Jak powiesić rower na ścianie?

  • 19.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak powiesić rower na ścianie?
Osoby mieszkające w bloku bardzo często miewają problemy związane z przechowywaniem rowerów. Ten problem szczególnie pojawia się zimą, kiedy na dworze jest zbyt zimno na jazdę na rowerze. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie po prostu zawieszenie roweru na ścianie. Sprawdź, jaki wieszak warto wybrać i gdzie go kupić.

Gdzie kupić wieszak do roweru?

Istnieje wiele różnych wieszaków, które pozwalają zawiesić stabilnie rower na ścianie. Najważniejsze jednak będzie to, aby wybierać jedynie te produkty, które wykonane są z wytrzymałego tworzywa. Warto zwrócić też uwagę na to, aby udźwig był jak największy, w razie, gdyby nasz rower był cięższy, niż standardowo ma to miejsce. W końcu najważniejsze jest to, aby rower niespodziewanie nie spadł, narażając na niebezpieczeństwo osoby znajdujące się w pobliżu oraz niszcząc się przy tym i zmuszając nas do dodatkowego wydania pieniędzy. Wysokiej jakości wieszaki można znaleźć na stronie internetowej https://smartmoto.pl/pol_m_Bagazniki_Akcesoria_Wieszaki-rowerowe-na-sciane-1555532.html.

Jak wybrać wieszak, dzięki któremu powiesisz rower na ścianie?

Główną zaletą dostępnych wieszaków jest przede wszystkim to, że są one uniwersalne. Dzięki temu będzie można powiesić każdy model roweru. Z kolei trzeba zwrócić uwagę na to, jaką masę udźwignie wieszak. Większość wieszaków jest w stanie utrzymać masę nieprzekraczającą 25 kg, jeśli zatem nasz rower waży więcej, to należy poszukać bardziej specjalistycznych modeli. Koniecznie podczas kupowania należy wybrać produkt, który posiada dwie lub ewentualnie cztery śruby oraz haki, dzięki którym można samemu błyskawicznie zamontować wieszak, a później przywiesić rower. Z kolei, jeśli chodzi o tworzywo, z którego powinien być wykonany wieszak, to koniecznie musi to być metal, żadne inne tworzywo nie będzie tak wytrzymałe. Najlepiej, aby metal był jeszcze dodatkowo ocynkowany. Wieszaki mogą być zarówno przywieszone do ściany, jak i do sufitu. Wybór już zależy bezpośrednio od nas. W przypadku tego ostatniego zastosowania bardzo ważne jest to, aby dany model posiadał dodatkowy mechanizm ułatwiający bezpieczne opuszczanie oraz podnoszenie wieszaka, do którego przypina się rower.

Rower jako dzieła sztuki

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rowery bardzo często służą również jako dzieła sztuki, które ozdabiają mieszkanie. Dlatego też wieszaki ścienne można wykorzystać również do tego, aby zawiesić cały rower lub też, np. samo koło. Rower w takiej formie może zastąpić obrazy i inne dekoracje wnętrza. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się głównie dla pasjonatów jazdy na dwóch kółkach, ale nie tylko.

Grupa Tipmedia
Podziel się: