Dlaczego warto stawiać na Cisco? Poznaj WS-C3850-24T-S

  • 07.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto stawiać na Cisco? Poznaj WS-C3850-24T-S
Nie znam człowieka, który nie ceniłby sobie pracy na szybkim i stabilnym łączu. W wielu firmach dobry internet ma duży wpływ na efektywność pracowników. Co zrobić, by łącze nie wpływało na przebieg pracy przedsiębiorstwa?

Skąd pomysł na sieć LAN?

Mało kto wie, ale pierwsza sieć wewnętrzna umożliwiała przesyłanie danych z prędkością 3 MB/s. Taką infrastrukturę stworzył ponad 40 lat temu niejaki Robert Metcalfe z firmy Xerox. Połączył on wówczas komputery i drukarki firmowe, dając jednocześnie początek sieci LAN. Do dnia dzisiejszego technologia ta przeszła szereg zmian i modernizacji. Standard współczesnej sieci LAN jest bardzo wysoki. Obecnie najczęściej stosowany jest wariant 10 Gb/s. Pozwala on na swobodną pracę oraz wymianę plikami między pracownikami firmy. Jest to bardzo istotne, bowiem postępująca technologia sprawia, że pliki graficzne czy wideo są coraz większe i trudniejsze w przesyłaniu. Dlatego firmy teleinformatyczne zlokalizowane w Dolinie Krzemowej nieustannie pracują nad technologiami, które zaspokoją, a nawet wyprzedzą, potrzeby klientów.

Co potrzeba to stworzenia dobrej sieci LAN?

Szybka sieć lokalna w firmie to nie tylko dobry internet oraz karta sieciowa.  Potrzeba także komputerów wyposażonych w dysk SSD oraz kabli, które połączą stanowiska bez utraty prędkości. Gdy spełnimy te kryteria, dopiero możemy myśleć o wprowadzeniu standardu 10 Gb/s. Dlaczego? Aby komputery mogły w pełni wykorzystać potencjał łącza, muszą posiadać podzespoły umożliwiające przesyłanie danych z taką prędkością. Dlatego właśnie we współczesnych sieciach LAN komputery powinny posiadać dyski SSD, których maksymalna prędkość przesyłania wynosi 1250 MB/s. W kwestii przewodów najlepsze będą te oznaczone symbolem 6 lub 6a.

Router czy switch Cisco WS-C3850-24T-S?

W małych sieciach najczęściej stosuje się topologię gwiazdy. Polega ona na podłączeniu wszelkich urządzeń za pomocą kabla. W każdej z sieci LAN istotny jest jednak punkt dostępu do internetu. Rolę tę może pełnić router, jednak przy większej liczbie urządzeń warto pomyśleć o przełączniku sieciowym, czyli switchu. Gwarantuje on większą stabilność połączenia. Jedną z firm, która oferuje takie urządzenia, jest Cisco. Doświadczona amerykańska firma przygotowała wiele urządzeń. Jednym z nich jest WS-C3850-24T-S. Klikając w ten link dowiesz się więcej o tym przełączniku sieciowym. Jego zaletą są 24 porty Gigabit Ethernet. Urządzenie jest zgodne z wszelkimi standardami IEEE, obsługuje też Multicast i jakość serwisu. Dużym udogodnieniem jest także możliwość pracy w temperaturach od -5 do 45 stopni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: