4 sposoby na tanie podróżowanie

  • 22.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
4 sposoby na tanie podróżowanie
W podróżowaniu najczęściej chodzi nam o to, by zobaczyć jak najwięcej. Równocześnie, fajnie byłby nocować w warunkach, które nie przerażają po przekroczeniu progu pokoju. Jak podróżować tanio, a zarazem wygodnie?

Łap okazje

Biura podróży co chwilę organizują jakieś przeceny, i to czasów w tak odległych miejscach, jak Dubaj. Dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na łapanie okazji na ostatnią chwilę, ucieszą wszystkie oferty Last Minute, gdy ceny spadają drastycznie w dół.

Jednak nie każdy może sobie pozwolić na wymyślenie terminu urlopu, na tydzień przed wylotem. Ale nic traconego. Dużo mniej znanym, a równie skutecznym sposobem, jest planowanie z ogromnym wyprzedzeniem. Już teraz można kupować bilety First Minute, gdy nikt jeszcze nie myśli o wczasach, biura podróży oferują często bardzo niskie stawki, dla kupujących z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Nie kieruj się w miejsca popularne

Popularne kierunki i turystyczne regiony są na miejscu bardzo, bardzo drogie (chyba że zmierzamy do kraju, którego waluta jest dużo słabsza od złotego). Za to samo, w miej turystycznym miasteczku czy plaży, zapłacimy o połowę taniej. Z prostej przyczyny, tam ludzie nie nastawiają się na utrzymanie z turystów.

Warto być również elastycznym i nie nastawać się koniecznie na konkretny regon świata. Może się okazać, że w przyszłym roku przestanie być modny i stanieje, a w tym roku zamiast morza, dużo bardziej opłaca się wybrać w regiony górzyste.

Podróżuj poza sezonem

Jeżeli tylko masz taką możliwość, wybieraj terminy, które nie są w szczycie sezonu. Raz, że na miejscu po sezonie ceny nagle wracają do normy, a dwa, unikniesz tabunów turystów. Tanieją również loty oraz hotele, bo poza sezonem nie mają już takiego obłożenie i cena zaczyna odgrywać dużą rolę w ich dalszym funkcjonowaniu.

Planuj

Zastanów się, co chcesz zobaczyć na miejscu. Często muzea, czy zamki mają dni darmowego zwiedzania lub w jakiś godzinach można taniej wynająć przewodnika. Sprawdź, czy dzieci mają jakieś obniżki. Zaplanuj także wszystkie trasy – aby nie robić niepotrzebnych kółek i nadkładać drogi, a przemieszczać się z głową z miejsca na miejsce. Zapoznaj się z komunikacją miejską oraz biletami. Czy bardziej opłaca się podróżować metrem, autobusem, czy wynająć samochód?

Zdecyduj, czy chcesz stołować się w lokalnych restauracjach, wkupić jedzenie w hotelu, czy może część gotować samemu? Wszystkie ceny zawsze można sprawdzić w Internecie.

W planowaniu nie zapomnij o punkcie ubezpieczenie (https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/), a na nim oszczędzać nie powinniśmy. Finalnie, jego zakup wyjdzie nas zdecydowanie taniej, niż martwienie się o koszty, gdy przyjdzie nam zawitać do lekarza na wczasach.

Grupa Tipmedia
Podziel się: