Jaki kojec dla dziecka wybrać do domu?

  • 23.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki kojec dla dziecka wybrać do domu?
Pojawienie się w domu małego człowieka to ogromna radość dla całej rodziny. Bywa jednak, że trudno jest okiełznać taką małą istotkę, która zaczyna czołgać się lub raczkować po podłodze. Dla zapewnienia dziecku optymalnych i przede wszystkich bezpiecznych warunków, warto zdecydować się na zakup kojca. Dzisiaj w sklepach można spotkać bardzo bogaty wybór takich kojców, wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i w jaki kojec warto zainwestować.

Kojce modułowe z plastiku

Dużą popularnością wśród młodych rodziców cieszą się obecnie kojce modułowe wykonane z wysokiej jakości plastiku, jak https://tikktokk.com.pl/produkty/kojce-dla-dzieci-niemowlat/. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet:

·                    Wielkość kojca i jego kształt można dopasować do rozmiaru pomieszczenia, w którym znajduje się dziecko.

·                    Dzięki modułowej budowie, można zmieniać konfigurację takiego kojca – na przykład w sytuacji, kiedy korzysta z niego więcej dzieci.

·                    Kojce modułowe wykonane są z plastiku najwyższej jakości. Jest to produkt w pełni bezpieczny, posiadający niezbędne certyfikaty.

·                   Z uwagi na swoje zalety, tego typu kojce są najczęściej stosowane w żłobkach i przedszkolach. Można w nich stworzyć nawet basen z plastikowymi piłeczkami dla najmłodszych.

Decydując się na wybór kojca modułowego, najlepiej jest wybierać produkty wyższej jakości, ponieważ takie cechuje większa trwałość i solidność. Taki kojec może być z powodzeniem używany przez lata, na przykład przez kolejne dzieci.

Kojce materiałowe

Wielu rodziców decyduje się również na nowoczesne kojce materiałowe. Takie rozwiązanie chroni dziecko przed wszelkimi niebezpiecznymi, wystającymi elementami i stwarza dla niego dogodne warunki do zabawy. Kojce wykonane z materiału są z reguły dość dużych rozmiarów, dzięki czemu może z nich korzystać nawet kilkoro maluszków. Taki kojec sprawdza się latem również w warunkach zewnętrznych.

W przypadku kojca materiałowego nieco trudniej jest zachować higienę, ponieważ konieczne jest wypranie materiału, z którego jest on wykonany. Nie powinno być to jednak kłopotliwe, ponieważ tego typu kojce można składać do znacznie mniejszych rozmiarów i transportować. Żłobki i przedszkola znacznie chętniej wybierają jednak kojce modułowe z plastiku, ponieważ te można z łatwością czyścić i dowolnie zmieniać ich konfigurację. Maty materiałowe mają zaś określone wielkości i kształty, a więc wyboru trzeba dokonać przed samym zakupem. W warunkach domowych obie propozycje sprawdzają się doskonale. Wśród rodziców można spotkać zarówno zwolenników jednego, jak i drugiego rozwiązania. Na pewno warto wybierać produkty wiodących marek, a najlepiej marek polskich. Zaleca się unikanie tanich, chińskich rozwiązań, które nie zawsze są w pełni bezpieczne dla małych dzieci.

Grupa Tipmedia
Podziel się: