Krzesła barowe w nowoczesnej kuchni

  • 30.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Krzesła barowe w nowoczesnej kuchni
Kuchnia, niezależnie od wymiarów, powinna być funkcjonalna. Dlatego coraz częściej wybieramy wyspy kuchenne, które zupełnie zmieniły sposób myślenia o przyrządzaniu potraw. Jaka więc powinna być dobra kuchnia?

Zagospodaruj przestrzeń w małej kuchni

Pierwszym krokiem do funkcjonalnej kuchni jest przemyślane zagospodarowanie pomieszczenia. Wiadomo, że im więcej miejsca, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że małe kuchnie nie mogą być praktyczne. Musimy je tylko dobrze zagospodarować. W małych kuchniach warto postawić na niskie szafki kosztem wysokiej zabudowy górnej. Dzięki temu optycznie pogłębimy pomieszczenie. Możemy również wykorzystać przeszklone szafki i półki. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż montaż mebli z drzwiczkami otwieranymi skrzydłowo. Pomyślmy również o osłonach przesuwnych, żaluzjach czy roletach. Takie elementy, wzbogacone o odpowiednie podświetlenie, dodadzą naszej kuchni uroku i praktyczności. Dzięki temu wyciąganie zastawy z szafek nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jeśli nie mamy wiele miejsca w kuchni, możemy także zdecydować się na ruchomy sprzęt. Szafki na kółkach to doskonałe rozwiązane, które pozwoli nam mieć zawsze pod ręką wszystko to, co potrzebne. Tego typu meble posiadają zazwyczaj specjalne blaty, na których możemy przygotowywać posiłki. Pamiętajmy też o tym, by wybierać szersze blaty robocze. Zwiększenie ich powierzchni z 60 do 80 cm pozwoli nam wygospodarować dodatkowe miejsce na niezbędne narzędzia. Większy blat to także większe szafki, a co za tym idzie więcej miejsca na kuchenne przedmioty.

Wyspa kuchenna i krzesła barowe – para idealna

Popularnym trendem w ostatnich latach stały się wyspy kuchenne. Stwarzają one nie tylko dużo miejsca do pracy, ale otwierają także kuchnie na salon, dzięki czemu przygotowywanie potraw nie izoluje nas od reszty rodziny. Jest to w pewnym stopniu powrót do tradycji naszych pradziadków, dla których stół był sercem domu. Miejscem, przy którym spotykała się cała rodzina w celu spożycia posiłku. Jest to bardzo ważne także w dzisiejszych czasach, gdy ciągle gdzieś się spieszymy i nie mamy na nic czasu. Wyspę kuchenną możemy mieć zarówno w małej, jak i dużej kuchni. Jej funkcjonalność zostanie zachowana, jeśli  blat umieścimy przynajmniej 120 cm od szafek kuchennych oraz 60 cm od ściany i sprzętów AGD. Do wyspy kuchennej idealnie sprawdzą się krzesła barowe. Nowoczesny design i regulowane siedziska sprawiają, że siedzenie przy wysokim blacie będzie bardzo wygodne. Sprawdź tutaj ofertę jednego z producentów. Kupując hokery warto zwrócić uwagę na chromowaną antypoślizgową podstawę. Dzięki temu będziemy czuć się na nim bezpiecznie i komfortowo.

Grupa Tipmedia
Podziel się: