Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 01:17
Przeczytaj koniecznie!

Amol — działanie oraz skład

Każdy z nas wie, jak dobroczynne działanie na ludzki organizm mają wszelkiego rodzaju zioła i rośliny. Ziołolecznictwo stosowane było już w średniowieczu, kiedy dostęp do leków nie był łatwy, a dziedzina nauki nazywana chemią praktycznie nie istniała. Stosowano wtedy zioła i wszelkiego rodzaju rośliny, które łagodziły objawy różnych dolegliwości i powstrzymywały działanie innych. Dziś ziołolecznictwo również jest wykorzystywane w medycynie powszechnej, na przykład w przypadku leczenia dzieci lub osób o bardzo wrażliwych narządach wewnętrznych. Zioła są lekiem o delikatnym działaniu, dlatego są chętnie wykorzystywanym medium w medycynie alternatywnej.
  • 31.07.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Amol — działanie oraz skład

Jednym z najbardziej popularnych ziołowych leków przeciwbólowych jest Amol. Amol to preparat ziołowy, którego stosowanie jest niesamowicie powszechne w medycynie alternatywnej oraz rodzinnej. Dzięki swojej wielofunkcyjności Amol posiada szerokie zastosowanie, na przykład w przypadku chorób płuc, chorób ortopedycznych czy wszelkiego rodzaju bóli. Dodatkowo dzięki złożoności zawartych w nim olejów roślinnych wykazuje działanie uspokajające, dezynfekujące czy poprawiające krążenie. Podmiotem dystrybuującym preparat na rynku farmaceutycznym jest Takeda Pharma, natomiast sam lek sprzedawany jest bez recepty. https://www.apteka-rozana.eu/ziola-i-herbatki.html

 

           Amol należy do kategorii preparatów, które wytworzone zostały na bazie olejów roślinnych, takich jak olej z kory cynamonowej, olej goździkowy, olejek miętowy, olejek cytrynowy, olejek lawendowy oraz olej cytronelowy. Dzięki tak dużej zawartości dobroczynnych dla ludzkiego zdrowia olejów i olejków roślinnych, tradycyjnie wykorzystywany był do leczenia zarówno dolegliwości zewnętrznych, takich jak przeziębienia, bóle głowy, bóle mięśni oraz ukąszenia owadów, jak i dolegliwości wewnętrznych, takich jak niestrawności, wzdęcia czy niestrawność. W przypadku dolegliwości zewnętrznych Amol należy stosować zewnętrznie wcierając niewielką ilość preparatu w miejsce źródła bólu kilka razy na dobę. W przypadku dolegliwości trawiennych warto zastosować preparat w sposób wewnętrzny, przyjmując mieszankę 10-15 kropli i płynu do trzech razy na dobę.

 

           Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu może być duża nadwrażliwość na którykolwiek z naturalnych składników. Składniki zawarte w preparacie Amol mogą wywoływać intensywne reakcje alergiczne. Dodatkowo lek Amol nie nie powinien być stosowany w przypadku przechodzenia astmy oskrzelowej oraz innych chorób dróg oddechowych.

Autor: https://www.apteka-rozana.eu/

--- Artykuł sponsorowany ---