Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 03:15

Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe

Mniejsze bądź większe zadłużenia dotyczą ogromnej grupy Polaków. Przypadki różnych dłużników pokazują, że w poważne kłopoty finansowe może wpaść niemal każdy – bez względu na to, ile zarabia. Na szczęście niemal z każdej trudnej sytuacji można wyjść obronną ręką. Dłużnicy mogą szukać pomocy m.in. w firmach oferujących pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe. Czym charakteryzują się tego rodzaju finansowania?
  • 19.03.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe

Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe udzielane są w celu uregulowania zaległych zobowiązań finansowych klientów. Tego rodzaju produkty stanowią dużą pomoc dla zadłużonych osób, które z powodu złej historii w bazach biur informacji gospodarczej mają niską zdolność kredytową. Tym samym otrzymanie finansowania z banku pozostaje poza ich zasięgiem.

Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe a kredyt konsolidacyjny

Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe z instytucji pozabankowych mogą niektórym osobom kojarzyć się z kredytami konsolidacyjnymi oferowanymi przez banki. Chociaż te produkty mają swoje cechy wspólne, bardzo się od siebie różnią. Aby pozyskać kredyt konsolidacyjny z banku, trzeba wykazać odpowiednią zdolność kredytową. Banki nie chcą bowiem ponosić ryzyka związanego z niewypłacalnością potencjalnych kredytobiorców. Dlatego właśnie tego rodzaju finansowanie przeznaczone jest do spłaty bieżących rat, które zostaną połączone w jedną. O kredyty konsolidacyjne ubiegają się więc klienci, którzy nie mają zadłużeń, a po prostu chcą połączyć kilka pożyczek w jeden kredyt.

Zupełnie inny charakter mają natomiast pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe proponowane przez firmy pożyczkowe. Wielu pożyczkodawców nie sprawdza historii kredytowej w takich bazach jak BIK czy KRD, dzięki czemu o ich udzielenie mogą wnioskować również firmy i osoby, które mają nieuregulowane, zaległe zobowiązania finansowe.

Warunki uzyskania pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowej

Firmy oferujące pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe mają o wiele mniej rygorystyczne standardy weryfikacji zdolności kredytowej od banków, jednak i one przestrzegają procedur, które ograniczają ryzyko niewypłacalności klientów. Niektóre firmy pożyczkowe proszą więc o wykazanie odpowiedniego pułapu dochodów (zaświadczenie od pracodawcy lub wyciąg z konta), a inne wymagają zabezpieczenia pożyczki – na przykład w postaci poręczenia bądź zastawu.

Na koniec warto wspomnieć, że oferta pożyczek konsolidacyjno-oddłużeniowych skierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również firm, które borykają się z problemami finansowymi. Jedną z nich proponuje firma CFH, która pomaga spłacić nawet zaległości w urzędach skarbowych, ZUS-ie oraz egzekucje komornicze.

--- Artykuł sponsorowany ---