Pakiet medyczny - czy to oszczędność?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pakiet medyczny - czy to oszczędność?
Staramy się, jak możemy dbać o zdrowie. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszystkiego, ani sezonowego przeziębienia czy grypy, jak tym bardziej poważnego zachorowania – udaru mózgu, nowotworu czy zawału serca.

Jednak zarówno w tych łagodniejszych problemach zdrowotnych, jak i tych poważniejszych – problemem jest publiczna opieka zdrowotna, z której jesteśmy uprawieni korzystać. Mimo szczerych chęci szybkiego wyleczenia – kolejki, jakie panują w systemie NFZ – mocno to uniemożliwiają. Sprawdźmy zatem jak możemy rozsądnie to rozwiązać.

Pakiet medyczny – co to właściwie jest?

Na pakiet medyczny decydujemy się najczęściej, gdy wymagamy regularnych wizyt u specjalisty. Jednak z możliwości pakietu medycznego możemy również korzystać, gdy na co dzień nie mamy kłopotów ze zdrowiem.

Czym zatem jest pakiet medyczny? To pakiet usług, opłacany w formie abonamentu. W ramach pakietu możemy nabyć dostęp do:

  • wizyty u lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia;
  • darmowych badań diagnostycznych;
  • wizyty u specjalisty bez skierowania;
  • wizyty u specjalisty w ciągu kilku dni roboczych.

Ponadto możemy otrzymać inne formy wsparcia, jak np. transport medyczny, pomoc psychologa, dowóz leków czy pomoc domową po okresie hospitalizacji – jednak te formy wsparcia uzależnione są od pakietu oraz towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybierzemy. Warto więc zwracać uwagę na to, co dana oferta nam gwarantuje.

Pakiet medyczny to usługa, którą nabywamy na czas 12 miesięcy. Możemy również spodziewać się, że przed podpisaniem umowy, ubezpieczyciel będzie wymagać od nas wypełnienia ankiety medycznej, której celem jest ustalenia stanu naszego zdrowia.

Wiek, w którym możemy przystąpić do zakupu – jest uzależniony od oferty. Znajdziemy pakiety, dla których górną granicą wiekową będzie 60 rok życia, jak również takie, które ochronę zapewnią do 70 roku życia, co oznacza, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie wykluczają osób starszych.

Pakiet medyczny najczęściej współpracuje z konkretną siecią prywatnych placówek medycznych – co oznacza, że decydując się na konkretną ofertę, będziemy mogli korzystać z pomocy specjalistów w przychodniach należącej do wybranej sieci. Warto więc zwrócić uwagę czy w okolicy znajduje się placówka wybranej przez nas oferty.

Jeśli zatem interesuje nas zakup pakietu medycznego, warto dowiedzieć się więcej, sprawdzając ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znaleźć możemy wiele cennych informacji o poszczególnych pakietach.

 

Ile kosztuje pakiet medyczny?

Ceny pakietów medycznych nie muszą być wygórowane, a często bywają niższe niż chociażby rachunki, jakie płacimy za telefon.

Koszt pakietu to wydatek rzędu od około 30 zł do około 200 zł miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że najtańsze pakiety nie są zbyt korzystne. W ofercie np. TU Zdrowie – za 32 zł miesięcznie, możemy zyskać dostęp do aż 190 badań diagnostycznych oraz 16 specjalistów. Nie jest to zła oferta, biorąc pod uwagę, że w podobnej cenie – 41 zł miesięcznie, możemy nabyć pakiet firmy Signal Iduna, który oferuje 5 specjalistów oraz 116 badań diagnostycznych. Decyzja należy do nas – oferty musimy ze sobą porównywać i sprawdzać, czy uwzględniają one nasze potrzeby.

Jak wybrać dobry pakiet medyczny?

Kluczem do dobrego zakupu jest porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ to porównanie ofert pomoże nam znaleźć ofertę w najlepszej cenie i z najlepszym zakresem działania. Część z nas może mieć problemy z sercem, ktoś inny chorować na tarczycę, cukrzycę lub wrzody. Ważne zatem, by pakiet uwzględniał najbardziej potrzebnych nam specjalistów, jak również konkretne badania.

Dzięki porównywarce zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne poszukiwania i porównanie, jak również – zaoszczędzić możemy nasze pieniądze, ponieważ znajdziemy oferty znacznie tańsze od tych, które widzieliśmy wcześniej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: