Czy porównywarka ubezpieczeń samochodu to bezpieczny wybór?

  • 12.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czy porównywarka ubezpieczeń samochodu to bezpieczny wybór?
Żaden kierowca nie chce przepłacać za ubezpieczenie samochodu, dlatego szuka najtańszych ofert. Aby jednak nie tracić czasu na samodzielne zbieranie informacji o kosztach, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Sprawdź, na czym polega jej działanie i czy bezpieczne jest pozostawianie swoich danych.

Porównywarka ubezpieczeń jest serwisem internetowym, w którym w jednym miejscu zostały zebrane informacje dotyczące polis, w tym komunikacyjnych. Wielu kierowców korzysta z tego narzędzia, ponieważ w ten sposób chce dotrzeć do najtańszych ofert. Część osób ma jednak sceptyczne podejście do tego typu narzędzi z powodu bezpieczeństwa.

Porównywarka ubezpieczeń – czy jest się czego bać?

Odpowiedź jest krótka i zdecydowana: NIE. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa związanego z przechwyceniem danych o ubezpieczającym, jak i ciągłego wydzwaniania z kolejnymi ofertami ubezpieczeniowymi.

  • Szyfrowane połączenie

W przypadku porównywarki https://ubezpieczamy-auto.pl/, połączenie jest szyfrowane. Oznacza to, że dane nie zostaną przechwycone przez osoby niepowołane. Można więc bezpiecznie wykonać kalkulację.

  • Kalkulacja bez podawania danych

Właściwie wszystkie porównywarki ubezpieczeń samochodu pozwalają na dokonanie kalkulacji bez konieczności podawania szczegółowych informacji na temat ubezpieczającego. Nie trzeba wpisywać w formularzu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego, numeru VIN czy numeru telefonu.

Jeżeli chcesz poznać szacowaną wysokość składki, wystarczy ograniczyć się do podania bardzo podstawowych danych, np.:

  • daty urodzin,
  • daty wydania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania
  • rocznik, model, marka pojazdu,
  • pojemność silnika.

Na podstawie tych informacji określane jest ryzyko ubezpieczeniowe, co pozwala wyliczyć orientacyjną składkę. Im dokładniejsze dane podasz, tym składka bardziej zbliżona do realnych wartości.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodu?

Załóżmy, że korzystasz z porównywarki dostępnej pod adresem http://porownywarka-ubezpieczen.pl/. Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, wybór korzystnej oferty nie będzie większym problemem. Wystarczy wypełnić formularz, by uzyskać informacje o cenach. Kolejny krok to wybór najtańszej oferty – bez porównywania zakresu ochrony czy innych warunków. Nie ma sensu przepłacać za OC, ponieważ jest to polisa, której wiele istotnych szczegółów regulują przepisy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: