani też zbyt ciasna bo może psa - nawet nieznacznie - uciskać. Odpowiednia jest obroża dopasowana do rozmiaru szyi. Zbyt wąska może być za słaba, a zbyt szeroka będzie krępować ruchy głowy i ograniczać ruchy psa. Modele dla szczeniaków powinny być z łatwością regulowane, a dla większych psów odznaczać się trwałością i solidnością wykonania. Jakość materiału musi być miękka np. pasek parciany czy skórzany i nie ranić psa, a jednocześnie być łatwy w czyszczeniu. Paski parciane mogą jednakże łatwo nasiąknąć wodą i ograniczać ruchy psa w szyi. Długość paska można dobrać metodą dwóch palców. Gdy po założeniu obroży palce mieszczą się miedzy szyją, a paskiem przylegając jednocześnie mocno do obroży to jest ona odpowiednio dobrana.

Jaka jest najlepsza obroża dla psa?

Sklepy zoologiczne oferuje szereg dodatkowych funkcji usprawniających pracę z psem. Podczas wyboru tego akcesorium należy zwrócić uwagę jak będzie wykorzystywana obroża. Jeśli pies jest agresywny konieczne może być wykorzystane obroży zaciskowej, która pomoże nieco uspokoić psa. Obroże dla psa ze sklepu Keko.pl oferują powyższe modele oraz pomocne w radzeniu sobie z mniej spokojnymi psami modele obroży przydatne w sytuacji gdy pies ciągnie. Wybór obroży to także decyzja co do zapięcia. Preferowane są modele z zapięciem metalowym na regulowanej uprzęży. Są one zdecydowanie wygodniejsze dla pas ze względu na możliwość dowolnej regulacji. Najefektywniejsze dla psa mogą być obroże z metalu. Nie wycierają one niepotrzebnie sierści, a jednocześnie nie nasiąkają wodą. Obroże owadobójcze stanowią dodatkową ochronę psa przeciw kleszczom i pchłom. Są one nie tylko bezpieczne dla czworonoga, ale też zapewniając skuteczną ochronę psu na kilka miesięcy. W sytuacji gdy pies z łatwością się może zgubić biegając po dużym terenie pomocne może być wykorzystanie obroży z GPS oraz odblaskiem. Dzięki temu z łatwością odnajdziemy własnego psa nawet wtedy gdy się zgubi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: